Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Przewożenie aparatu w sakwie rowerowej

    Witam
    Sezon rowerowy się zbliża i zastanawiam się jak na rowerze przewozić aparat, czytałem wcześniejsze dyskusję pod względem plecaka, ale ja wolałbym przewozić go w tylnej sakwie na bagażniku. Robię krótkie trasy ~50km, po lasach itp. Możecie mi doradzić czy może coś się stać (wstrząsy) D5100 + S10-20 + N18-105 VR + N70-300 VR. Wcześniej tak woziłem d40 + 18-55 + 55-200 nic się nie stało, ale teraz jakoś bardziej się boje

  2. #2

    Domyślnie

    tylko plecak,w sakwach są za duże wstrząsy przenoszone z roweru.po szosie jeszcze sakwy ujdą,ale drogi są jakie są.to tak w skrócie.

  3. #3

    Domyślnie

    ja woziłem nikona d3100 i 18+105 i ciamcianga 8 mm i nic nie było, fakt, że miałem w środku sakwy na kierownicę gąbkę grubości około 1,5 cm i to dosyć dobrze amortyzowało sprzęt. przejeździłem tak węgry, część polski i czechy i drogi nie zawsze były równe. na dłuższe trasy plecak obciąża plecy i jest niezbyt komfortowy

  4. #4

    Domyślnie

    Qurcze nie chce za bardzo jeździć w plecaku mając sakwy, ma ktoś jeszcze jakieś patenty jak pan.lukasz?
    D5100 / S10-20 / N18-105 VR / N70-300 VR

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli plecak to tylko z siatką dystansującą, w zwykłym nie ciężar (choś śroidek ciężkości podwyższa) a zapocenie pleców najgorsze
    Optymalnie to dobra torba na kierownicę, bo przednie koło ma zwykle amortyzator i do tego jakaś wkładka na sprzęt foto (są takie w sprzedaży, bądź można zrobić z foli bąbelkowej, gąbki). Ja np. mam taką: http://www.szumgum.com/torba-na-kier...rtlieb015.html
    70F,D70s,D700,P7000,D7100, szklarnia N z gwintem na filtry 77 i inne graty (w tym m.in. SB700)

  6. #6

    Domyślnie

    Też polecę torbę na kierownicę.
    Cały poprzedni rok tak przejeździłem i wszystko było ok.
    W trakcie jazdy 3 mocne ,,gleby" w lesie.
    D5 + .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzejkl Zobacz posta
    ... ma ktoś jeszcze jakieś patenty jak pan.lukasz?
    Dlugo sie zastanawialem jaka opcje montazu sakwy wybrac, kierownica czy bagaznik. Na kierownicy mialbym bezposredni dostep do aparatu i nie musialbym zsiadac z roweru, aby wyjac sprzet, jednak majac zamontowany licznik, dwie lampki, to nie mam tam miejsca na odpowiednia sakwe, wiec wybralem bagaznik.

    Uzywam sakwy: KELLYS HOOK - sa to dwie torby montowane na boki bagaznika i jedna mala sakwa od gory. Maja otwieranie od gory, co umozliwia wlozenie pionowego pokrowca(firmy benro), w ktorym miesci sie aparat z teleobiektywem. Preferuje jazde miejska i lesna, wiec aparat jest poddawany roznym wibracja, ale sakwy odpowiednio to amortyzuja - wazne jest, aby pokrowiec byl dobrej jakosci i ochranial sprzet.
    Dlugo sie zastanawialem czy tanie sakwy odpowiednio ochronia sprzet i czy nie zainwestowac w drozsze i musze stwierdzic, ze ww. dobrze sa wykonane, choc strzelil mi jeden nit przy uchwycie(ale naprawilem to przykrecajac uchwyt srubka), ale to dlatego, ze przewoze rower winda w pozycji pionowej i sakwa poddawana jest przechylowi. W wyborze sakwy priorytetem bylo otwieranie od gory i zapinanie na klamry, poniewaz ten system pozwala mi doslownie w ciagu 15 sekund wyjac aparat z sakwy, a przy fotografii przyrody lub samolotow szybki dostep do aparatu jest najwazniejszy. Nie polecam sakw na zamki, poniewaz szybko sie niszcza i przy duzym uzytkowaniu srednio co dwa lata trzeba zmieniac na nowe.

  8. #8

    Domyślnie

    Na bagażniku mam taką sakwę: http://allegro.pl/sport-arsenal-art-...141498575.html,
    Na kierownicy też za bardzo nie mam miejsca, poza tym całego zestawu do np takiej sakwy raczej nie zmieszczę http://allegro.pl/sport-arsenal-art-...141499410.html

    Tak przy okazji: przy takim przewożeniu VR on czy off robi jakąś różnicę obiektywowi?
    D5100 / S10-20 / N18-105 VR / N70-300 VR

  9. #9

    Domyślnie

    O miejsce na kierownicy nie bój nic... torba przednia ma własne, szybkie zaczepy. A tak wygląda porządna wkładka na sprzęt foto: http://www.szumgum.com/wklad-do-torb...rtlieb045.html
    70F,D70s,D700,P7000,D7100, szklarnia N z gwintem na filtry 77 i inne graty (w tym m.in. SB700)

  10. #10

    Domyślnie

    Ja wożę aparaty w bocznej sakwie, przymocowanej do bagażnika. Najczęściej w neoprenowym pokrowcu tylko. Raz nawet wpadłem do strumienia i sakwa była kilkanaście sekund pod wodą. Wożę tak aparaty już od kilku lat i nic się złego nie dzieje.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •