Close

Strona 319 z 371 PierwszyPierwszy ... 219269309317318319320321329369 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 181 do 3 190 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3181

    Domyślnie

    @HYPER - haha, a będzie jeszcze lepiej w przyszłym tygodniu jedziemy do Grecji na kilka dni
    ---
    Sprzętowy heretyk

  2. #3182

    Domyślnie

    @yugolex taki to pozyje
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    @yugolex taki to pozyje
    Haha No wiesz, pierwsze od nie pamiętam kiedy wakacje z prawdziwego zdarzenia mam w tym roku Co ciekawe - żeby to było możliwe wystarczyło... rzucić pracę
    ---
    Sprzętowy heretyk

  4. #3184

    Domyślnie

    W sumie to smutna konstatacja, że trzeba rzucić pracę, by móc pojechać na wakacje.

  5. #3185

    Domyślnie

    Fajne efekty uzyskuje ten fotograf
    ma zdjęcia głównie z 6D
    ale najfajniejsze to z NX500+ Canonem FD 85 1.2
    https://flic.kr/p/VEcHSz
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 17-09-2017 o 12:41

  6. #3186

    Domyślnie

    Ostatnie foto przed wylotem w ciepłe kraje, chwilę będziecie mieli ode mnie odpoczynku

    Skazanych na Shawshank bardzo lubię, zarówno w oryginale (książka), jak i w filmowej adaptacji. Przymierzałem się do tego zdjęcia jakiś czas, na spokojnie sobie obmyślałem ustawienie, światło, no i przede wszystkim - z czego zrobić koszulę Wiem - zdjęcie proste jak budowa cepa - jedno źródło specyficznego światła (w tym wypadku BD z gridem), spryskiwacz, odpowiedni kadr i troszkę obróbki. Dla pewności - na ścianie w tle powiesiłem czarny koc, chociaż jak się potem przekonałem, przy f11 i bardzo kierunkowym świetle - nie było takiej potrzeby.
    Trzeba było pokombinować z ułożeniem bibułowej koszuli, aby sprawiała wrażenie rozwianej na wietrze, a następnie - spróbować kilku "psików" ze spryskiwacza w różnej odległości od modela/lampy, pod różnymi kątami, aby uzyskać możliwie dramatyczny efekt. Czy się udało - oceńcie sami

    Przy okazji miałem możliwość przekonania się o różnicach w optycznej jakości 16-50S i NX85/1.4. Otóż na początku wymyśliłem sobie, że złapię flarę tak jak to jest na plakacie filmu (koncepcja później upadła, bo uznałem, że bez flary jednak bardziej mi się podoba), jednak okazało się, że złapanie flary 85-ką jest pieruńsko trudne (nawet bez osłony). S-ka - łapie flary chętniej i moim zdaniem - są one przyjemniejsze dla oka Różnią się też dość mocno szybkością AF, na korzyść S-ki Dlatego (nie tylko dlatego - również przez szersze pole widzenia wynikające z krótszej dostępnej ogniskowej, a co za tym idzie - możliwość umieszczenia "deszczu" w kadrze) zdecydowałem się na S-kę w tym ujęciu

    NX1, 16-50S, f11, 1/160s, ISO100

    Nie będzie mnie przez najbliższych kilka dni, wracam pod koniec przyszłego tygodnia Życzcie mi dobrego światła, a przede wszystkim - żeby mi model pozwolił troszkę popstrykać, NX1 jedzie ze mną
    ---
    Sprzętowy heretyk

  7. #3187

  8. #3188

    Domyślnie









    Plus własnego ogrodu - nie trzeba nigdzie jechać żeby zatrudnić kreatywność.
    Ostatnio edytowane przez Michał M ; 18-09-2017 o 16:08

  9. #3189

    Domyślnie

    Oh! (+5 znaków)
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #3190

    Domyślnie

    Michał M Photography

Strona 319 z 371 PierwszyPierwszy ... 219269309317318319320321329369 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •