Close

Strona 321 z 371 PierwszyPierwszy ... 221271311319320321322323331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 201 do 3 210 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3201

    Domyślnie

    Cen nie znam, ale zarówno 18-55 jak i PZ16-50 są dobre. 20-50 jest dobry optycznie, ale taki sobie mechanicznie, i nie ma stabilizacji.

  2. #3202

    Domyślnie

    @Michał M - brawo, a w zasadzie wielkie brawa !! Przyjemnie się ogląda.
    @Śprotek. Ty się nie gniewaj. Ale cieszę się, jeśli dołączysz do naszego grona. "Ostatnich samsungowych Mohawków". Też miałem kupować ale laptopa. Nawet znalazłem w końcu coś, co spełnia moje wszystkie wygórowane wymagania i rozwiązuje wszelkie komputerowe problemy, w tym z magazynowaniem zdjęć. Ale też na horyzoncie inny wydatek. Czasem nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Oby wyszło nam na dobre.

    Ps. Muszę chyba sobie potestować. Do ulicznej myślałem 20-50, 16-50pz, 20/2.8.
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 22-09-2017 o 19:52
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #3203

    Domyślnie

    Pisał o kitowym, ale fakt, 2,8/20 też byłby dobry, i, zdaje się, nawet kwalifikuje się jako kitowy , bo na niektórych rynkach chyba sprzedawali go w komplecie z NX100 zamiast zooma 20-50.
    A tego ostatniego po prostu nie lubię, choć optycznie jest dobry, nawet dostał nagrodę EISA. Razi mnie jego budowa mechaniczna, nastawianie ostrości przez obrót przedniej soczewki, bardzo delikatna konstrukcja, głośny AF.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #3204

    Domyślnie

    Potwierdzam jego wady, które opisałeś. Niemniej... Uwielbiam go, choć niestety rzadko już używam. Do filmowania średnio się nadaje. Af też demonem nie jest. Za to niewielkich gabarytów. Dobrej / bardzo dobrej jakości optycznej. Nie jest baterio-żerny jak 16-50pz, którego głównie używam, głównie ze względu na częste filmowanie. Gdybym zaprzestał filmowania, pewnie bym wrócił do niego. Baterie byłyby wdzięczne
    20/2.8 jest taki sobie optycznie. Chyba najsłabszy niestety z samsungowych stałek.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #3205

    Domyślnie

    Skoro przyjemnie się ogląda to wrzucam więcej:




  6. #3206

    Domyślnie

    A u mnie leje beznadziejnie. Nie pada. Leje. Zapowiadają 100 litrów na metr kwadratowy. To 10 cm wody, gdyby nie wsiąkała!
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  7. #3207

    Domyślnie

    Kupiłem bezmyślnie jakąś noname baterie, która nie dosyć, że trzymała dwa razy krócej to padała po roku. Czy akumulator Newella to dobry wybór czy celować w oryginał albo inny drogi, markowy zamiennik?

  8. #3208

    Domyślnie

    Mam jakiegoś Newella, i działa. Nie porównywałem z oryginałami. W każdym razie, nawet jeśli nie dorównuje oryginałom, to nie jest zły.
    Mam też jakieś no-name'y, i kiedyś porównywałem ich pojemność z oryginałami, nagrywając filmy "do upadłego" - wyszła mi pojemność rzędu 2/3 pojemności oryginału. Większe jest też ich samorozładowanie, gdy leżą nieużywane.
    Niestety, wygląda na to, że oryginał to jednak oryginał.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #3209

    Domyślnie

    Witam po przerwie

    Mimo planu zabrania na wakacje NX1, postanowiłem nie szaleć aż tak (inna rzecz, że trochę obawiałem się o ewentualne uszkodzenie/kradzież) i pojechałem uzbrojony w NX500 oraz 16-50S. Awaryjnie zabrałem ze sobą również 85mm i 50-200mm, ale przyjemność obcowania z S-ką, jej uniwersalność, jakość obrazka jaki daje - sprawiły, że nie używałem żadnego z nich. Inna sprawa, że bądź co bądź - byliśmy na wakacjach z małym dzieckiem, więc niekoniecznie miałem też przesadnie wiele możliwości na żonglowanie słoikami.
    Podsumowując moje doświadczenia fotograficzno-wakacyjne, musze powiedzieć, że 500ka naprawdę daje radę - wszak sensor ten sam co w NX1, wygoda użytkowania oczywiście nieco mniejsza, ale wciąż na bardzo bardzo wysokim poziomie. No ale ja mogę nie być (nomen omen) obiektywny w kwestii tego czy zestaw się spisał, zatem... (wiedzieliście, że to nadejdzie, prawda? ) Oceńcie sami







    Wszystkie - NX500 z S-ką, parametry zależne od warunków.



    PS.
    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Panowie chyba nie będzie mnie stać na nic lepszego do ulicznej niż używany nx300. Musiałem zrobić inne zakupy. Ile warto dać za używkę z obiektywem kitowym ? I jak jest z jakością tego kita? Ładnie rysuje?
    Skrobnij do mnie na PW, mam NX300 na sprzedaż z nieco lepszym kitem - 16-50PZ.
    ---
    Sprzętowy heretyk

  10. #3210

Strona 321 z 371 PierwszyPierwszy ... 221271311319320321322323331 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •