Close

Strona 1 z 104 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1035
  1. #1

    Domyślnie Sigma A 18-35/1.8 DC (DX)

    Pogłoski mówią, że Sigma ma wprowadzić do oferty bardzo jasnego zooma ze stałym światłem f/1.8:
    http://nikonrumors.com/2013/04/17/co...on-mount.aspx/

    Jeśli to prawda, to będzie to chyba niezły kąsek... ciekawe jaka cena.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #2

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Ten zoom, świetny moim zdaniem, jest przy okazji ripostą na narzekania pojawiające przy okazji premier nowych obiektywów do bezlusterkowców z matrycą APSC. Bo przecież wielu mówi wtedy:
    "Eeeeeee... nieeeee... skopali ten nowy zoom... mógłby być jaśniejszy... chociaż ze światłem 2.0."
    No to jest (co prawda do lustrzanek, ale z małą matrycą) - jasny i pewnie będzie ostry.

    Waga - 810g !!!!

    Więc jednak da się zrobić, tylko że potem będzie:
    "No nieeeeee... jak taka krowa wygląda przy maleńkim, zgrabnym NEX-ie... ale ciężki... to zaprzeczenie idei bezlusterkowców..." itd. itp.

  5. #5

    Domyślnie

    No i nie wiadomo jaka cena. Jeżeli będzie więcej niż Nikkory 28, 35 plus ewentualnie 50 f/1.8 razem do kupy no to się będzie średnio opłacać - dopłata za wygodę jedynie.
    Ostatnio edytowane przez Kapuhy ; 18-04-2013 o 09:33

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kapuhy Zobacz posta
    No i nie wiadomo jaka cena. Jeżeli będzie więcej niż Nikkory 28, 35 plus ewentualnie 50 f/1.8 razem do kupy no to się będzie średnio opłacać - dopłata za wygodę jedynie.
    Cena pewnie będzie dość wysoka, myślę że sporo drożej niż za 17-50 os no ale zoomów używa się właśnie dla wygody a za wygodę trzeba płacić.
    Info ze strony Sigma Global Vision, w sumie nic nowego: <<klik>>

  7. #7

    Domyślnie

    Pod FX-a to bym jeszcze zrozumiał, ale pod APS-C ?. . .zastanawiam się nad sensem wypuszczania tego typu szkła.

  8. #8

    Domyślnie

    Pamiętam, że mówiło się, że zoom o świetle 1.8 musiałby być mega wielki, mega ciężki etc... dlatego takowy nigdy nie powstanie. A tu proszę - Sigma pokazała, że można. Szkoda (jak dla mnie), że nie jest pod pełną klatkę... ale myślę, że to nie koniec mocnych uderzeń Sigmy

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem szkło pod DX po prostu rewelacyjne. 35, 24 i jeszcze szerokie 18 w jednym szkle, na dodatek wszystko ze światłem f/1.8. Coś wspaniałego. Jeśli nie przesadzą z ceną to taki obiektyw na pewno znajdzie wielu nabywców.
    to be a rock and not to roll

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    Moim zdaniem szkło pod DX po prostu rewelacyjne. 35, 24 i jeszcze szerokie 18 w jednym szkle, na dodatek wszystko ze światłem f/1.8. Coś wspaniałego. Jeśli nie przesadzą z ceną to taki obiektyw na pewno znajdzie wielu nabywców.
    Obstawiam bardzo wysoką cenę. To bodajże pierwszy zoom na świecie ze światłem 1.8.

Strona 1 z 104 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •