Close

Strona 340 z 371 PierwszyPierwszy ... 240290330338339340341342350 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 391 do 3 400 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3391
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Można też dać przykład uzdolnionego piosenkarza w latach 70-tych bo zagrał do kotleta i zrobił karierę, teraz takich jak on jest dziesiątki tysięcy i nikt się nimi nie interesuje, fotki z dawnych czasów, które teraz można dawać za przykłady nie mają nic wspólnego z tym co jest teraz masowo #tandeta #kicz #streetphotography

  2. #3392

    Domyślnie

    Bo fotografia cyfrowa jest zbyt łatwa. Staje się przez to niedbala (chyba Eliot Erwitt rzekł). Lecz niektórzy te niechlujnosc usiłują podciągnąć pod sztukę czy streeta. Tak samo jak nie każdy, kto ma pióro i umie się nim posługiwać, jest pisarzem.
    I znów - teraz każdy może pisać bloga, i pisać co mu się podoba i jeszcze to pokazywać na świat; skoro może, to robi. A choćnie umie, to i tak nikt tego nie zweryfikuje, on to i tak wypuszcza. Odbiorcy się zawsze znajdą; a autor w plebiscytach popularności zdobędzie laury od mas.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 18-01-2018 o 09:59

  3. #3393

    Domyślnie

    Bardzo dobrze, że fotografia cyfrowa jest przede wszystkim tańsza od analogowej. Akurat ja zaczynałem na analogu więc wiem co mówię. Niektórzy chcieliby żeby fotografia była tylko dla bogatych, bo wydatek rzędu 100 zł za 36 zdjęć tak trzeba odczytać. I bankrutować. Nie mówiąc o cenach serwisu sprzętu analogowego.
    To niedbalstwo wynika z czegoś innego. To nie narzędzie ma zmuszać do dbałości ale człowiek ma świadomie używać narzędzia. Problem leży w kulturze wizualnej.
    Co do kiczu, dziś powstaje wiele genialnych zdjęć w tym takich których dawniej by nie zrobiono.
    Hashtag #1415mobilephotographers proponuję jest sporo zdjęć do podziwiania.
    No i @1415mobilephotographers na Instagramie polecam. Kilka moich zdjęć znalazło się parę razy w gronie best of the week tej społeczności

  4. #3394

    Domyślnie

    Nawet nie wiedziałem, że Elliott Erwitt jeszcze żyje! Ma prawie 90 lat...

    Ale to prawda, że automatyzacja narzędzi prowadzi do popularyzacji tego, co się nimi robi, i zejścia tego "do mas", ze wszystkimi tego konsekwencjami.
    100-110 lat temu prowadzenie samochodu wymagało "zręczności małpy i siły słonia" i było zajęciem dla nielicznych wybranych, którzy posiedli odnośne arkana i sporą wiedzę techniczną. Teraz robi to prawie każdy, lepiej albo gorzej. Przypuszczam, że żaden typowy współczesny kierowca nie zdołałby nawet uruchomić auta sprzed 100 lat, nie mówiąc już o jeździe nim ani o niezbędnych ciągłych czynnościach serwisowych.
    I to samo dzieje się w fotografii,w komputerach, i wszędzie indziej.
    Kilkadziesiąt lat temu "prawdziwi" fotografowie wyrzekali na film małoobrazkowy (a nawet na błonę zwojową zamiast płyt czy arkuszy), na światłomierze, na wszelką automatyzację, która pozwalała "parweniuszom" zająć się tym, co kiedyś było zarezerwowane tylko dla grona wtajemniczonych.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  5. #3395

    Domyślnie

    Nawet nie chodzi i o powszechność, ale o łatwość uzyskania efektu, jakikolwiek by był. byle był natychmiast. wręcz
    dzieje się to prawie bez udziału autora, który nie musi wiedzieć o fotografii nic.

  6. #3396

    Domyślnie

    Tyle, że to nie trudność czy łatwość wykonania robią z czegoś kicz albo sztukę.
    Jakiś dziecior pięcioletni naciśnie migawkę i przypadkiem zrobi taki kadr jak Bułhak.
    Ale to będzie tylko przypadkowy kadr dzieciaka. Bo to co odróżnia jedno od drugiego to świadomość twórcza i świadomość tego co się robi.
    Łatwość uzyskania obrazu może spopularyzować fotografię. Tak samo jak dostępność pianin cyfrowych popularyzuje muzykę.

    Problem jest w czymś innym, jeśli chodzi o obraz, fotografię, ludzie w ogóle nie mają pojęcia o niczym. Plastyka w szkołach umarła.
    W muzyce to samo, jacyś głusi chałturnicy w programach typu the voice of Pindland promują zerowe miernoty potrafiące wyć. O śpiewie nikt nie ma pojęcia łącznie z jurorami. Tylko to nie jest wina tego, że mikrofony potaniały. Wina jest tego, że ludzie chcą chłamu.

    Trochę się offtop zrobił. Ja ze swojej strony dziękuję za wszystkie pomocne uwagi o Samsungu NX. O wielu rzeczach się przekonałem, aparat pomógł mi zrozumieć czego potrzebuję.

  7. #3397

  8. #3398
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wielkość zdjęcia imponująca jak na zasady forum prawie jak ta aberracja

  9. #3399

    Domyślnie

    Pewnie wywalą...
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #3400

    Domyślnie

    czy ktoś z was ma doświadczanie z power-bankami i ich współpracą np z NX500 czy NX300? oczywiście akumulator byłby ładowany poprzez aparat.
    Jakie ewentualnie Power-banki polecacie?
    na razie mi prądu nie brakuję ale niedługo planuję podróż w której może być problem ze źródłem prądu więc trzeba będzie i smartfona i aparat ładować.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 26-01-2018 o 11:18

Strona 340 z 371 PierwszyPierwszy ... 240290330338339340341342350 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •