Close

Strona 102 z 371 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #1011

    Domyślnie

    NXy wszystkim się popsuły?

    Ptaszki znów zaćwierkały o zoomie, sięgającym 400 mm. Fajnie by było; ciekawe, ile by kosztował...
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #1012

    Domyślnie

    Mój testował pleśniaki
    Bardziej zastanawia mnie, jak te wykonane naprędce pseudotesty zaprezentować? Jak zrobić jakieś porównanie?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #1013

    Domyślnie

    No, to zależy, czy sprawdzałeś coś konkretnego (np. rozmycie tła w różnych obiektywach), i możesz wrzucić podobne zdjęcia z różnych obiektywów, które sobie obejrzymy i porównamy, czy po prostu zrobiłeś fajne/ciekawe zdjęcia, które chcesz pokazać, i tyle.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  4. #1014

    Domyślnie

    To pierwsze. Chciałem zobaczyć, nakręcony tematem "manualne szkła z odjechanym bokeh", jak różnie rysują moje szkła. Wbrew pozorom łatwo nie było. Brak informacji o ogniskowej mocno utrudnia sprawę.

    1. Between light and dark... A little daisy.

    NX1000 + ...

    Kto zgadnie, jaki obiektyw tak rysuje? Na stronie powiększenia 1:1. Podoba Wam się taki efekt?
    Zdjęcie bez jakiejkolwiek ingerencji.
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 16-05-2015 o 22:55
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #1015

    Domyślnie

    ja czekam na 300/2,8. jesli wierzyc plotkom to powinien sie pojawic w ciagu 12 miesiecy.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  6. #1016

    Domyślnie

    Ja nie czekam. Cena takiego szkła mogłaby mnie zabić.

    Pytanie brzmi, kto tak świetne obiektywy robi Samsungowi? Jeżeli od początku do końca robią je sami, to jak się tego nauczyli?

    Jedno mnie martwi, to szkła pod format DX. W przyszłości, jeżeli Samsung wypuści pełną klatkę, będą w pewnym sensie bezużyteczne (inaczej mówiąc matryca nie w pełni wykorzystana). No i jak się weźmie pod uwagę ich przeznaczenie do mniejszej matrycy, to ceny Samsungowych szkieł nie są już tak atrakcyjne...
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #1017

    Domyślnie

    Dokładnie tak samo: nie czekam na 2,8/300, bo i tak go sobie nie kupię.

    A oficjalne ceny obiektywów Samsunga wcale nie są takie bardzo atrakcyjne. Weźmy przykład obiektywu 18-200 - jaki inny kosztuje ok. 3 tys. zł.? 2/30, bez stabilizacji, za prawie 1 tys. zł? 18-55, w podobnej cenie? 50-200, za ok. 1200? Do lustrzanek można je kupić za połowę tych sum.

    Kiedyś trafiłem na informację, kto robi obiektywy do Samsunga, ale nie pamiętam i nie trafię teraz na tę informację. Jakaś firma w Korei. Dobrze im to wychodzi.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #1018

    Domyślnie

    Tak strzelam z pamięci, a Schneider Kreuznach nie robił przypadkiem jakiś obiektywów dla Samsunga? Np tych w kompaktach?
    Wersja o firmie Koreańskiej wydaje się dość logiczna i prawdopodobna. Skoro Samyang robi całkiem niezłe szkła... To czemu inni w Korei nie mieliby osiągnąć tego samego?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #1019

    Domyślnie

    Nie, nie, to na pewno jakaś inna firma.
    Schneider Kreuznach to bardzo szacowna firma niemiecka, ale oni chyba tylko firmowali swoją nazwą niektóre obiektywy do lepszych kompaktów Samsunga. Także w okresie, gdy Samsung firmował lustrzanki Pentaxa, obiektywy nosiły tę nazwę, ale były to bez wątpienia obiektywy Pentaxa.

    A Samyang robi obiektywy od co najmniej 30 lat, albo i więcej, tylko nie sprzedawał ich pod własną marką - w latach 80-tych można je było kupić pod dziesiątkami różnych nazw, np. w Europie pod markami Beroflex, Exakta, Tokura, itp., ale też pod różnymi nazwami w USA (Focal, Polar, Star D, itp.). Na przełomie lat 80-tych i 90-tych Samyang pod swoją własną nazwą próbował wejść na rynek USA - nawet mam gdzieś prospekt z owego okresu - ich flagowym obiektywem był wtedy szerokokątny zoom 18-28.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  10. #1020

    Domyślnie

    Schneider Kreuznach rzeczywiście był dostawcą obiektywów do niektórych kompaktów Samsunga i Kodaka oraz smartfonów LG, ale obiektywy dla systemu NX robi koreański Optrontec.

Strona 102 z 371 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152202 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •