Close

Strona 247 z 371 PierwszyPierwszy ... 147197237245246247248249257297347 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 461 do 2 470 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #2461

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Krzysztof, niestety, przysłona w moim 45 także nie otwiera się całkowicie, mam wrażenie, że w rzeczywistości maksymalny otwór to jakieś 2,2-2,4, a domyka się tylko do jakichś 4,5.

    Widziałem na olx ktoś się reklamuje, że naprawia sprzęt foto różnych firm - może by zapytać?
    A może jakoś to rozruszać?
    No chyba, że jest jeszcze na gwarancji?

  2. #2462

    Domyślnie

    Jakoś nie miałem głowy, by szukać naprawiacza. Zdjąłem metalowy bagnet, ale tam tylko elektronika i soczewki, żadnego dostępu do mechanizmu przysłony bez kompletnego rozebrania wszystkiego na drobne, a trzeba by było zacząć od odłączenia elastycznej taśmy łączącej elektronikę ze stykami. Dałem sobie spokój. Niczego nie naprawę, a tylko popsuję.
    Obiektyw kupiłem już dawno temu z tzw. "dystrybucji serwisowej", oni niby dawali 6 miesięcy, ale to już dawno minęło.

    Próbowałem rozruszać tę przysłonę częstym jej domykaniem i otwieraniem za pomocą przycisku do podglądu głębi ostrości, i trochę się rozruszała (bo początkowo stała sztywno i w ogóle nie drgnęła), ale, jak pisałem, osiągnąłem tyle, że działa w zakresie 2,2-4,5, no może 5,6.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 27-10-2016 o 17:27
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #2463

    Domyślnie

    NX10 + nx 50-200 mm

    1.

    2.

    3.

  4. #2464

    Domyślnie

    Spróbuj zapytać tu dwóch kolegów z forum. Podawałem kiedyś Tobie ich nicki. Mają bardzo dobre opinie zarówno jako forumowicze jak i serwisanci. Gdyby odpukać mnie coś takiego spotkało, w pierwszej kolejności zapytałbym ich. Ewentualnie próbować szukać jakiegoś autoryzowanego serwisu foto Samsunga. Nie wiem ile, ale chyba przez jakiś czas od zaprzestania produkcji, producent powinien prowadzić serwis. Pod tym względem niestety się nie wypowiem, bo nie szukałem.

    Szkoda żeby tak zacny obiektyw jak 45/1.8 3D używany był z ograniczeniami.
    A jak tryb 3D? Choć nie wiem, czy w takiej sytuacji próbował bym przełączać.

    Mrawi - teraz żałuję, że nie mam tego obiektywu 50-200.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #2465

    Domyślnie

    Dzięki. Jakoś nie mogę się zdobyć na działanie.
    mrawi, bardzo fajne! Zwłaszcza, że ten aparat, z racji wieku, nie ma już prawa robić zdjęć!
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #2466

    Domyślnie

    @mrawi, to trzecie szczególnie świetne. Jeszcze raz fajnie je obejrzeć. @puch24 , walcz o sprawność tego szkła, walcz. Te szkło warte jest starań o nie. Mój egzemplarz także zakupiłem z dystrybucji serwisowej, także za niewielkie pieniądze. Teraz nawet już nie patrzę, w jakich cenach można kupić obiektywy NX. Kilku spekulantów, szczególnie jeden na portalu aukcyjnym, skupował "mech i błoto" z systemu NX.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #2467

    Domyślnie

    A mnie chyba bardziej podoba się pierwsze zdjęcie mrawiego, ale wszystkie trzy są fajne.
    Tym obiektywem 45 kiedyś się zajmę. Teraz bardziej chciałbym kupić 60-tkę. Ale ciągle coś...
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #2468

    Domyślnie

    Dzięki za opinie. Dobrze, że się podobają, bo szczerze mówiąc mi się już trochę opatrzyły . Wszystkie to jpgi, trochę wyciągnięte cienie.
    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Mrawi - teraz żałuję, że nie mam tego obiektywu 50-200.
    Można jeszcze go dostać, używkę, ale warto. Solidne wykonanie i dobra stabilizacja, szczegóły też są. Szkoda, że nie ma nic około 300 mm nie mówiąc o 400 mm.

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    mrawi, bardzo fajne! Zwłaszcza, że ten aparat, z racji wieku, nie ma już prawa robić zdjęć!
    Jeszcze mój canon A70 robi zdjęcia . NX10 nie do zdarcia (koreańczyk), a w NX30 (chińczyk) już górne kółko niedomaga. Też do serwisu się wybieram, bo jeszcze na gwarancji.

  9. #2469

    Domyślnie

    NX10 + NX30 mm, jpg


  10. #2470

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    teraz żałuję, że nie mam tego obiektywu 50-200.
    Niestety 50-200 nie jest dobrym obiektywem jest słaby optycznie ale po zmniejszeniu zdjęć do powiedzmy 4 mpix jest Ok.
    Najgorsza jednak jest w nim stabilizacja myśle ze maksymalna sprawność IOS jest w granicach 1EV. Miałem kiedyś a nawet wysłałem go do serwisu bo myślałem ze uszkodzony ale stwierdzili ze wszystko Ok. Po sprawdzeniu u kolegi takiego samego modelu potwierdziła się słaba efektywność IOS.
    Porównałem IOS 16-50 z 50-200 na 50mm na tym pierwszym stabilizacja działała bez zarzutu na tym drugim jakby w ogóle nie funkcjonowała.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 28-10-2016 o 22:58

Strona 247 z 371 PierwszyPierwszy ... 147197237245246247248249257297347 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •