Close

Strona 243 z 371 PierwszyPierwszy ... 143193233241242243244245253293343 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 421 do 2 430 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #2421

    Domyślnie

    Posiadany przeze mnie adapter Nikon-NX na szczęście wspomniany popychacz przysłony posiada. Z tego niestety względu, był on ileś razy droższy niż adapter bez popychacza. Pewnie z 5-10x drozszy. :/
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #2422

    Domyślnie

    Ale ja mam na myśli taki popychacz, sterowany przez elektronikę aparatu...

  3. #2423

    Domyślnie

    Wiem, że nie ten ręczny, którym muszę manipulować, żeby zmieniać przysłonę. I tak nie narzekam, cieszę się, że jest taka możliwość.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  4. #2424

    Domyślnie

    Parę lat temu bez trudu i wcale nie za szalone pieniądze kupiłem na ebayu adaptery z regulatorem przysłony do obiektywów Nikona i Pentaxa. Teraz jakby je wymiotło i są nie do kupienia.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  5. #2425

    Domyślnie

    Dzień dobry.. Chyba nadchodzi koniec mojego NX300 . Mam zaledwie 3 tys zdjęć, ale wczoraj zauważyłem że nie działa mi MF . Obiektyw 18-55 ois 3.
    Po przełączeniu na MF na ekranie mam tą kreseczke z ostroscią ale jak krece pierscieniem to nic sie nie dzieje.
    Dodam ze AF działa idealnie, aparat ma zrobione nie całe 3tys zdjęć.
    Miał ktoś może taki przypadek?
    Prosił bym o pomoc kogoś kto posiada NX-a z okolic oświecimia , chcial bym założyć inny obiektyw i sie przekonać czy padło body czy obiektyw.
    Pozdrawiam serdecznie. I z góry dziekuje.

  6. #2426

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szalas8 Zobacz posta
    Dzień dobry.. Chyba nadchodzi koniec mojego NX300 . Mam zaledwie 3 tys zdjęć, ale wczoraj zauważyłem że nie działa mi MF . Obiektyw 18-55 ois 3.
    Po przełączeniu na MF na ekranie mam tą kreseczke z ostroscią ale jak krece pierscieniem to nic sie nie dzieje.
    Dodam ze AF działa idealnie, aparat ma zrobione nie całe 3tys zdjęć.
    Miał ktoś może taki przypadek?
    Prosił bym o pomoc kogoś kto posiada NX-a z okolic oświecimia , chcial bym założyć inny obiektyw i sie przekonać czy padło body czy obiektyw.
    Pozdrawiam serdecznie. I z góry dziekuje.
    Z tego co piszesz, to tak na "chłopski rozum" bardziej obstawiałbym kita niż body. No ale żaden ze mnie znawca, koledzy na pewno coś podpowiedzą. Jeśli chodzi o pomoc bezpośrednią - odezwij się na PM, mam namiar na kolegę z NX20 z Wieliczki, czyli całkiem blisko, kupowałem od niego 45mm, o ile nie sprzedał jeszcze NXa to powinien pomóc.
    ---
    Sprzętowy heretyk

  7. #2427

    Domyślnie

    A działa zmiana ustawień za pomocą pierścienia po naciśnięciu przycisku iFn?

  8. #2428

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    A działa zmiana ustawień za pomocą pierścienia po naciśnięciu przycisku iFn?
    Jak wcisne iFn to działa zmiana ustawień kiedy kręcę kułkiem na body. A kiedy krece pierscieniem to nie działa.
    Najlepiej było by żeby ktoś zapioł moj obiektyw i sprawdził , albo ja do mojego nx inny. Może trafi sie ktos z okolicy Oświęcimia.Kurcze lubie ten aparat ale brak mozliwosci MF mnie dobija.

  9. #2429

    Domyślnie

    Kółkiem.
    To znaczy, że padł koder, połączony z pierścieniem w obiektywie. Obiektyw do naprawy.
    Ale mnie kiedyś tak się "zatkało" pokrętło na korpusie NX100. Miałem też podobne problemy z pierścieniem na obiektywie 2,8/20 - w jedną stronę "łapał", a w drugą trochę nie chciał. Wystarczyło intensywniej pokręcić i rozruszać. Może trochę styki zaśniedziały czy coś?
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #2430

    Domyślnie

    Jak napisał @puch24. Spróbuj przeczyścić styki na obiektywie i body. Jeśli nie zadziała, trzeba będzie się martwić i kombinować z tym co opisałeś. Być może wystarczy przeczyscić styki.

    Edit. Dlatego oprócz nx500 zostawiłem sobie jeszcze NX1000. No i kilka obiektywów... Łatwiej byłoby sprawdzić wadliwy element. 3mam kciuki, żeby wystarczyło czyszczenie.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 243 z 371 PierwszyPierwszy ... 143193233241242243244245253293343 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •