Close

Strona 94 z 104 PierwszyPierwszy ... 44849293949596 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 1035
  1. #931
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dwa zestawy z tą sigmą i z D7100 co znam pracują bardzo dobrze, jeden miałem ja drugi ma osoba co robi imprezy, więc sprzęt jest używany bardzo dużo i o żadnych problemach nie słyszałem, na obu sigmach na pudełkach jest naklejka "compatible nikon D5300" jeśli ma to znaczenie ?

  2. #932

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gregoi Zobacz posta
    Po tygodniu dzwoni pani z serwisu i mówi, że ma dla mnie złą informację... Super. Mówi, że niestety nie udało im się "zgrać" AF mojego obiektywu z body (swoją drogą podobnie jak za pierwszym razem) i muszą zwrócić mi pieniądze za obiektyw (!!!).
    O tym, że prawdopodobnie nie każdy egzemplarz da się skalibrować pisałem już w tym wątku. Jak to sprawdzić USBDockiem też tam było.


    Cytat Zamieszczone przez gregoi Zobacz posta
    I teraz kolejny dylemat, czy próbować znowu szczęścia i szukać tego jedynego, który pokocha się z moim body, czy odpuścić i wejść w pewny AF w N 17-55 2.8... Nie ukrywam mojej miłość do obrazka S18-35 1.8 bo była na tyle duża, że przez te trzy lata męczyłem się z AF ale efekty były niesamowite.
    Niestety, pod względem jakości obrazka N17-55 "trochę" do S18-35 brakuje. Jeżeli dasz radę się z tym pogodzić, Nikkor będzie świetnym wyborem.
    ['O]

  3. #933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    na obu sigmach na pudełkach jest naklejka "compatible nikon D5300" jeśli ma to znaczenie ?
    U mnie też była, więc znaczenia raczej nie ma Teraz przynajmniej wiem na co dokładnie zwracać uwagę przy zakupie, a nie sprawdzać na odległościach typu 30-40 cm czy jest mm za czy przed na skali
    Ostatnio edytowane przez gregoi ; 22-03-2017 o 11:57
    D7100, D90+MB-D80, D5200, T11-16 f/2.8 II, S18-35 f/1.8, N50 f/1.8, N85 f/1.8D, SB-600, SB-800, Manfrotto 055 XB + 804RC2, Tamrac Pro 12

  4. #934

    Domyślnie

    W ciągu następnego tygodnia zamierzam kupić 18-35 i tu pytanie: łazić do sklepu z body i wybierać, przebierać, czy można śmiało zamówić w jakimś euro/media/saturnie a po odbiorze i tak trzeba będzie kalibrować? No i czy inwestować w usb dock?
    Najtaniej znalazłem za 2998 z odbiorem osobistym w Warszawie. Może gdzieś w okolicy będzie taniej?

  5. #935

    Domyślnie

    Niektórym trafia od razu, a innym nie. Ja miałem krótką przygodę z tym obiektywem. Mój egzemplarz był ostry, ale nie trafiał.
    Jak możesz sprawdzić w sklepie to ie widzę powodu żeby tego nie robić

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  6. #936
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To nie jest tak że może trafia, a może nie trafia, obiektyw ma być perfekcyjnie skalibrowany i znikają problemy z celnością, testowane miałem na D3400, na D90 i na D7000, chwilę tez na D7100 jak i podpinałem go tez do D750, po zakupie obiektyw szalał na ogniskowych poniżej 24mm, ostrość rozjechana na plus i minus w ogniskowych, po kalibracji jaką zrobiłem sam usb dockiem obiektyw stał sie celny i nic nie szalał nawet w słabym oświetleniu, oczywiście na ile pozwala sam aparat.

  7. #937

    Domyślnie

    Dzisiaj jestem po testowaniu S18-35. Przerobiłem 3 nowe sztuki i jedną używaną, która była kalibrowana pod inny aparat i po pierwszych kilku fotach sobie odpuściłem. Jeden sprawował się najlepiej, ale podobnie jak u kolegi wyżej, na ogniskowych poniżej 24mm było szaleństwo - z 1,5-2m za obiektem, a jak podszedłem bliżej był FF jakiś 0,5m. W ramach desperacji spróbowałem S17-50/f2.8 OS - niestety jakość obrazu nie dorasta do pięt S18-35, nie wspominając o ostrości. Teraz trochę boję się, że znowu będę miał takie problemy jak z tym co został w serwisie, bo żaden z tych trzech nie ostrzył w punkt. Gdyby to był stały FF/BF to do wyregulowanie ale tam by…ła loteria na szerokim. Już nawet zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem mój D7100 nie ma jakiś problemów, ale nie sądzę, że takie coś przeszłoby przez serwis Sigmy i zgodziliby się na zwrot gotówki.
    Ostatnio edytowane przez gregoi ; 22-04-2017 o 20:23
    D7100, D90+MB-D80, D5200, T11-16 f/2.8 II, S18-35 f/1.8, N50 f/1.8, N85 f/1.8D, SB-600, SB-800, Manfrotto 055 XB + 804RC2, Tamrac Pro 12

  8. #938
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale kalibracja usb dock właśnie do tego jest że po całym procesie masz idealnie w całym zakresie bez ff/bf i nic w puszce nie trzeba regulować, ewentualnie wysyłasz na darmową kalibracje razem z aparatem do sigmy.

  9. #939

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale kalibracja usb dock właśnie do tego jest że po całym procesie masz idealnie w całym zakresie bez ff/bf i nic w puszce nie trzeba regulować, ewentualnie wysyłasz na darmową kalibracje razem z aparatem do sigmy.
    Dokładnie tak. Kalibracja dockiem może doprowadzić szkło do porządku, a jeżeli jest wybitnie rozjechane, to serwis w Gdyni kalibruje perfekcyjnie i jeżeli szkło jest na gwarancji, to za cenę przesyłki w jedną stronę...

  10. #940

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gregoi Zobacz posta
    To pytanie nie do mnie Pani z serwisu coś tylko delikatnie wspominała o niechętnej współpracy S18-35 z D7100. Widocznie takie zestawienie niesie za sobą duże ryzyko.
    to kolejny taki zestawa zaraz po 7100+17-55

    Mój aktualnie ostrzy dobrze, zauważyłem jedynie że przy niewielkich odległosciach delikatnie ostrzy za, ale nie przeszkadza mi to tak bardzo, choc tu bardzie mi sie po prostu nie chce bawić z usb dock. Może jak bedę miał więcej czasu to podkalibruje, póki co córka by ne dała na spokojnie kalibrować.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

Strona 94 z 104 PierwszyPierwszy ... 44849293949596 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •