Close

Strona 301 z 371 PierwszyPierwszy ... 201251291299300301302303311351 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 001 do 3 010 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3001

    Domyślnie

    @yugolex -ie,
    Popełniłeś trzytysięczny wpis w tym temacie.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #3002

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    @yugolex -ie,
    Popełniłeś trzytysięczny wpis w tym temacie.
    Ktoś musiał Padło na mnie To co, lecimy teraz do 5000?
    ---
    Sprzętowy heretyk

  3. #3003

    Domyślnie

    Słuchajcie koledzy jak wygląda w tym aparacie sprawa zdalnego celownika za pomocą telefonu przez WiFi? Czy da się szybko celować? Czy dostępne są przy robieniu zdjęć z komórki tryby PSAM? Da się zrobić serię? Jakie w ogóle takie sterowanie ma możliwości?

  4. #3004

    Domyślnie

    NX30, i, o ile wiem, NX500 i NX1 mają dobre możliwości sterowania z komórki.
    Wcześniejsze modele - bardzo słabe, ograniczone, tylko tryb full auto.

  5. #3005

    Domyślnie

    NX500 oraz NX1 ma bez wątpienia ten sam program do obsługi. Można zmieniać chyba wszystko co w aparacie, a na pewno większość.
    Screeny ciemne, bo jasność telefonu mam ustawioną na min.

    Program do obsługi NX300 oraz NX1000 jest uboższy - oferuje o wiele mniej możliwości. W zasadzie z grubsza to chyba tylko wyzwolenie migawki. Ten od NX500 można zmieniać parametry i przeskakiwać miedzy programami. Min dlatego polowałem na NX500.

    Nie wiem, który z nich obsługuje NX30?
    Jak się uda wieczorem, to może jakieś porównanie zrobię.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #3006

    Domyślnie

    A jak z szybkością działania? Nadaje się sterowanie WiFi do szybszych akcji?

  7. #3007

    Domyślnie

    To będę musiał sprawdzić. Z reguły używałem tego do akcji statycznych - gdy chciałem być na zdjęciach rodzinnych. Do szybkich akcji po prostu operowałem aparatem.

    Po jednorazowym sparowaniu aparatu i telefonu sprawa jest szybka. Każdorazowa akcja bezprzewodowa wymaga: w telefonie włącza się skrót do programu, w aparacie przycisk mobile. Czyli minimalna ilość pracy. Urządzenia szukają się. Dziś akurat trochę to trwało jakieś parenascie sekund? 20kilka?
    Tryb manualny.
    Zmiana ogniskowej PZ.
    Punkt ostrości? Palcem na telefonie w odpowiednie miejsce kadru. Od tapnięcia do wyzwolenia migawki? Jakieś 0,5 sekundy. Zmiana ostrości i wykonanie zdjęcia. Jakość RAW + JPG super fine. Innych nie używam. Aktywny AF, napęd pojedynczo. Te około 0,5 sekundy to najdłuższy czas.
    Tapnięcie na aparacie - ze 2-3 x szybciej niż bezprzewodowo.
    Bezprzewodowo, dla obiektów w podobnej odległości bez jakiegoś przeostrzania wyraźnie szybciej. Przy naciśnięciu wirtualnego spustu migawki - także wyraźnie szybciej. Nie jest źle. Najlepiej to samemu przetestować. Ciężko nawet takie czasy pomierzyć.
    Jakbyś był w okolicach trójmiasta to daj znać. Będziesz mógł zobaczyć na żywo.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #3008

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za testy. Dla mnie bomba, a nie wiesz czy Samsung 3300 ma tak samo czy tylko 500 tka?
    Mógłbyś sprawdzić, jaki czas upływa od naciśnięcia wyzwolenia w telefonie a wyzwolenia migawki w aparacie?

  9. #3009
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Najbardziej rozbudowany softt ma tylko NX500 i NX1, reszta ma sporo mniej opcji, nie wiem czy NX30 miał coś więcej niż modele NX1000, NX3000 i NX300.

  10. #3010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Dzięki wielkie za testy. Dla mnie bomba, a nie wiesz czy Samsung 3300 ma tak samo czy tylko 500 tka?
    Mógłbyś sprawdzić, jaki czas upływa od naciśnięcia wyzwolenia w telefonie a wyzwolenia migawki w aparacie?
    Jak napisał @koesh. Na pewno NX500 i NX1 mają ten rozbudowany soft.
    NX1000, NX300 na pewno mają ten uproszczony. Podejrzewam, że serie 2000, 3000 też mają uproszczony. Starsze modele też. NX30 może być zagadką. To wyższa seria niż NX300 i NX500. Ale starszy niż NX1 i NX500.

    Ten uproszczony soft mam w NX1000, dawno go nie używałem. Sprawdzę przy okazji.
    Od naciśnięcia spustu w telefonie do wyzwolenia migawki aparatu mija poniżej 0,5 sekundy. To najdłuższy czas przy RAW + jpg SFine. Af dotykowy na ekranie smartfona razem z przeostrzeniem AF.

    Najlepiej będzie jak jednym bezlustrem nagram film i wrzucę na sieć do pobrania.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 301 z 371 PierwszyPierwszy ... 201251291299300301302303311351 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •