Close

Strona 4 z 371 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #31

    Domyślnie

    Do Nexa potrzebuje jasne szkło i jest 35mm lub 24mm a Samsung? Widze tylko właśnie tego EX 30mm f2 lub 16mm f2.4 i 20mm f2.8.
    NEX- 5R

  2. #32

    Domyślnie

    Samsungowe 30mm f/2 ma te zalety, że jest jakieś 3x mniejsze od nexowych 35mm i 24mm i jakieś 2x tańsze od 35mm (nie wspominając o 24mm).
    Jest wielkości +/- nexowego E16, a kosztuje 777 zł wg allgierio (za nowy).
    to be a rock and not to roll

  3. #33

    Domyślnie

    NX 2,4/16 i 2,0/30 są maleńkie, wygodne w użyciu, i dobre optycznie. 2,8/20 nie mam i nie znam, więc nie oceniam.

    A jak w NX300 wygląda obsługa RAWów? Bo wcześniejsze NX-y są niesławne z powodu gigantycznych, wolno zapisywanych RAWów.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #34

    Domyślnie

    Sa w cenie 2222zl z LR4 ?
    http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/6578797

    czy to jakis zart?

  5. #35

    Domyślnie

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...X300%20RAW.zip - kilka RAWów oraz JPGów, starałem się wybrać takie z dość szeroką rozpiętością tonalną sceny.

    A cena 2222 - WOW!
    to be a rock and not to roll

  6. #36

    Domyślnie

    A jak on sobie radzi z obsługą RAWów (w sensie czasu zapisu)? Bo starsze NXy zatykają się RAWami.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    A jak on sobie radzi z obsługą RAWów (w sensie czasu zapisu)? Bo starsze NXy zatykają się RAWami.
    No niestety się dławi. Aparat ma szybkostrzelność na poziomie bez mała 9 kl/s (bodajże 8,7 wg producenta). W serii RAWów jest w stanie zapisać tylko 5-6 początkowych zdjęć z serii, później musi pomyśleć. Dla RAW + JPG w najlepszej jakości dławi się po 5 strzałach. W samym JPG w najlepszej jakości utrzymuje serię 9 kl/s przez ok. 2s.
    to be a rock and not to roll

  8. #38

    Domyślnie

    No, to jest i tak duża poprawa, bo np. NX100, w trybie M (1/250s) i MF, w trybie seryjnym robi 4 zdjęcia, a potem jedno zdjęcie co 2-3 sekundy, niezależnie od tego, czy to same RAWy, czy RAW+JPEG Fine (może bez JPGów odrobinkę szybciej, ale raczej bez znaczenia), i to na najszybszej karcie Samsunga, z gwarantowaną prędkością zapisu 24 MB/s. A NX100 ma mniejszą rozdzielczość (14,6), więc i mniej danych do obrobienia i zapisania.
    Ten NX300 zapowiada się ciekawie. Jest ostra (jak na Samsunga NX) promocja - reklamy na portalach internetowych, widziałem reklamy w TV. Ciekawe, czy poprawi się dostępność obiektywów i akcesoriów, czy nadal będą to aparaty "teoretycznie systemowe"?
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #39

    Domyślnie

    Dodam, że testuję aparat na karcie SanDisk Ultra 8GB 30MB/s.
    Szczerze mówiąc, po teście kilku Samsungów sam się zastanawiam co ja jeszcze robię w NEXie. Powstrzymuje mnie tylko mała dostępność obiektywów. A taki 12-24 + 30/2 to 100% moich bezlusterkowych zapotrzebowań. W tym modelu jest dodatkowo focus peaking, ale niestety nie mam przejściówki do manuali, żeby go poważniej przetestować. Na szkłach systemowych ustawionych na tryb manualny działa bez zastrzeżeń.
    to be a rock and not to roll

  10. #40

    Domyślnie

    Mam NX10 i NX100, i choć to wczesne w serii NX i już dość stare aparaty, nadal bardzo mnie zadowalają. Kupiłem je w zasadzie jako cyfrowe tylne ścianki do innych obiektywów, ale okazuje się, że system NX sam w sobie jest dość sensowny i ma fajne obiektywy - ale kuleje ich dostępność.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 4 z 371 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •