Close

Strona 99 z 104 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 1035
  1. #981

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jadących robiłeś na AF-S???
    Cytat Zamieszczone przez wojtek321 Zobacz posta
    ... AF na AF-S na centralnym...
    Jedno ostre to sytuacja, gdy jechali w tej samej odległości od aparatu.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #982

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    AF-C plus 3D plus można sobie AF podpiąć pod kciuk i jest bardzo dobrze.
    nie ogarniam do końca trybów AF, czy w takiej konfiguracji ustawić dla AFC priorytet ostrości?
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  3. #983

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek321 Zobacz posta
    nie ogarniam do końca trybów AF, czy w takiej konfiguracji ustawić dla AFC priorytet ostrości?
    Nie ma reguły. Musisz poznać sprzęt. Czasem lepiej jest mieć priorytet spustu, bo zdarza się, że ostrość już jest ale czasu na jej potwierdzenie brakuje. Wtedy mamy straconą dobrą klatkę. Ale jeśli sprzęt przy priorytecie spustu jest wyjątkowo niecelny, to chyba lepiej dać ostrość. W lepszej sytuacji są posiadacze "wyższych" korpusów- tam dochodzą dwie dodatkowe opcje: spust+ostrość oraz ostrość+spust.

  4. #984
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek321 Zobacz posta
    nie ogarniam do końca trybów AF, czy w takiej konfiguracji ustawić dla AFC priorytet ostrości?
    Oj widzę że to początki i namieszałem ci w głowie chyba, generalnie AF-C musisz mieć i priorytet ostrości bym jednak dał dla tego obiektywu, do tego drugim pokrętłem ustaw sobie 3D bo to będzie ci śledziło punkt, który początkowo zaznaczysz spustem, a przypinanie af pod kciuk odpuść zanim nie opanujesz uczciwie sprzętu.
    Ustawianie zapewne wiesz że jest przycisk na przełączniku af a/m na aparacie i pokrętłami wybierasz rodzaj i tryb AF.

  5. #985

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Oj widzę że to początki i namieszałem ci w głowie chyba, generalnie AF-C musisz mieć i priorytet ostrości bym jednak dał dla tego obiektywu, do tego drugim pokrętłem ustaw sobie 3D bo to będzie ci śledziło punkt, który początkowo zaznaczysz spustem, a przypinanie af pod kciuk odpuść zanim nie opanujesz uczciwie sprzętu.
    Ustawianie zapewne wiesz że jest przycisk na przełączniku af a/m na aparacie i pokrętłami wybierasz rodzaj i tryb AF.
    Dzięki, wiem jak działa AF-C i inne tryby(jak zmieniać równiez wiem), przy czym jak dotąd głównie fotografowałem statyczne obiekty i nawet nie wpadłem na to żeby wczoraj przełączyć na af-c Dzięki za radę, popróbuję jak af-c z 3D się spisze
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  6. #986
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Spisze się i to dobrze z tym obiektywem na D7100.

  7. #987

    Domyślnie

    Odgrzeje troszkę temat. Ponieważ napaliłem się na tę Sigmę to z pewnością będę ja kupował on-line, by w razie czego móc ją oddać. Natomiast moje pytanie jest takie - czy warto kupować to szkło w sklepie, który oferuje sprawdzenie go jeszcze przed wysyłką, czy nie występują w nim opisane tutaj problemy - tzw. "gwarancja ostrości obiektywów". Nie chcę by ktoś potraktował to jak reklamę i nie pisze celowo nazwy sklepu.
    N

  8. #988

    Domyślnie

    Jeśli rozważysz równiez zakup USB Docka i dysponujesz czasem, to zrobisz z tego obiektywu żyletkę. Chyba że ma ewidentna wadę i nie da się tego skorygować kalibrując samemu. Ale taki przypadek to chyba margines. Faktem jest jednak, że rozrzut pomiędzy egzemplarzami jest spory.

  9. #989

    Domyślnie

    Testowałem kilka obiektywów w sklepie i był mega rozstrzał od dużego BF do FF na moim D7200. Wydaje mi się że raczej wysyłka na kalibrację lub zakup USB Docka przy tym szkle to obowiązek
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  10. #990

    Domyślnie

    No i jeszcze trzeba się pogodzić z używaniem centralnego punktu AF. Korzystanie z innych punktów to loteria, ale obraz wynagradza tę niedogodność. Miałem tego świadomość przy zakupie i nadal nie żałuję.

Strona 99 z 104 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •