Close

Strona 295 z 371 PierwszyPierwszy ... 195245285293294295296297305345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 941 do 2 950 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #2941

    Domyślnie

    Dla mnie największą zaletą NX jest ich malizna i przenośność, więc nie pale się do NX1 i do zoomów serii S. PZ-a lubię za jego małość i uniwersalność.

  2. #2942

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yugolex Zobacz posta
    A ja zacząłem się zastanawiać nad sprzedaniem NX300 razem z 16-50PZ. Ani jednego ani drugiego nie używam, a jakieś 1500 powinienem za taki zestaw chyba dostać. To tak mniej więcej 1/3 ceny NX1, o którym trochę zacząłem myśleć.
    1500zł to tylko w snach No chyba że dorzucisz w tej cenie 16mm to chętnie wezmę

  3. #2943

    Domyślnie

    Obawiam się​, że dobrze będzie, jak "kafla" za to dostaniesz. Ceny spadły.

  4. #2944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sasa Zobacz posta
    1500zł to tylko w snach No chyba że dorzucisz w tej cenie 16mm to chętnie wezmę
    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Obawiam się​, że dobrze będzie, jak "kafla" za to dostaniesz. Ceny spadły.
    Aż tak kiepsko? Hmm, to chyba zastanowię się czy jest sens sprzedawać
    ---
    Sprzętowy heretyk

  5. #2945

    Domyślnie

    Popatrz na Allegro. Jest trochę ofert sprzedaży, to i ceny niższe.

  6. #2946

    Domyślnie

    Nie ma sensu sprzedawać. Raz że ceny niższe, a dwa - co ważniejsze - system nie jest produkowany, więc w przypadku awarii body, lepiej mieć drugie awaryjne, żeby nie zostać z samymi obiektywami. NX300 to też świetne body.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #2947

    Domyślnie

    Jestem tego samego zdania. Jeśli chce się pozostać w systemie, to raczej lepiej kupić, niż sprzedać.

  8. #2948

    Domyślnie

    Dobra, przekonaliście mnie NX300 zostaje, a NX1... cóż, chyba go sobie odpuszczę Tak jak pisał Maciej - to już spory aparat, owszem o sporych możliwościach, ale czy aż tak diametralnie większych niż NX500? Polemizowałbym

    Swoją drogą - dawno nic nie wrzucałem

    NX500, NX85mm, f2.8, 1/1000s, ISO100
    Ostatnio edytowane przez yugolex ; 17-05-2017 o 08:44
    ---
    Sprzętowy heretyk

  9. #2949

    Domyślnie

    Ładne!

    Dla mnie nadal największą zaletą bezlusterkowca jest to, że ma sporą matrycę jak lustrzanki DX, wymienne obiektywy, a przy tym jest mały i lekki zupełnie nie jak lustrzanka.
    Ale nadal uważam, że pod pewnymi względami lustrzance nie podskoczy i jej nie zastąpi - a gdy próbuje, to robi się drogi i duży, i czym wtedy różni się od lustrzanki, od której przeważnie nadal jest trochę gorszy pod względem szybkości pracy czy wygody celowania? Miałem w ręku uznawane za dobre aparaty takie, jak np. Sony A7, i nadal mnie w pełni nie przekonują. Mają swoje zalety, ale...
    Dlatego, choć doceniam zalety NX1, to się na niego nie napalam, bo za te pieniądze jednak wolałbym kupić dobrą lustrzankę.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #2950
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobne odczucia zwłaszcza po szybkich testach Sony A7, czytając opinie na forach wygląda to inaczej niż w rzeczywistości, dlatego dla mnie bezlustro ma sens jeśli jest tanie, a pełna klatka nie zmienia tu nic na plus bo podpinając obiektyw zaczyna to być wielkości lustrzanki zazwyczaj z gorszym gripem i z minusami jakie posiada bezlustro.
    Kupując obecnie NX1100 z obiektywem za 500-600zł to co może takiemu zestawowi podskoczyć, odpowiedź jest prosta NIC
    Mamy jeszcze NX3000/3300 no i oczywiście NX300, które cenowo mogą rywalizować jedynie ze staruszkami fuji/sony, które mają słabe matryce i sporo im brakuje w funkcjonalności, o cenach obiektywów nie wspominam.

    Oczywiście nadal trzeba pamiętać że Samsung NX to trup.

Strona 295 z 371 PierwszyPierwszy ... 195245285293294295296297305345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •