Close

Strona 314 z 371 PierwszyPierwszy ... 214264304312313314315316324364 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 131 do 3 140 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3131

    Domyślnie

    Znalazłem apkę WebExifViewer (by Ryosuke839), pozwala oglądać exify zdjęć z przeglądarki. Zdjęcie trzeba otworzyć w następnym oknie, a potem udostępnić temu programowi. Extrahuje dane i wyświetla.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 15-08-2017 o 12:21

  2. #3132

    Domyślnie

    Uff, chwilę mnie nie było tutaj. Postaram się poprawić. Panowie, może ktoś słyszał o kimś kto szukałby kupca na NX1? Decyzja zapadła - z racji tego, że już mocno wszedłem w ten system, chcę postawić kropkę nad i, dopóki to wciąż jeszcze jest możliwe
    @sasa, świetne fotki, ja planuję już od jakiegoś czasu zabrać 50-200 na polowanie na dzikie zwierzęta, ale jakoś na razie ciągle jestem w rozjazdach Wstyd się przyznać, ale chyba więcej czasu miałem zanim rzuciłem robotę Niemniej - nie żałuję ani trochę, teraz dopiero czuję, że żyję Drugi powód braku jakiegoś większego zainteresowania 50-200 jest prozaiczny - po prostu serce mnie boli kiedy zdejmuję 85mm z puszki, kocham to szkło

    A tu jedno z ostatnich wakacyjnych zdjęć Danbo (swoją drogą - wciągnąłem się w danbografię )
    NX500, NX85mm, f2.8, 1/400s, ISO100
    ---
    Sprzętowy heretyk

  3. #3133

    Domyślnie

    To niemożliwe, Samsungi takich zdjęć nie robią.

  4. #3134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    To niemożliwe, Samsungi takich zdjęć nie robią.
    Hahaha ano robią, jeśli je ładnie poprosić
    Ogólnie - odkąd w miarę regularnie ćwiczę, czytam o fotografii, oglądam prace lepszych od siebie - jakoś czuję, że te moje fotki zaczynają być znośne.
    Przerzuciłem się niemal całkowicie na pełny manual, to też dało efekt, panuję nad parametrami
    No i trochę szczęścia miewam do światła
    ---
    Sprzętowy heretyk

  5. #3135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Znalazłem apkę WebExifViewer (by Ryosuke839), pozwala oglądać exify zdjęć z przeglądarki. Zdjęcie trzeba otworzyć w następnym oknie, a potem udostępnić temu programowi. Extrahuje dane i wyświetla.
    Dzięki. Nie potrafię jednak okiełznać tego programu. Zainstalowałem ten program, ale moja intuicja nie wystarcza do jego obsługi XD

    Samsungi robią oj robią, czego przykłady widać.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #3136

    Domyślnie

    Mam pytanie. Robiąc zdjęcia w formacie RAW do panoramy, po wykonaniu kilku fotek w dość szybkim tempie aparat przestaje zapisywać z pierwotną szybkością i musze odczekać chwile, żeby zrobić kolejne zdjęcie. Moja karta ma 16mb zapisu na sekunde. Jeśli wymienię na powierdzmy 40mb/s to odczuje diametralną różnicę czy to wina aparatu i nic się praktycznie nie zmieni?

  7. #3137

    Domyślnie

    Możesz spróbować, ale zysk może być nieduży.
    Powszechnym niedomogiem Samsungów są duże pliki RAW, mały bufor i wolny interfejs karty. Ale spróbować warto, bo mnie trochę przyspieszyło.

  8. #3138

    Domyślnie

    Samsungi wcale nie mają tak dużych plików RAW, większe niż Nikon czy Canon, ale do Fuji trochę im brakuje. W Fuji dla matrycy 16MP RAW to 32MB, w matrycy 24MP RAW to już 48MB.

  9. #3139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Możesz spróbować, ale zysk może być nieduży.
    Powszechnym niedomogiem Samsungów są duże pliki RAW, mały bufor i wolny interfejs karty. Ale spróbować warto, bo mnie trochę przyspieszyło.
    To żeś mi odpowiedział :P

  10. #3140

    Domyślnie

    To proste: szybsza karta trochę da, ale nie oczekuj cudów. Trochę przyspieszy, więc na pewno warto kupić szybszą kartę, ale drastycznie raczej nie przyspieszy.
    A wielkość RAWów Samsunga waha się zależnie od serii aparatów. Najstarsze z matrycą 14 MP mają RAWy ok. 27-28 MB. Następne, 20 MP, mają RAWy gigantyczne, podchodzące pod 40 MB. Następna seria, nowsze 20 MP, mają ok. 30 MB, bo są kompresowane. Ile mają najnowsze 28 MP - nie wiem. Najbardziej uciążliwe są te starsze 20 MP: NX200, NX20, NX1000.
    NX300, NX2000, NX30 są już bardziej znośne.

Strona 314 z 371 PierwszyPierwszy ... 214264304312313314315316324364 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •