Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Przysłonę pewnie musisz ustawić w obiektywie.
    A jak ro zrobić w obiektywie Rubinar 300/4.5? Jest to obiektyw lustrzany i nie posiada takiego czegoś jak przysłona.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    A jak ro zrobić w obiektywie Rubinar 300/4.5? Jest to obiektyw lustrzany i nie posiada takiego czegoś jak przysłona.
    No to jedna zagadka rozwiązana
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  3. #13

    Domyślnie

    Ja zaś mam Rubinara 500/5.6.
    Nawet nim coś cykałem w ogrodzie, z ciekawymi rezultatami. Malutka głebia, czasem zaskakująco ciekawy bokeh!
    Rubinara 1000 też mam, ale przestałem używać, jest beznadziejny.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  4. #14

    Domyślnie


    Wstawiam tu przykładowe zdjęcie wykonane na potrzeby tego wątku tytułowym obiektywem i d700 poddane standardowej obróbce.
    Problem z uzyskaniem dobrych jakościowo zdjęć wykonywanych tego typu obiektywami leży przede wszystkim w precyzyjnym
    ustawieniu ostrości i zachowaniu dostatecznie szybkich migawek.To zdjęcie zrobiłem z dość solidnego statywu Benbo z wstępnym
    podniesieniem lustra i wyzwoleniu migawki przy pomocy wężyka.Warunki pokojowe,ostrość ustawiona na przednia płytę FED-a,
    czas 1/4 s,odległość ok 2,5m.Obiektyw może nie jest wysokich lotów,ale może się sprawdzić w niektórych zastosowaniach.
    Mój ma mocowania m42 z redukcją bez soczewki i bezproblemowo ostrzy do nieskończoności.Oczywiście z d700 bezproblemowo
    pracuje w trybie A i M.
    Koleżance mogę porostu doradzić aby spróbowała poznać trochę zagadnienie od strony technicznej,nie wszystko zrobi za nas
    elektroniczna maszyna.
    Ostatnio edytowane przez kazzi ; 14-04-2013 o 12:25

  5. #15

    Domyślnie

    bardzo, bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Spodobało mi się stwierdzenie " z armatą na muchy" ;) Coś w tym jest :) Ale zakupiłam ten obiektyw głownie ze względu na piękne obważankowe bokeh i niezwykłą plastykę.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •