Close
Kup Forumowy Kalendarz

Strona 101 z 101 PierwszyPierwszy ... 519199100101
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 006 z 1006

Domyślnie

Tak masz dobre oko.
    Na ujęciu z tablicą "tutaj ustaw ostrość" prawa strona jest bardziej miękka i mniej ostra.
    Myślę, że wtedy na szybko po zakupie chcąc sprawdzić jego działanie oświetlenie tej tablicy było nierównomierne. To wg. mnie przyczyniło się do "nieostrości"
    Z prawej strony stał softbox z 4 żarówkami a z lewej strony jedna taka żarówka w lamie pokojowej
    W tym przypadku z lewej strony chyba jest większa czerń (jest ciemniej) i wydaje się bardziej ostre. Może się mylę, ale tak mi się wydaje.

Może jutro lub pojutrze dojdzie zamówiony usbdock do sigmy i będę próbował wprowadzić korekty ponieważ nie jest wesoło z tym szkłem.
    Zauważyłem na innych ujęciach, że do około 1 metra w zasadzie jest ostro, jednak powyżej 1m jest źle lub raczej mała powtarzalność AF.
    Powyżej 1 m jest BF. Czym dalej tym większy.
    Na razie nie chcę narzekać i liczę, że dock pomoże z korektą. Uważam, że do 1 metra jest dobrze.
    Ujęcie z goździkiem czy pierścionkiem jest ostre. Nie wprowadzałem żadnych korekt i to cieszy taka jakość. Po zabawie w LR pewnie będzie ekstra.
    Generalnie zauważyłem, że jakość obrazu z tego szkła jest miodzio.

Docelowo szkło potrzebne mi będzie do kościoła - na razie na komunie (ok. chyba 45 dzieci) i boję się by ważny kadr momentu przyjęcia komunii był powtarzalnie celny.
    Mniej więcej walczył będę w kościele najczęściej z odległości 1,5 do 2 metrów gdzie teraz jest BF.

Znajomy ma D5300 i chętnie dorywczo pożyczył by mi go zamiast D5100 który matrycę ma słabszą.
    Na pudełku Sigmy widnieje napis że D5300 jest kompatybilny z tym szkłem.
    Sam nie wiem.
    Na razie korpusu nowszego nie kupię i tylko te dwa mam do dyspozycji.
    Druh synchro, Pentacon Six TL. Praktina FX, Biotar 58/2, Tessar 50/2,8, Praktica MTL 5B, Pentacon 1,8/50 ,D70S, D5100, D3100, S18-35/1,8, N50 1,4G, S10-20, N70-300 i inne

Domyślnie

Problemy o których piszesz, to (niestety) typowe cechy tego szkiełka. Wszystko zostało szeroko omówione w innych wątkach tu na forum i szkoda się powtarzać. O ile dobrze pamiętam, to problem połowicznej nieostrości też występował, a tego to już dock nie skoryguje. Tylko serwis. Ale w Twoim szkiełku tragedii z tym nie ma. Na normalnych fotach nie będzie tego widać. Jeśli chodzi o AF, to po prostu strzelaj więcej fotek, aby można było z czego wybierać. Gratuluję zakupu i życzę zadowolenia ze szkła
    D7100 | S 10-20 | T 28-75 | N 50 | T 70-300 VC | strona

Domyślnie

Obiektyw musi być ustawiony do tablicy/obiektu, na którym sprawdzamy idealnie prostopadle bo przy tej głębi ostrości łatwo popełnić błąd, jeśli jest problem że część kadru jest mydlana to nie zastanawiałbym się po zakupie żeby wymienić lub jesli za późno to serwisować, dlatego też unikałem poelcania zawsze zakupu tego obiektywu gdzieś zagranicą bez gwarancji lokalnie u nas.
    Poczytaj o kalibrowaniu dockiem na forum, sam tu opisywałem uważam skuteczną metodę, którą przerobiłem na trzech obiektywach.
    Zauważyłem że tylko idealne ustawienie minimalizuje z brakiem celności af na bocznych punktach i pudłami na dużych odległościach ale nawet przy idealnym ustawieniu są to problemy tego obiektywu.
    | Zabawa w RAWki | Zadania tematyczne |
    | D600 | N18-35 | T24-70 | T70-200 | YN35 | Triopo TR-982II | plus plesniaki 35mm, 50mm, 135mm, były D80, D90, D300, D7000, D7100, D7200, D700, D750...

Domyślnie

Dziękuję.
    Nowy rok - nowe szkło.
    Szkło daje obraz na prawdę fajny. W sumie jestem zadowolony z zakupu i myślę, że pokonam te przeszkody
    Ze ślubem to problemu nie ma - jest czas. Komunia to inna sprawa z AF.

- - - - kolejny post - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Obiektyw musi być ustawiony do tablicy/obiektu, na którym sprawdzamy idealnie prostopadle bo przy tej głębi ostrości łatwo popełnić błąd, jeśli jest problem że część kadru jest mydlana to nie zastanawiałbym się po zakupie żeby wymienić lub jesli za późno to serwisować, dlatego też unikałem poelcania zawsze zakupu tego obiektywu gdzieś zagranicą bez gwarancji lokalnie u nas.
    Poczytaj o kalibrowaniu dockiem na forum, sam tu opisywałem uważam skuteczną metodę, którą przerobiłem na trzech obiektywach.
    Zauważyłem że tylko idealne ustawienie minimalizuje z brakiem celności af na bocznych punktach i pudłami na dużych odległościach ale nawet przy idealnym ustawieniu są to problemy tego obiektywu.
    Dziękuję za podpowiedź.
    Poszukam tego wątku z dockiem, chociaż to nie jest łatwe w takiej dużej ilości wpisów
    Dock chyba ustawię na odległości ok. 2m od matrycy i będę walczył z ustawieniami.
    Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.
    Druh synchro, Pentacon Six TL. Praktina FX, Biotar 58/2, Tessar 50/2,8, Praktica MTL 5B, Pentacon 1,8/50 ,D70S, D5100, D3100, S18-35/1,8, N50 1,4G, S10-20, N70-300 i inne

Domyślnie

Jak to 2m, ustawiasz tak odległości jak ci program pokazuje i to dokładnie.
    | Zabawa w RAWki | Zadania tematyczne |
    | D600 | N18-35 | T24-70 | T70-200 | YN35 | Triopo TR-982II | plus plesniaki 35mm, 50mm, 135mm, były D80, D90, D300, D7000, D7100, D7200, D700, D750...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak to 2m, ustawiasz tak odległości jak ci program pokazuje i to dokładnie.
    Ok, jeszcze dock pocztą nie doszedł (może jutro-pojutrze) wtedy zobaczę o co chodzi dokładnie
    Zawsze w razie drastycznych problemów szkło mogę do sklepu oddać. Mieszkam w Norwegii i z tym nie ma problemu.
    Jednak już polubiłem to szkło i będę starał się wywalczyć najlepszą ostrość dla niego.

Strona 101 z 101 PierwszyPierwszy ... 519199100101

Uprawnienia umieszczania postów