Close

Strona 310 z 371 PierwszyPierwszy ... 210260300308309310311312320360 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 091 do 3 100 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3091

    Domyślnie

    Emocje emocjami, a ja widzę fajne niedrapki.
    Pozdrawiam, Jurek.

  2. #3092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    Emocje emocjami, a ja widzę fajne niedrapki.
    Pierwsze rękawice bokserskie.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #3093

    Domyślnie

    @FelTom, wszystkie foty super, a to wtulone - rewelacja

    "Pochwalę" się Wam, rzuciłem robotę, idę we własną działalność (nie, nie bójcie się, nie fotografia, przynajmniej na razie nie ). Teraz robimy sobie z żoną pierwszy urlop z prawdziwego zdarzenia - przez ostatnie 8 lat nie było ku temu okazji.
    A to zapowiedziana wczoraj fota
    ---
    Sprzętowy heretyk

  4. #3094

    Domyślnie

    Gratulacje!! Nie dziękuj, powodzenia na własnym garnuszku!

    A dzieciak w czapce wymiata. Przy takim modelu, mince, zdjęcie musi być rewelacyjne. Nie może być inaczej.

    Może wątek nam się rusza w dobrym kierunku ?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #3095

    Domyślnie

    No fajny jest bąbel, obiektyw go lubi Panowie, a jaką kapitalną miejscówkę znalazłem na portret żony wracaąc wczoraj z maluchem. Zalapałem się na kilka fotek w ostatnich promieniach zachodzącego słońca, ale żona nie zgodziła się na publikowanie gdziekolwiek, bo byliśmy po basenie, a więc miała włosy w rozsypce i zero makijażu.
    Ale na dniach się tam wybiorę z żoną i znajomą, którą namówiłem do pozowania będzie pięknie, już ja się o to postaram, słowo.
    Jeszcze raz pozachwycam się 85ką. Kurczak, no rewelacja jest po prostu, niesamowite szkło, sprawia mi taką frajdę, że po prostu nie chcę odkładać aparatu
    ---
    Sprzętowy heretyk

  6. #3096

    Domyślnie

    Bardzo fajne!
    A moje wszystkie aparaty zastrajkowały.
    Tzn. tak naprawdę to zastrajkował operator.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  7. #3097

    Domyślnie

    @yougolex, 85 to świetny obiektyw, nie tylko koledzy z systemu NX go Tobie zazdroszczą, podejrzewam, że posiadacze innych systemów także.
    Dobrze mieć taki "obiektyw napędowy". U mnie kiedyś był nim 20-50, później 16-50pz, a jakiś czas temu Sunagor 70-180. Tym razem znowu najczęściej 16-50pz ze względu na filmowanie.

    W zasadzie w systemie NX, ze względu na ceny, można mieć kilka świetnych obiektywów. Szkoda, że noszenie ich wszystkich na raz, to jest już lekkie wyzwanie.

    Na różnorodny fotograficznie temat, biorę NX500 z 10/3.5 dla szerokości, 45/1.8 3D dla 3D i ostrości, oraz 16-50pz do filmowania i ogólnie. Często do portretu i magii bokehu Sunagora 70-180.

    Do D90 do portretu i makro kupiłem Tamiego 90/2.8. Ogniskowa idealna, makro tez. Ostrość Żyleta. Ale właśnie... Ta niesamowita ostrość do portretu jest brutalna.
    Do portretu świetna okazała się Sigma 70-200/2.8 druga wersja. 70-100 bardzo ostra i kontrastowa, do tego fajny bokeh, lepszy niż konkurencyjnego wówczas Tamiego. Zakres ok. 150-200 siada ostrość i kontrast, szczególnie pod światło. Dzięki temu jednym szkłem można wykonać dwa bardzo różne portrety. Stąd, to ogromnie ciężka, moja ulubiona portretówka
    @puch24, Ty wiesz, co ze strajkującymi / demonstrującymi chciał robić były prezydent? ;p
    Nie ma strajkowania XD Trzeba wziąć ten świetny sprzęt do ręki, pobawić się. To i ochota najdzie.
    Mniej samokrytyki, więcej przymrużenia oka, to jeszcze wrzucisz nam jakieś zdjęcia. Ja tak zrobiłem, to nawet kilka wrzuciłem.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #3098

    Domyślnie

    Wiesz co, po prostu cała para z gaci mi uszła, a do tego trochę choruję, i tak się ledwie ciągnę, że przeszła mi ochota, bo jestem w stanie tylko realizować program minimum: spanie, oddychanie...
    Jeśli chodzi o fajne tele, to naszedł mnie chomik na AF Nikkora 2,8/180. Podobno zarąbisty.

  9. #3099

    Domyślnie

    Zdrowiej w takim razie, zdrowiej. Hobby polepsza samopoczucie, szczególnie takie jak fotografia, która sama w sobie jest formą relaksu.
    Łatwo powiedzieć, ciężko znaleźć czas. Sam nie za bardzo mam czas, do kompa przez kilka miesięcy nie siadam w domu.

    Tak przy okazji, szukam laptopa do zdjęć, filmów 4k, gimpa i lightrooma. Już się pogodziłem z tym, że żadna, nawet przyzwoita matryca do 4tyś w laptopach nie występuje. Pójdzie na monitor lub TV.
    Najchętniej 17", i7 HQ, szybki RAM i SSD m.2 na PCIe. Dobre chłodzenie i wykonanie. Reszta bez znaczenia. Jakby ktoś niedawno szukał / kupował, lub rzuciło się w oczy.
    @puch24, od kilku już chyba miesięcy zbieram się, żeby wrzucić jakieś zdjęcia z Sunagora 70-180, dla którego jest gotów zamówić oddzielny adapter OM-NX. Takiego bokehu nie ma we współczesnych obiektywach. Dla mnie obraz niesamowity, ale jak i niesamowity, tak i trudny oraz wymagający w obsłudze.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  10. #3100

    Domyślnie

    Poka, poka, bo zacząłem czegoś szukać o tym Sunagorze, i znalazłem link do innego wątku, w którym o nim pisałeś...
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 310 z 371 PierwszyPierwszy ... 210260300308309310311312320360 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •