Close

Strona 252 z 371 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262302352 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 511 do 2 520 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #2511

    Domyślnie

    miałem i z Chin i z Korei. Zostawiłem sobie Korea chociaż różnic żadnych między nimi nie było.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #2512

    Domyślnie

    NX100. Bulb, ISO100, maksymalny możliwy czas naświetlania 8 minut.

    Redukcja szumów dla długiego naświetlania wyłączona (OFF):
    2017-01-12_00-33-11_01126048_NX100_Bulb 8 min NR OFF by Maciej, on Flickr

    Redukcja szumów dla długiego naświetlania włączona (ON):
    2017-01-12_00-25-10_01126047_NX100_Bulb 8 min NR ON by Maciej, on Flickr

    Kliknij na obrazy i wejdź bezpośrednio na moją stronę Flickra, można zobaczyć obrazy w pełnej rozdzielczości i powiększeniu, i dokładnie przeczytać EXIF.

    Przy włączonej redukcji szumów aparat robi po właściwym zdjęciu jeszcze drugie "zdjęcie" z tym samym czasem naświetlania, z zamkniętą migawką, które potem jest "odejmowane" od pierwotnego. Dlatego faktyczny czas wykonania zdjęcia z (maksymalnym) naświetleniem 8 minut wynosi bez redukcji szumów 8 minut, a z redukcją: 16 minut.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #2513

    Domyślnie

    No i "alegancko", mam pomysła jak bym znalazł kogoś z forum astronomicznego z Łodzi z montażem astrofotograficznym skusiłbyś się kiedyś na test?
    Kilka zdjęć z czasem naświetlania 1 -2 minuty na montażu podążającym za gwiazdami.

    Mam NX300 (z kitowcem i 50-200mm), ale tam nie da się wyłączyć szumów powyżej 30 sekund, jak test by poszedł dobrze to bym dokupił tylko body nx100.

  4. #2514

    Domyślnie

    No, tak alegancko to wcale nie jest. Jeśli obejrzysz te zdjęcia w pełnym formacie i w powiększeniu, zobaczysz całkiem sporo "gwiazdek" różnych kolorów.

    O astrofotografii nie mam nawet najbledszego pojęcia i to zupełnie nie moja jebajka, ale jeśli kiedyś byś tego potrzebował, to mogę udostępnić aparat do testów.

    NX100 to mój pierwszy Samsung NX, kupiony na Allegro używany z 20-50 (sprzedałem) i 30-tką, głównie z myślą, że będzie cyfrową dupką do różnych pleśniaków, ale okazało się, że jego własnymi obiektywami daje się całkiem przyjemnie fotografować. Cholernie go lubię, mimo różnych jego wad - w porównaniu do konkurencji daje jednak gorszą jakość obrazu. Ale jest bardzo przyjemny w użyciu i po prostu cholernie ładny! I nie zamierzam się go pozbywać, z przyczyn sentymentalnych, choć teraz rzadko go używam, mając już nowsze modele 20-megowe.
    A znane mi modele 20-megowe (NX20, 2000, 30, 300) mają w trybie B redukcję szumów dla długich ekspozycji włączoną zawsze i na sztywno, i wyszarzoną.
    Nie pamiętam, jak jest w NX10 i 11 - miałem je oba, ale już sprzedałem. Przypuszczam, że pewnie jak w NX100.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 12-01-2017 o 13:26
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  5. #2515

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o "gwiazdki" różnych kolorów to jestem na nie przygotowany.
    Alternatywą dla body nx100 jest kupno używki canona 450d do astrofoto ale tutaj od razu muszę zainwestować w obiektywy. Na wiosnę chciałbym zrobić test porównawczy pojedyńczych ujęć (z czasem naświetlania 1-2 min) z canona 450d i własnie nx100. Nie mam wielkich wymagać w astrofoto, więc jak zdjęcia (szerokie pola) wyszły by podobnie w obu modelach to wtedy dokupie body nx100 i powiedzmy minimum 1000 zł zostaje w kieszeni.

  6. #2516

    Domyślnie

    W domu zerknę, jak to jest w NX1000 i NX500. Ten drugi pewnie poza Twoim zasięgiem cenowym, ale sprawdzę sam dla siebie. Podobnie jak @puch24 nie interesowałem się astrofotografią.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #2517

    Unhappy

    Witam ,
    mam pytanko do osób fotografujących manuałami . Czy na waszych zdjęciach są widoczne strefowe rozjazdy WB ? Zauważyłem że u mnie centrum leci w magnete a boki w zielenie . Z obiektywem nx takiego problemu nie widać ....

    Najbardziej jest to widoczne w Rawie . W jpegu centrum jest korygowane prawidłowo ale boki dalej zostają zielonkawe . A już myślałem że tanim kosztem pobawię się manuałami ....
    Ostatnio edytowane przez Daarex72 ; 19-01-2017 o 15:36 Powód: dodatek

  8. #2518

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam - z każdym manualnym obiektywem ten balans bieli / zafarb trochę szaleje... Zerknę w domu jeśli mi się uda.

    W wątku o NX500 przestrzeliłem moje obiektywy. Wszystko na AWB. Pod tym kątem jeszcze nie patrzyłem, choć zjawisko zafarbu zauważyłem dawniej przy innej okazji.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #2519

    Domyślnie

    FelTom ,
    dzięki za informację . Czyli problem jest raczej ogólny ... Bo już myślałem że coś jest nie tak z aparatem . Zapewne kara Samsunga za podpinanie niefirmowych szkieł ...
    Tylko dziwne że wypuścili firmowy adapter na bagnet K .

  10. #2520

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daarex72 Zobacz posta
    Witam ,
    mam pytanko do osób fotografujących manuałami . Czy na waszych zdjęciach są widoczne strefowe rozjazdy WB ? Zauważyłem że u mnie centrum leci w magnete a boki w zielenie . Z obiektywem nx takiego problemu nie widać ....

    Najbardziej jest to widoczne w Rawie . W jpegu centrum jest korygowane prawidłowo ale boki dalej zostają zielonkawe . A już myślałem że tanim kosztem pobawię się manuałami ....
    A co to za obiektyw? Z moim pancolarem 50 mm nie ma żadnych zielonych zafarbów. Cały kadr jest cieplejszy od np. nx30/f.2, ale mi to właśnie bardzo odpowiada. Zdjęcia są cudne, a z nx30mm bardziej chłodne. Dziecko wolę fotografować pancolarem zdecydowanie. I nie ma różnic w centrum i na brzegach. Aż przed chwilą przejrzałem kilkanaście zdjęć i wszystko jest w porządku.

Strona 252 z 371 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262302352 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •