Close

Strona 289 z 371 PierwszyPierwszy ... 189239279287288289290291299339 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 881 do 2 890 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #2881

    Domyślnie

    Nie przejmuj się. Hobby polega na tym, by jak największym kosztem uzyskać jak najmniejszy efekt.

    Ja ciągle przemyśliwam nad makro 2,8/60. Jak były na Allegro, nie miałem kasy. Nadal nie mam kasy, ale już ich nie ma na Allegro...
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #2882

    Domyślnie

    Kupiłeś tego za ~2100, który niedawno był na Allegro?

  3. #2883

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez draco_krk Zobacz posta
    Kupiłeś tego za ~2100, który niedawno był na Allegro?
    Nie nie, kupowałem od jednego z forumowiczów dałem ciut więcej (2,5k) ale jest nówka, laleczka
    A co mi tam, nie palę, nie piję, nie stosuję nic więcej, więc na coś trzeba wydawać uciułane złotówki

    Maciej, też myślałem o nim kiedyś, ale jednak o 85mm myślałem cieplej. A do namiastki makro - mam zamiar zainwestować w Raynoxa DCR250, widziałem trochę fot z NXów z użyciem tej zabaweczki i jestem zdania że jak na moje potrzeby - w 101% wystarczy

    ---

    Kurczę, ciągle myślę o co chodziło wczoraj z tym NX300, czemu nie wyzwolił lampy... wszystko ustawione jak trzeba, wyzwalacz działa (przepiąłem go kontrolnie na tak samo ustawionego NX500 i bez problemu wyzwalał lampę)... Nie wiem, pewnie jakiegoś babola robiłem, bo już zmęczony byłem
    Ostatnio edytowane przez yugolex ; 27-04-2017 o 09:13
    ---
    Sprzętowy heretyk

  4. #2884

    Domyślnie

    NX10 nie chciał wyzwalać prawie żadnych lamp, poza własnymi systemowymi - może chodziło o jakieś napięcia, albo potrzebował od lampy sygnału naładowania i gotowości do błysku, i bez tego sygnału synchronizacja po prostu nie działała - w każdym razie, po wielu próbach udało mi się wyzwolić jakąś lampę, jeśli dobrze pamiętam, była to lampa Metza z wymienną kostką SCA, chyba w wersji do Pentaxa, ale nawet to było NIE z KAŻDĄ kostką do Pentaxa...

    PS. yugo, zaprosiłem Cię na FB.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  5. #2885

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yugolex Zobacz posta
    Dzięki chłopaki
    To na razie pierwsze nieporadne testy, ale szkło jest... niesamowite. Choć cokolwiek dziwnie wygląda na NX500. Hmm, w sumie to zaraz wrzucę jak to wygląda, mam wszystko jeszcze nie posprzątane po króliku

    A co do ceny, nie wiem czy pisać bo powiecie, że upadłem na głowę, że inwestuję tyle cebulionów w martwy system
    ----
    No niestety - NX300 postanowił zastrajkować, z jakiegoś powodu nie chce wyzwolić lampy ze snootem. Może coś źle robię, spróbuję jutro (czyli dzisiaj)
    Może lepiej nie pisz, po jakiej cenie. Mojej żonie już nie mówię, ile wydawałem na foto zanim ją poznałem. Teraz rzecz jasna wie, ale wówczas wydatki były wyraźnie większe XD
    [Edit] Za późno, już napisałeś.[edit]

    Tak przy okazji dziwnego wyglądu. NX1000 z Sigma 70-200/2.8.

    Do makro... Mam Tamiego 90/2.8 do Nikona, do NX przez adapter.
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 27-04-2017 o 09:43
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #2886

    Domyślnie

    Ano, już napisałem Nie ma się co czarować - dobre szkło musi kosztować, a jak by na to nie patrzeć to jeden z lepszych obiektywów w całym systemie

    Maciej, zaakceptowałem
    A co do problemu z wyzwalaniem - rzecz w tym że to nie była pierwsza próba, wcześniej wyzwalał bez problemu Więc coś ewidentnie robiłem wczoraj źle. Rzecz w tym że nie bardzo kojarzę co
    ---
    Sprzętowy heretyk

  7. #2887

    Domyślnie

    FelTom, ja też mam T2,8/90 (starszy, bez VC) i T2/60, ale chciałbym mieć systemowy, z AE, AF i IOS.

  8. #2888

    Domyślnie

    Z systemowych chciałbym mieć 16-50, 50-150, 85. No może 16tke jeszcze.
    Też mam tego pierwszego bez VC. Ostry jak żyletka.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #2889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Z systemowych chciałbym mieć 16-50, 50-150, 85. No może 16tke jeszcze.
    Też mam tego pierwszego bez VC. Ostry jak żyletka.
    Mówisz o 16-50S czy 16-50PZ, FelTom? Zakładam że o S-ce

    16-kę polecam, jest fantastyczna
    a 85mm... ech, za krótko ją jeszcze mam, ale chyba zastąpi 45mm, która zasadniczo nie była odpinana od body (poza sytuacjami gdy zabierałem aparat na jakąś rodzinną imprezkę - tam 16ka rządzi niepodzielnie i nie ma opcji jej zdetronizowania). Ale powiem Wam tak: zanim przyszła, gdzieś tam w głowie miałem wyobrażenie że będzie mniej więcej wielkości 50-200. Błąd 85mm, z założoną osłoną jest o wiele większa No i to jej wielkie oko 67mm... robi wrażenie

    Dziś już wrzucę fotki (wybaczcie monotonność - będą w podobnym setupie jak wczorajszy "akt", ale taki setup wymaga możliwie niewiele ustawiania lamp/blend/itd, a daje całkiem przyjemne dla oka efekty) - NX300 już wyzwala lampę. Nie wiem co robiłem wczoraj źle, dziś żonie powiedziałem co ma zrobić żeby odpalić lampę i odpaliła. Przydaje się czasem, nie ma co gadać (mowa zarówno o lampie jak i o żonie )
    ---
    Sprzętowy heretyk

  10. #2890

    Domyślnie

    Jasne jak słońce, że 16-50S. Pz można kupić na znanym portalu aukcyjnym... I to by było na tyle, co tam można kupić w rozsądnych pieniądzach. No pozostałe kity też. Pozostałe obiektywy można kupić już tylko od spekulantów.

    Teraz taki chroniczny brak czasu, że o zdjęciach i aparatach mogę sobie co najwyżej pogadać.
    Moja sb900 leży już tak odłogiem, że muszę sprawdzić, czy mchem nie obrosła
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 289 z 371 PierwszyPierwszy ... 189239279287288289290291299339 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •