Close

Strona 324 z 371 PierwszyPierwszy ... 224274314322323324325326334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 231 do 3 240 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yugolex Zobacz posta
    No to obiecane z uśmiechem (i siostrą w bonusie )

    NX1, NX85mm, f2.5, 1/1000s, ISO100

    A tu inne foto, inne miejsce, z tego samego dnia

    NX1, NX85mm, f2.8, 1/200s, ISO200
    Śliczne zdjęcia to mało powiedziane
    Widać że uchylny LCD się przydaję
    Bardzo mi się podoba rozmycie na tym drugim, dorabiane czy naturalne z 85-tki ?
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 20-10-2017 o 19:49

  2. #3232

    Domyślnie

    Dzięki, @maxwawa rozmycie naturalne, ze szkła. Ta 85ka naprawdę czaruje, uwielbiam ją
    ---
    Sprzętowy heretyk

  3. #3233

    Domyślnie

    a Ja dzisiaj cyknąłem parę fotek modelce
    była trochę jakby...nieobecna



    swoją droga żałuję że nie wziąłem miniturki ze sobą czyli 30mm f2

  4. #3234

    Domyślnie





    Lata nie ma, ale fotki na dysku się raz po raz znajdują.

  5. #3235

    Domyślnie

    Jak zwykle tajemniczy urok.

  6. #3236

    Domyślnie

    @maxwawa - super fotka, świetna modelka @Michał M - naprawdę fajne kadry, na pierwszym u góry po prawej jest jakaś nietypowa flara/odbicie - co to?

    BTW - z nudów/ciekawości, odpaliłem dzisiaj Samsung Smart Camera Manager na swoim NX1 (na NX500 próbowałem kiedyś, ale coś nie chciał się z moim tel połączyć), miałem pierwszy raz okazję zobaczyć aplikację "w akcji". Musze powiedzieć, że robi wrażenie - dostęp do wszystkich istotnych funkcji aparatu z poziomu telefonu, brak opóźnień wyświetlanego podglądu, łatwość obsługi - to robi wrażenie. Bardzo fajna sprawa, chociaż (możliwe, że coś ja źle ustawiłem) - jest spore opóźnienie pomiędzy zwolnieniem migawki w aplikacji, a wykonaniem zdjęcia przez aparat. Pod tym względem - muszę pochwalić NX1 za współpracę ze starszą apką Samsunga i jej funkcją Bluetooth Shooter - działa natychmiastowo, w przypadku NX300 i NX500, było tam opóźnienie, które doprowadzało mnie do szału przy zdjęciach tego typu:

    NX500, NX45mm, f11, 1/160s, ISO100

    Spodziewajcie się zatem w niedługim czasie moich kolejnych fotek tego typu
    ---
    Sprzętowy heretyk

  7. #3237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yugolex Zobacz posta
    naprawdę fajne kadry, na pierwszym u góry po prawej jest jakaś nietypowa flara/odbicie - co to?
    Nie mam pojęcia czego efektem jest ta geometryczna flara.Helios ją produkuję jak fotka strzelana jest pod światło pod pewnym kątem. Do tej pory na dwóch fotkach mi się pokazała.

    Fajny cytrus, ale żeby nie było samego słodzenia, to raz: bardziej by mi się podobał, gdyby cały owoc był objęty przez GO. Dwa - przydałoby się drugie źródło światła z góry/prawego górnego rogu..

  8. #3238

    Domyślnie

    Helios 44-2, 44M, 44M-4 nie są rewelacyjne optycznie, pod względem ostrości i kontrastu. Są spore odblaski i kontrast jest słaby, a nie pomaga też prawie zupełnie nie czerniona przysłona.
    Wersje MC podobno są lepsze pod względem kontrastu (no, powinny być, ale przysłona nadal jest mocno metaliczna), a modele M-5, -6 i -7 są też ostrzejsze.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #3239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Helios 44-2, 44M, 44M-4 nie są rewelacyjne optycznie, pod względem ostrości i kontrastu. Są spore odblaski i kontrast jest słaby, a nie pomaga też prawie zupełnie nie czerniona przysłona.
    Wersje MC podobno są lepsze pod względem kontrastu (no, powinny być, ale przysłona nadal jest mocno metaliczna), a modele M-5, -6 i -7 są też ostrzejsze.
    Zgadnij, który to :P

  10. #3240

    Domyślnie

    Pewnie MC Helios 44M-7....
    To co by to było, gdyby to był 44M-4!
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 324 z 371 PierwszyPierwszy ... 224274314322323324325326334 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •