Close

Strona 328 z 371 PierwszyPierwszy ... 228278318326327328329330338 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 271 do 3 280 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3271

    Domyślnie

    Panowie, który kit Samsunga jest najlepszy?

  2. #3272

    Domyślnie

    Trudno odpowiedzieć, bo one są zupełnie inne.

  3. #3273

    Domyślnie

    20-50 to stary obiektyw o małym zakresie, jest też niewielki, i ręcznie się go "otwiera" do zdjęć. Jest za to zaskakująco dobry optycznie i swego czasu dostał nagrodę EISA. Ostrość ustawia się przez obrót przedniej soczewki, a silnik AF jest głośny. To jego słaba strona. Obiektyw ma dość silną dystorsję, korygowaną programowo, i nie można tego wyłączyć.

    18-55 to najstarszy obiektyw w linii. Jest dość duży i ciężki, ale ma stabilizację i wewnętrzne ustawianie ostrości, działające dość cicho. Ostrość ma chyba troszkę gorszą niż 20-50, ale ma mniejszą dystorsję, a jej korekcję elektroniczną można wyłączyć. W starszych wersjach pierścień zoomowania porusza się trochę skokami, w najnowszej odmianie wersji III zmieniono to i pierścień porusza się płynniej.

    Power Zoom 16-50 to obiektyw najnowszy i chyba najwygodniejszy w użyciu. Obiektyw składa się do pozycji transportowej po wyłączeniu zasilania, i wysuwa się elektrycznie po włączeniu. Zoomowanie też jest elektryczne, albo obrotem pierścienia, albo przyciskami W i T. Działa dość cicho i pozwala płynnie zoomować przy filmowaniu. AF jest wewnętrzne i ciche. Optycznie jest dobry, bezpośrednich porównań nie robiłem. Dystorsja korygowana jest elektronicznie i nie można tego wyłączyć.

    Ja najbardziej lubię PZ 16-50, dalej 18-55, natomiast nie przepadam za 20-50.

  4. #3274

    Domyślnie

    18-55 jest typowym kitem. Dużo lepszym niż Canonowe czy Sony. Rozmiary lustrzankowe. Niestety nie mam i nie używałem. Ale raczej się to nie zmieni.

    16-50 pz. Bardzo mały. Bardzo dobry / dobry optycznie (po części jest to uzyskane programowo). Świetny do filmowania. Niestety żre akumulator jak smok. Gdyby miał możliwość ręcznej zmiany ogniskowej, byłby kitem marzeń. Nawet, gdyby musiano zwiększyć jego wielkość do 20-50.

    20-50 jest mały. Słaby mechanicznie. Optycznie conajmniej dobry. O wiele lepszy niż kity Canona czy Sony. Af nie powala. Używałem bardzo dużo. Do tej pory go sobie chwałę. Niestety do filmowania raczej lub kompletnie się nie nadaje. Lub w moich rękach nie jest narzędziem do filmowania. No nie ma stabilizacji. Spokojne zdjęcia krajobrazowe, na wycieczce - sprawdza się znakomicie. Jeden z dwóch pierwszych niewielkich kitów do bezlusterkowców.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #3275
    Oszczędny w słowach Awatar largo
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    las na Mazowszu
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Dzięki!
    W starych Samsungach (5, 10, 11, 100) robiło się to podobną kombinacją klawiszy, tylko nie był potrzebny ten plik.

    Teraz jeszcze tylko powiedz, jak to zrobić w NX2000, który nie ma guzików, tylko ekran dotykowy...
    NX2000 działa prawie jak smartfon, musisz wymusić zapisanie logów na kartę, przycisk pokrętła+home, zaświeci diodą autofokusa.
    W pliku _dlog wyszukujesz ścieżkę shutter release.
    | D5200 | N60/2.8D |

  6. #3276

    Domyślnie

    A! Ciekawe. Warto wiedzieć. Dzięki.

  7. #3277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    18-55 jest typowym kitem. Dużo lepszym niż Canonowe czy Sony. Rozmiary lustrzankowe. Niestety nie mam i nie używałem. Ale raczej się to nie zmieni.

    16-50 pz. Bardzo mały. Bardzo dobry / dobry optycznie (po części jest to uzyskane programowo). Świetny do filmowania. Niestety żre akumulator jak smok. Gdyby miał możliwość ręcznej zmiany ogniskowej, byłby kitem marzeń. Nawet, gdyby musiano zwiększyć jego wielkość do 20-50.

    20-50 jest mały. Słaby mechanicznie. Optycznie conajmniej dobry. O wiele lepszy niż kity Canona czy Sony. Af nie powala. Używałem bardzo dużo. Do tej pory go sobie chwałę. Niestety do filmowania raczej lub kompletnie się nie nadaje. Lub w moich rękach nie jest narzędziem do filmowania. No nie ma stabilizacji. Spokojne zdjęcia krajobrazowe, na wycieczce - sprawdza się znakomicie. Jeden z dwóch pierwszych niewielkich kitów do bezlusterkowców.
    Wielkie dzięki za wyjaśnienie.
    Czy obiektyw 16 - 50 jest elektryczny? Wniosek z tego, że będzie bardziej awaryjny niż 20-50...
    Z jednej strony szerszy zakres a z drugiej większa awaryjność tego 16-50...
    Myślicie, że warto kupić nx300 z 3 akumulatorami i pokrowcem z tym 20-50 za 950 zł?
    Widzę, że na ebayu sporo nx500, a on widzę że tonalność ma lepszą niż Sony a6000.

    Z drugiej strony aparat na ulicy można łatwo "stracić" więc mniej żal 950 niż 2000 ...


    Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

  8. #3278

    Domyślnie

    PZ 16-50 jest elektryczny, ale o wiele solidniej zbudowany niż 20-50. 20-50 jest naprawdę "tanio plastikowy" i nie budzi mojego zaufania. Gwint do filtra w oprawie przedniej soczewki jest dla dekoracji, bo strach cokolwiek w niego wkręcić. Próbowałem mocować filtry, soczewki do zdjęć z bliska czy osłonę p-słoneczną, i wszystkie te urządzenia stanowiły dodatkowe poważne obciążenie silnika AF. Może jestem uprzedzony, ale po prostu nie lubię tego obiektywu, choć był to mój pierwszy NX, bo w zestawie z NX100. I nawet parę zdjęć nim zrobiłem, nim kupiłem inne. Z chwilą zakupu 18-55 poszedł w odstawkę, a w końcu go sprzedałem. Potem trafił mi się 20-50 II, z NX2000, i też z niego nie korzystam.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #3279

    Domyślnie

    PZ 16-50 jest mały, lekki i daje naprawdę dobry obraz (w porównaniu np ze stałką 16mm identyczny z lekko tylko większą dystorsją a lepszy niż 20mm stałka - oczywiście stałki są znacznie jaśniejsze) . 18-55 nie jest tak szeroki (w górach zbyt wąski) a do tego jest znacznie większy i cięższy, z jedynym w zasadzie plusem - mechaniczną zmianą ogniskowej.

  10. #3280

    Domyślnie

    Dość długo używałem 18-55 ale przesiadłem się ze względu na gabaryty na 16-50 i nie żałuję.
    16-50 ma trochę słabsze rogi ale nie ma przepaści.
    Co ciekawe zauważałem że jest mega ostry na krótkich ogniskowych nawet na NX500.


Strona 328 z 371 PierwszyPierwszy ... 228278318326327328329330338 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •