Close

Strona 327 z 371 PierwszyPierwszy ... 227277317325326327328329337 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 261 do 3 270 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3261

    Domyślnie

    Warto przeczytać dokładniej, szczególnie wskazówki / przemyślenia @Wujot oraz @90s. Bardzo dobrze opisali to, co każdy oglądający podświadomie odbiera / czuje oglądając zdjęcia portretowe. Nawet portret typu glamour nie musi być nudny i bez treści, historii, fabuły.
    Naprawdę ciekawy i pouczający wątek.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #3262

    Domyślnie

    Cóż, jednemu nie podoba się fotografia glamour, innemu dziewczyny... Mi się nie podobają Canony, jak już przy upodobaniach jesteśmy.

    Różnica pomiędzy dobrym portretem a dobrym glamour jest taka, jak pomiędzy butelką wina, a butelką po winie. Jak pomiędzy puszką piwa, a puszką po piwie. Jak pomiędzy tabliczką czekolady, a pazłotkiem po czekoladzie. Wiadomo, że są ludzie, którym podobają się tylko opakowania. Wiele osób zbierało przecież za komuny puszki po piwie. Opakowanie też może się podobać. Są ludzie, dla których ważniejsza jest zawartość. W glamour tej zawartości po prostu niestety nie ma. Jest tyle pracy nad opakowaniem, że nie wystarcza czasu na zawartość. Komentarze pod zdjęciami glamour ograniczają się do przymiotnika : "piękne".
    Podobnie jest z Canonami. Zła ergonomia, najgorsze matryce na rynku. Poza tele (gdzie jeszcze z Nikonem rywalizują o palmę pierwszeństwa), obiektywy Canona wąchają plecy Sigmie czy Fuji. Krótko mówiąc - Canon poza ilością nie ma za wiele do zaoferowania w porównaniu do konkurencji. A jak coś nie ma nic do zaoferowania, to wielbiciele ratują się znowu przymiotnikiem "piękne", pada więc jak mantra: "Canon ma piękne kolory". Tak, w szczególności piękny zielony i piękny niebieski. Tak, ale tylko w scenach o niskim kontraście, gdzie matryca Canona jeszcze wyrabia.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #3263

    Domyślnie

    He, he. Zaraz zlecą się zaciekli kanonierzy i Cię zakrzyczą tudzież odsądzą od czci i wiary.

    A moja opinia o fotografii glamour jest bardzo zbieżna z Twoją. Jest ona często bardzo "piękna" i jednocześnie przeważnie zupełnie pusta. I dlatego jej nie lubię. Czysta forma, bardzo mało treści. Zwykle są to zdjęcia "o niczym". Można doceniać kunszt fotografa, makijażystki, czasem urodę i kształty modelki, wysiłek włożony w stworzenie zdjęć... i nic poza tym.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 11-11-2017 o 20:27

  4. #3264

    Domyślnie

    A cóż zlego jest w pięknie? Poza tym oprócz braku treści gorsza jest treść wydumana. Ja tam lubię piękne zdjęcia pięknie umalowanych i ubranych kobiet. Mam dość szarej " głębokiej" brzydoty.
    Pozdrawiam, Jurek.

  5. #3265

    Domyślnie

    Ale żeby to naprawdę było jeszcze piękne...
    Ale, niestety, jest najczęściej tylko przekombinowane, a piękno tych pań często jest... no, dyskusyjne...

  6. #3266

    Domyślnie

    Może "dyskretne"?

  7. #3267

    Domyślnie

    No, czasem wyjątkowo dyskretne, albo tzw. piękno dla koneserów. Widocznie nim nie jestem. Bo dla mnie bywa ono bardzo głęboko ukryte.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #3268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    No, czasem wyjątkowo dyskretne, albo tzw. piękno dla koneserów. Widocznie nim nie jestem. Bo dla mnie bywa ono bardzo głęboko ukryte.
    I tym sposobem wykrylismy ukrytą tajemnicę, że mają głębię.
    Pozdrawiam, Jurek.

  9. #3269

    Domyślnie

    Nadal nie mam się jak wybrać w plener by wypróbować nowy zakup
    Dlatego eksperymentuję z jego możliwościami w warunkach domowych.
    Jako tło do zdjęcia użyłem tkaniny ozdobnej przeplatanej srebrnym nitkami
    aby uzyskać dużą ilość odblasków. Oświetlenie pokojowe plus latarka.

    NX1, Tair 135 mm f2.8 11A, ISO 100, f8, 0,3 sek, AWB + Ligtroom.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_2955.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	869,0 KB
ID:	1250

  10. #3270

    Domyślnie

    No kręci jak gupie!

Strona 327 z 371 PierwszyPierwszy ... 227277317325326327328329337 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •