Close

Strona 70 z 88 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 878

Wątek: Ricoh GR

  1. #691
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Dlaczego bardziej badziewne obiektywy, skoro będzie je można dużo łatwiej i taniej zrobić?
    Zresztą pisanie o bardziej badziewnym obiektywie w stosunku do GR jest mało trafione, bo to ten aparat ma akurat bardzo dobry obiektyw (pomijając pracę pod światło)

  2. #692

    Domyślnie

    Widzisz,Tobie pasuje ten obiektyw mi także ale kumplowi jak pisałem że porzucam d700 na rzecz kieszonkowca to odparł że ogniskowa do bani no i te światło 2.8 szukaj z 1.8
    Odparłem mu że kupie potestuje a sprzęt nie jest przyklejony do ręki,można odsprzedać.Ale został.
    Polecacie jakieś zamienniki baterii czy tylko oryginał.

    Na FF nie mam parcia ale ten format leży mi bardzo.Nie za takie pieniądze fotkuję raczej rodzinnie,więc nie w tej cenie.
    W uk a7 można wyrwac za ÂŁ600-700 z ebay z ciemnym szkłem a Rx1 to powyżej a7
    D200 - Nikon 50mm f1.8d - Sigma 18-50 f2.8-4.5 - Tokina 50-135 f2.8 - Helios 44m4 - Nissin Di700
    moja evolucja d3100-d90-d7000- wszystko z Sigmą 17-50 f2.8

  3. #693
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Ten Twój kolega to prawdziwy ekspert
    Szkoda komentować...

    Oryginalna bateria jest dobra i trwała, ale też droga. Chiński zamiennik kupisz za 20-30 zł (obojętnie jaki), po jakimś czasie (rok, dwa?) jego pojemność odczuwalne spadnie, ale wtedy kupisz następny. Oryginał się nie opłaca.

  4. #694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Dlaczego bardziej badziewne obiektywy, skoro będzie je można dużo łatwiej i taniej zrobić?
    Zresztą pisanie o bardziej badziewnym obiektywie w stosunku do GR jest mało trafione
    Nic takiego nie pisałem, akurat GR uważam za bardzo udany aparat.
    Chodziło o to, że gdy koncerny wyczują, iż mogą robić jeszcze prostszą i tańszą w produkcji optykę, nic ich przed tym nie powstrzyma. Konsumer będzie płacił tyle samo, podczas gdy ceny szkieł dobrej klasy osiągną kosmiczny pułap.

  5. #695

    Domyślnie

    Ale co za różnica jak jakość nie będzie gorsza.
    A zyska się na rozmiarach i wadze. Bo przecież takie jest założenie tej matrycy.

  6. #696

    Domyślnie

    Nieco odkopię wątek, bo koniec września się zbliża nieubłaganie, a co za tym idzie również potencjalna premiera nowego GR coraz bliżej. Zastanawiam się ile osób, tak samo jak ja, z niecierpliwością czeka na "trójkę". Jeśli nie przesadzą z ceną, to będę pierwszy w kolejce do kasy
    clusca
    Fufu X

  7. #697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clusca Zobacz posta
    Nieco odkopię wątek, bo koniec września się zbliża nieubłaganie, a co za tym idzie również potencjalna premiera nowego GR coraz bliżej. Zastanawiam się ile osób, tak samo jak ja, z niecierpliwością czeka na "trójkę". Jeśli nie przesadzą z ceną, to będę pierwszy w kolejce do kasy
    Ciekawe czy będzie to pełna klatka.

  8. #698

    Domyślnie

    Oby nie, bo pewnie wtedy go nie kupię
    clusca
    Fufu X

  9. #699

    Domyślnie

    żeby miał wbudowany wizjer to bym poleciał

  10. #700

    Domyślnie

    Wizjer można dokupić, ale prawdę mówiąc jak miałem GR I, to wcale mi go nie brakowało. Zauważyłem, że fotografując X-T10 dużo zdjęć robię "na zombie", więc wg mnie wizjer by tylko zabierał miejsce

    @skanajken
    BTW, też łudziłem się, że może GR III będzie FF, ale jak przypomniałem sobie, jaka jest cena Sony RX1, to szybko zszedłem na ziemię
    clusca
    Fufu X

Strona 70 z 88 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •