Close

Strona 1 z 98 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1035

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Sigma A 18-35/1.8 DC (DX)

    Pogłoski mówią, że Sigma ma wprowadzić do oferty bardzo jasnego zooma ze stałym światłem f/1.8:
    http://nikonrumors.com/2013/04/17/co...on-mount.aspx/

    Jeśli to prawda, to będzie to chyba niezły kąsek... ciekawe jaka cena.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Ten zoom, świetny moim zdaniem, jest przy okazji ripostą na narzekania pojawiające przy okazji premier nowych obiektywów do bezlusterkowców z matrycą APSC. Bo przecież wielu mówi wtedy:
    "Eeeeeee... nieeeee... skopali ten nowy zoom... mógłby być jaśniejszy... chociaż ze światłem 2.0."
    No to jest (co prawda do lustrzanek, ale z małą matrycą) - jasny i pewnie będzie ostry.

    Waga - 810g !!!!

    Więc jednak da się zrobić, tylko że potem będzie:
    "No nieeeeee... jak taka krowa wygląda przy maleńkim, zgrabnym NEX-ie... ale ciężki... to zaprzeczenie idei bezlusterkowców..." itd. itp.

  4. #4

    Domyślnie

    No i nie wiadomo jaka cena. Jeżeli będzie więcej niż Nikkory 28, 35 plus ewentualnie 50 f/1.8 razem do kupy no to się będzie średnio opłacać - dopłata za wygodę jedynie.
    Ostatnio edytowane przez Kapuhy ; 18-04-2013 o 09:33

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kapuhy Zobacz posta
    No i nie wiadomo jaka cena. Jeżeli będzie więcej niż Nikkory 28, 35 plus ewentualnie 50 f/1.8 razem do kupy no to się będzie średnio opłacać - dopłata za wygodę jedynie.
    Cena pewnie będzie dość wysoka, myślę że sporo drożej niż za 17-50 os no ale zoomów używa się właśnie dla wygody a za wygodę trzeba płacić.
    Info ze strony Sigma Global Vision, w sumie nic nowego: <<klik>>

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Pod FX-a to bym jeszcze zrozumiał, ale pod APS-C ?. . .zastanawiam się nad sensem wypuszczania tego typu szkła.

  8. #8

    Domyślnie

    Pamiętam, że mówiło się, że zoom o świetle 1.8 musiałby być mega wielki, mega ciężki etc... dlatego takowy nigdy nie powstanie. A tu proszę - Sigma pokazała, że można. Szkoda (jak dla mnie), że nie jest pod pełną klatkę... ale myślę, że to nie koniec mocnych uderzeń Sigmy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonioo Zobacz posta
    Pod FX-a to bym jeszcze zrozumiał, ale pod APS-C ?. . .zastanawiam się nad sensem wypuszczania tego typu szkła.
    No jakby nie było dx to większy rynek zbytu niż fx. Jesli cena nie będzie mega wysoka to sporo ludzi go może nabyć. Sam mam ochotę na zakup tego szkła bo mam dziurę miedzy 11-16 a 35. Ciekawe czy cena będzie koło 4k. Bo jak więcej może być problem.

  10. #10

    Domyślnie

    No to jeszcze niech Sigma wypuści 35-105 f1,8 i pozamiatane.
    D90+N85/1,8D+N50/1.8G+T17-50/2,8+SB-900

Strona 1 z 98 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •