Close

Strona 5 z 371 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #41

    Domyślnie

    Oglądałem z bliska NX300 i jakość słabiutka, zwłaszcza plastikowego obiektywu 18-55. Jednak do NEXa brakuje.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Mam NX10 i NX100, i choć to wczesne w serii NX i już dość stare aparaty, nadal bardzo mnie zadowalają. Kupiłem je w zasadzie jako cyfrowe tylne ścianki do innych obiektywów, ale okazuje się, że system NX sam w sobie jest dość sensowny i ma fajne obiektywy - ale kuleje ich dostępność.
    Sprawdzałeś może jak sprawuje się peaking ze starymi manualami? Strasznie jestem tego ciekaw.

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Oglądałem z bliska NX300 i jakość słabiutka, zwłaszcza plastikowego obiektywu 18-55. Jednak do NEXa brakuje.
    Jakość na poziomie Nikkora 18-55, wg mnie standard. Plastik i tyle. Za to jest lekki i tani.
    A jakość korpusu wg mnie super.
    to be a rock and not to roll

  3. #43

    Domyślnie

    NX 10 i NX 100 nie mają, niestety, funkcji peaking, a jedynie dwukrotne powiększenie centrum ekranu. Obraz powiększa się automatycznie po poruszeniu pierścieniem na obiektywie. W przypadku obiektywów niededykowanych, żeby powiększyć obraz, trzeba nacisnąć przycisk OK. W NX100 można alternatywnie włączyć funkcję Focus Assist - na ekranie po lewej stronie pojawia się zielony słupek z czerwoną kreską na górze - im wyższy tym jest ostrzej.
    Nie ma więc typowej fukcji Focus Peaking.
    Jakość budowy obiektywu 18-55 jest całkiem przyzwoita, typowa dla obiektywów standardowych - nie ma co narzekać. Natomiast 20-50 ma swoje zalety (małe wymiary, dobra jakość obrazu), ale jest szalenie plastikowy i delikatny. Jakość korpusu jest bardzo dobra i w starszych NX 10 i NX 100.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #44

    Domyślnie

    Nikkor 18-55 chodzi gładko a ten w Smsungu, którym się bawiłem się zacinał, to amelinum na górze NX300 też trochę tandetne, jakby zabrakło czasu aby wypolerować. Trzeba poczekać na jakieś testy ale organoleptycznie to NEXy lepsze.

  5. #45

    Domyślnie

    To musiałeś trafić na jakiś felerny egzemplarz 18-55, bo ja mam dwa: wersję I i wersję II z przyciskiem i-Function, i oba chodzą gładziutko, gładziej niż Nikkor 18-55 VR. Kupiłem do nich metalowe bagnety od wersji III (przez krótką chwilę były na Allegro), i nie dają mi żadnych powodów do narzekań.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #46

    Domyślnie

    Jak ktoś chce zoom to 18-55 NEXa sprawia lepsze wrażenie a 16-50 PZ jest poręczniejszy. Przy tej cenie ciężko będzie NX300 konkurować z NEX 3N lub 5R z PZ.

  7. #47

    Domyślnie

    Przy jakiej cenie? NX300 z 18-55 i LR4 już kosztuje 2222 zł. NEX 5R z 18-55 jest ponad stówkę droższy.
    to be a rock and not to roll

  8. #48

    Domyślnie

    A 3N z 16-50 jest poniżej 2tys.

  9. #49

    Domyślnie

    tyle, ze to nie ta półka
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #50

    Domyślnie

    Dużych różnic pomiędzy 5R a 3N nie ma. Cena 3N to ok. 1815. Zatem 400 zł taniej. Jak ktoś nie potrzebuje LR4 to ciekawa oferta.
    Ostatnio edytowane przez ropusz ; 03-05-2013 o 15:44

Strona 5 z 371 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •