Close

Strona 285 z 371 PierwszyPierwszy ... 185235275283284285286287295335 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 841 do 2 850 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #2841

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    A czy wyświetla na ekranie komunikat typu: "Brak obiektywu"?
    Nie wiem szczerze mówiąc. Spytam i dam znać.

  2. #2842

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yugolex Zobacz posta
    Trochę dziwne te zarzuty, prawdę mówiąc. Tak się składa że mam zarówno NX300 jak i NX500 i cóż, nie zdarzyły mi się jeszcze takie warunki, żebym nie mógł zrobić zdjęcia... ale nie wznośmy lamentu nieuzasadnionego, a już tym bardziej interesujące jest zestawienie z cyfrówkami od 2002 roku, bo brzmi to jak hard sci-fi
    Ale taki jest fakt, żaden z moich dość licznych większych, bądź mniejszych kompaktów począwszy od Olka C4000 za którego wybuliłem 2500zł nie miał tak słabej regulacja jasności wyświetlacza. Od minimalnej jasności do maksymalnej jest niewielka różnica. Nigdy nie miałem aż tak dużego wyświetlacza i aż tak wielkich problemów z podglądem! Chyba że mój egzemplarz ma coś nie tak?

  3. #2843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    A czy wyświetla na ekranie komunikat typu: "Brak obiektywu"?
    Tak taki właśnie jest komunikat.

  4. #2844

    Domyślnie

    @puch24 znowu miał rację. Adapter i czujnik nałożenia obiektywu nie komunikują się. @sasa, to się zgadza. Są bardziej jasne wyświetlacze czy mniej podatne na światło - matowe itd... Niemniej jednak w ostrym słońcu nie ma mocnych.
    Zmieniłem TV z prawdziwie matowego na... Umiarkowanie błyszczący. Z przytłumionym błyszczeniem bym rzekł. Jest gorzej, jeśli chodzi o odbicia na wyświetlaczu, szczególnie gdy jasno... Ale to opuszczenie zasłon czy zgaszenie światła niweluje odblaski. Bo bez tego w tamtym co prawda były mniej intensywne, ale też były.

    Stąd tylko aparat z wizjerem nie będzie miał takich przypadłości. Aparaty wyposażone tylko w wyświetlacz, mniejsze lub większe, będą jednak miały.
    Stąd sprytne zasłonięcie ręką, ustawienie się w cieniu itd. więcej pomogą niż wymiana wyświetlacza. Faktem chyba jest, że Samsung jako firma lubuje się w błyszczeniu. Co prawda ich TV jakoś nie rozpatrywałem przy kupnie, bo zawsze kojarzyły mi się z przeznaczeniem dla graczy i mocno błyszczącymi matrycami. Preferuję rozwiązania pośrednie - już nie czysto matowe, ale błyszczące stłumione. Coś jak papier fotograficzny Kodak Endura Proffesional czy papier Kodak Endura Premier Canvas.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #2845

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    @puch24 znowu miał rację.
    Bo ja zawsze mam rację. Jestem z zawodu nauczycielem, więc mam monopol na nieomylność.

    Cornelson, wieczorem zrobię i wrzucę zdjęcia, ilustrujące problem tego bolca, wykrywającego obecność obiektywu.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #2846

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Bo ja zawsze mam rację. Jestem z zawodu nauczycielem, więc mam monopol na nieomylność.

    Cornelson, wieczorem zrobię i wrzucę zdjęcia, ilustrujące problem tego bolca, wykrywającego obecność obiektywu.
    Skromność przede wszystkim, Maciej
    A na poważnie - rzeczywiście, rzadko (o ile w ogóle) zdarza Ci się być w błędzie Przy okazji - może polecisz jakiś sensowny adapter NX-M42?
    ---
    Sprzętowy heretyk

  7. #2847

    Domyślnie

    I used to be conceited, but now I am absolutely perfect!

    Ej, zdarza mi się błądzić. Jak chyba każdemu. Najważniejsze, to przyznać się i nie brnąć. Ale staram się nie gadać, jak nie wiem. Mowa jest srebrem, milczenie złotem. Wychodzę z założenia, że brak informacji jest zerową informacją, a błędna informacja jest informacją ujemną. Lepiej nie mieć informacji, niż mieć błędną. Lepiej nie wiedzieć, niż wiedzieć źle. Jak nie wiem, to się nie wychylam. Jak nie jestem pewien, albo wydaje mi się, to piszę, że nie jestem pewien albo wydaje mi się.

    Adaptera M42 nie polecę żadnego, bo... nie mam żadnego! Kilka razy chciałem kupić, i w końcu nie kupiłem. Jeśli podłączam obiektywy M42, to przez dwa adaptery - albo M42 -> EOS i EOS -> NX, albo M42 -> PK i PK -> NX, albo M42 -> MD i MD - NX. Mam ich tyle, że nie miałem potrzeby kupować M42 - NX. Choć pewnie byłyby mniejsze luzy, itd.
    Na pewno warto rozejrzeć się za takim, który ma obrotowy i blokowany ten pierścień z gwintem M42, tak, by po wkręceniu obiektywu skala i indeks odległości i przysłon był dokładnie u góry.
    Ważne jest też, czy ten pierścień, w który wkręca się obiektyw M42 ma pierścień oporowy, wciskający bolec przysłony. Jeśli ma, to przysłona po wkręceniu obiektywu zostanie domknięta i pierścień przysłon będzie ją po prostu otwierał i przymykał.
    Jeśli nie ma tego pierścienia oporowego, to będzie różnie, zależnie od obiektywu M42:
    1) Jeśli jest to obiektyw z przełącznikiem A-M, wyraźnie zaskakującym w obu tych pozycjach, będzie to bardzo wygodne, bo pozwoli celować i ustawiać ostrość przy w pełni otwartej przysłonie, potem jednym ruchem tego przełącznika domykamy przysłonę do nastawionej wartości i robimy zdjęcie. Takie przełączniki ma chyba większość starych obiektywów japońskich, ale pewnie nie wszystkie, wszystkie nowsze (od II połowy lat 70-tych) obiektywy Carl Zeiss Jena i Pentacon, Helios 44M (bez dodatkowych indeksów), Zenitar-M 1,7/50, itp.
    2) Jeśli obiektyw ma przycisk, domykający przysłonę do otworu roboczego, który jednak nie blokuje się w tej pozycji, jest to trochę niewygodne, bo przy robieniu zdjęcia trzeba dodatkowo wciskać ten przycisk. Taki nie zaskakujący przycisk mają starsze obiektywy Pentacona i Meyera, a także chyba starsze obiektywy Carl Zeiss Jena.
    3) Jeśli obiektyw w ogóle nie ma ani takiego przełącznika, ani takiego przycisku, to nie można domknąć przysłony, która pozostaje stale otwarta. Tak jest np. w przypadku bardzo popularnych u nas Heliosów 44M-4, -5, -6, -7. W takim przypadku trzeba kupić adapter, który będzie wciskał bolec przysłony, powodując jej domknięcie przy wkręcaniu obiektywu.

    No i spodziewam się, że większość tych adapterów zostanie przez aparat powitana komunikatem: "No lens".
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 21-04-2017 o 13:35
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #2848

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    I used to be conceited, but now I am absolutely perfect!

    Ej, zdarza mi się błądzić. Jak chyba każdemu. Najważniejsze, to przyznać się i nie brnąć. Ale staram się nie gadać, jak nie wiem. Mowa jest srebrem, milczenie złotem. Wychodzę z założenia, że brak informacji jest zerową informacją, a błędna informacja jest informacją ujemną. Lepiej nie mieć informacji, niż mieć błędną. Lepiej nie wiedzieć, niż wiedzieć źle. Jak nie wiem, to się nie wychylam. Jak nie jestem pewien, albo wydaje mi się, to piszę, że nie jestem pewien albo wydaje mi się.

    Adaptera M42 nie polecę żadnego, bo... nie mam żadnego! Kilka razy chciałem kupić, i w końcu nie kupiłem. Jeśli podłączam obiektywy M42, to przez dwa adaptery - albo M42 -> EOS i EOS -> NX, albo M42 -> PK i PK -> NX, albo M42 -> MD i MD - NX. Mam ich tyle, że nie miałem potrzeby kupować M42 - NX. Choć pewnie byłyby mniejsze luzy, itd.
    Na pewno warto rozejrzeć się za takim, który ma obrotowy i blokowany ten pierścień z gwintem M42, tak, by po wkręceniu obiektywu skala i indeks odległości i przysłon był dokładnie u góry.
    Ważne jest też, czy ten pierścień, w który wkręca się obiektyw M42 ma pierścień oporowy, wciskający bolec przysłony. Jeśli ma, to przysłona po wkręceniu obiektywu zostanie domknięta i pierścień przysłon będzie ją po prostu otwierał i przymykał.
    Jeśli nie ma tego pierścienia oporowego, to będzie różnie, zależnie od obiektywu M42:
    1) Jeśli jest to obiektyw z przełącznikiem A-M, wyraźnie zaskakującym w obu tych pozycjach, będzie to bardzo wygodne, bo pozwoli celować i ustawiać ostrość przy w pełni otwartej przysłonie, potem jednym ruchem tego przełącznika domykamy przysłonę do nastawionej wartości i robimy zdjęcie. Takie przełączniki ma chyba większość starych obiektywów japońskich, ale pewnie nie wszystkie, wszystkie nowsze (od II połowy lat 70-tych) obiektywy Carl Zeiss Jena i Pentacon, Helios 44M (bez dodatkowych indeksów), Zenitar-M 1,7/50, itp.
    2) Jeśli obiektyw ma przycisk, domykający przysłonę do otworu roboczego, który jednak nie blokuje się w tej pozycji, jest to trochę niewygodne, bo przy robieniu zdjęcia trzeba dodatkowo wciskać ten przycisk. Taki nie zaskakujący przycisk mają starsze obiektywy Pentacona i Meyera, a także chyba starsze obiektywy Carl Zeiss Jena.
    3) Jeśli obiektyw w ogóle nie ma ani takiego przełącznika, ani takiego przycisku, to nie można domknąć przysłony, która pozostaje stale otwarta. Tak jest np. w przypadku bardzo popularnych u nas Heliosów 44M-4, -5, -6, -7. W takim przypadku trzeba kupić adapter, który będzie wciskał bolec przysłony, powodując jej domknięcie przy wkręcaniu obiektywu.

    No i spodziewam się, że większość tych adapterów zostanie przez aparat powitana komunikatem: "No lens".
    Wow, wyczerpująco

    Zastanawiam się jednak czy nie przeraża mnie stopień złożoności tego tematu Chyba jeszcze muszę dojrzeć do manualnych szkieł, zwłaszcza w perspektywie uzupełnienia szklarni o 85/1.4
    ---
    Sprzętowy heretyk

  9. #2849

    Domyślnie

    Temat nie jest złożony. Wszystko zależy od tego, jakie masz obiektywy M42, a jeśli chcesz "bezpiecznie", to od razu szukaj takiego adaptera, który wciśnie bolec przysłony przy wkręcaniu obiektywu M42.
    Adapter bez tego pierścienia oporowego przydaje się (i byłby nawet bardziej wskazany) tylko wtedy, gdy obiektyw M42 ma przełącznik trybu pracy przysłony A-M. W każdym innym przypadku trzeba kupić adapter, który wciska ten bolec.
    I tyle w temacie.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #2850

    Domyślnie

    Niejako przywołany do tablicy bardzo dziękuję za wyczerpujący opis. Cała informacja oczywiście zostanie przekazana dalej. Ja mając F nie mam takich problemów. Adapter na m42 i można działać. Mając kiedyś przez miesiąc nx3000 nawet nie myślałem o zakładaniu pleśniakow.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Strona 285 z 371 PierwszyPierwszy ... 185235275283284285286287295335 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •