Close

Strona 253 z 371 PierwszyPierwszy ... 153203243251252253254255263303353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 521 do 2 530 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #2521

    Domyślnie

    mrawi ,
    podpinałem SMC A 50/1.4 oraz SMC F 28/2.8 . Na tym drugim zielony zafarb jest jakby trochę mniejszy . W przyszłym tygodniu sprawdzę działanie z innymi obiektywami na bagnet K które posiadam . Gdyby ktoś miał chwilę czasu i sprawdził
    jakiś manual na swoim body to byłbym wdzięczny za spostrzeżenia . Najlepiej sfotografować białą lub szarą kartkę lub inną równo oświetloną płaszczyznę na otwartej przysłonie i np. na f8 .

  2. #2522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daarex72 Zobacz posta
    mrawi ,
    podpinałem SMC A 50/1.4 oraz SMC F 28/2.8 . Na tym drugim zielony zafarb jest jakby trochę mniejszy . W przyszłym tygodniu sprawdzę działanie z innymi obiektywami na bagnet K które posiadam . Gdyby ktoś miał chwilę czasu i sprawdził
    jakiś manual na swoim body to byłbym wdzięczny za spostrzeżenia . Najlepiej sfotografować białą lub szarą kartkę lub inną równo oświetloną płaszczyznę na otwartej przysłonie i np. na f8 .
    Mam to samo, manuale m42 bardziej, ale przy długim naświetlaniu nawet 18-55 daje zafarb magneto-zielony po bokach.

  3. #2523

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daarex72 Zobacz posta
    mrawi ,
    podpinałem SMC A 50/1.4 oraz SMC F 28/2.8 . Na tym drugim zielony zafarb jest jakby trochę mniejszy . W przyszłym tygodniu sprawdzę działanie z innymi obiektywami na bagnet K które posiadam . Gdyby ktoś miał chwilę czasu i sprawdził
    jakiś manual na swoim body to byłbym wdzięczny za spostrzeżenia . Najlepiej sfotografować białą lub szarą kartkę lub inną równo oświetloną płaszczyznę na otwartej przysłonie i np. na f8 .
    Mam tylko jeden manualny obiektyw - Pentax 50mm SMC-M 1:1.4. Teraz było już dość ciemno i test robiłem na długich czasach naświetlania. Sprawdziłem pipetą kolorów w Lightroomie wartości RGB
    dla środka i krawędzi kadrów. Różnice między R i G wynosiły dziesiąte procenta. Przy B już były bardziej zauważalne. około 1 % w centrum kadru i kilka na krawędzi.
    Ale nie wiem jaki wpływ na wynik testu miała mała ilość światła. W pełnym dziennym świetle będę mógł sprawdzić obiektyw dopiero w przyszły weekend. Jak wychodzę i wracam z pracy jest ciemno
    Ostatnio edytowane przez ravbog ; 22-01-2017 o 18:11

  4. #2524

    Domyślnie

    Podpiąłem dziś samyanga 14/2.8 . Jest git ! . Kolory piękne i zero zafarbów . Coś mi się zdaje że problemem były powłoki w starych obiektywach .

  5. #2525

    Domyślnie

    Mam problem z adapterem M42 -> NX. Całkowicie przestał działać, o ile można to tak nazwać. Jakbym go nie ustawił, wciąż mam informację Brak obiektywu. Od początku miałem z nim problemy, czasem wystarczyło delikatnie poruszać i działał. W związku z tym pytanie, macie jakieś "pewne" źródła tych adapterów? Na portalach aukcyjnych wszystkie wyglądają tak jak mój, a więc różnie może z tym być. Ewentualnie czy da się mu jakoś pomóc? Dodam, że z systemowym szkłem nie ma problemu, działa normalnie.
    NX300 +18-55, J200/4, N70-300/4,5-5,6, H58/2,

  6. #2526

    Domyślnie

    Sprawdź, czy adapter dociska bolec na body (aparat w ten sposób identyfikuje czy obiektyw jest założony czy nie), może tam się coś poluzowało, choć to i tam dziwne, że wcześniej działało, a teraz nie.

  7. #2527

    Domyślnie

    Złap szczypcami występ bagnetu w adapterze, ten który wciska ten srebrny stożek, i odegnij go lekko "w stronę aparatu", czyli od adaptera. Wystarczy pół milimetra. Sposób chamski, ale jedyny. Moje adaptery działały bezproblemowo w NX100, NX10, NX11. Im nowszy aparat (NX20, NX300, NX2000), tym większy był z tym problem. W NX30 już prawie żaden z adapterów nie działał. Widocznie Samsung minimalnie inaczej ustawił ten bolec.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #2528

    Domyślnie

    Bolec jest dociskany. Dzięki puch24, to chodziło właśnie o ten stożek. Co prawda bagnet adaptera jest już tak "zmaltretowany", że jakiekolwiek próby pogorszą tylko sytuację. Tymczasowo rozwiązałem to w taki sposób, że małe ciało obce dociska ten stożek na stałe Kupię nowy adapter i może podkleję go w jednym miejscu, żeby był grubszy.
    NX300 +18-55, J200/4, N70-300/4,5-5,6, H58/2,

  9. #2529

    Domyślnie

    Czy ktoś posiada ściągnięty plik z firmware 1.18 do Nx 2000 i mógłby przesłać mi na email ? Od tygodnia próbuję ściągnąć ze strony Samsunga ręcznie i przez i-lauchera i d... blada . Ściąga się do połowy a potem wywala błąd . I tak w koło Wojtek ....

  10. #2530

    Domyślnie

    Niestety, najnowszy, jaki mam to 1.16. Potem już aktualizowałem przez i-launchera i nie mam plików zachowanych. Błąd?

    Spróbuj ściągnąć z tej strony: https://matteverglade.com/cameras/nx-firmware/
    Jeśli nie zadziała, to znaczy, że coś jest nie tak z Twoim ściąganiem.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 30-01-2017 o 02:02
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

Strona 253 z 371 PierwszyPierwszy ... 153203243251252253254255263303353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •