Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Druk atramentowy - jaki papier do ulotek?

    Potrzebuję wydrukować 120 ulotek formatu A4 - dwustronnie (poskładam je w C lub Z).
    Ulotki drukowane będą na drukarce atramentowej Epson L800, zawierać będą zdjęcia i tekst.
    Jaki niedrogi papier nadaje się do tego celu. Czy np. nadaje się do tego papier kredowy (stosowany raczej w druku offsetowym) np. 135g?
    Może ktoś już drukował dwustronne ulotki na drukarce atramentowej i podzieli się wiedzą o papierach do tego celu.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  2. #2

    Domyślnie

    kredowy odpada... proponuję zwykły o zwiększonej gramaturze.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem więc, że papiery powlekane, typu kreda, nie nadają się do drukarek atramentowych?
    Rozglądam się po sieci i wpadły mi w oko papiery NAVIGATOR w gramaturach 120 i 160g. Powinny być odpowiednie. A może coś innego?
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Musisz sprawdzić do jakiej gramatury uciągnie Ci drukarka.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    Musisz sprawdzić do jakiej gramatury uciągnie Ci drukarka.
    Chyba żartujesz, myślisz, że może nie uciągnąć papieru 160g? Papier foto 255g ciągnie, więc zwykły papier 160g powinna uciągnąć bez łaski.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Nie znam tej drukarki a z fusów nie wróżę...
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.
    Powlekany jest wskazany, ale do druku atramentowego. W twoim przypadku potrzebujesz powlekanego dwustronnie. np. taki:
    Papier matowy powlekany CLASSIC 2788 Avery Zweckform, rozmiar A4, 100g/m2

  8. #8

    Domyślnie

    Juriko, dzięki za konkretną podpowiedź. Ten papier nie jest jednak powlekany, a jedynie satynowany.
    Ciekawe, czy istnieją papiery niefotograficzne powlekane i np. błyszczące do drukarek atramentowych. Wszystko powlekane, co spotkałem dedykowane jest do wydruków laserowych.
    Chciałbym, aby moje ulotki były bardziej błyszczące, jak np. offset na papierze kredowym, ale słyszę, że ten papier nie nadaje się do atramentówek.
    Wygląda na to, że jestem skazany na papier satynowany.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Z opisu wynika że jest powlekany, nie tylko satynowany, ale faktycznie biorąc pod uwagę cenę można mieć wątpliwości, do tego opis na okładce nie zgadza się z opisem w ofercie.
    Drukowałem na papierze tej marki jednostronnym macie o numerze 2596 (110g/m2) wydruki nawet zdjęć wychodziły bardzo dobre, stąd poszukałem w ich ofercie.
    Mają jeszcze dwa dwustronne. I znów opis na okładce jest inny jak w ofercie, na okładce piszą że jest to błyszczący
    2789 - 40 Avery Zweckform, rozmiar A4, 180g/m2, 40 arkuszy
    oraz:
    matowy powlekany CLASSIC 2588 Avery Zweckform, rozmiar A4, 100g/m2, 50 arkuszy
    Papierów dwustronnych do druku atramentem barwnikowycm jest trochę, ale w sumie to nie wiem jakiego naprawdę poszukujesz ponieważ piszesz:
    czy istnieją papiery niefotograficzne powlekane i np. błyszczące do drukarek atramentowych
    Czemu mają być niefotograficzne, jeśli mogą być błyszczące, co to za cecha niefotograficzność?
    Sporo tanich dwustronnych błyszczących o różnej gramaturze na podłoży papierowym i PE mają na portalu
    papierdozdjec

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    Czemu mają być niefotograficzne, jeśli mogą być błyszczące, co to za cecha niefotograficzność?
    Z dwóch powodów. Po pierwsze - papier fotograficzny źle znosi zaginanie/falcowanie (łamie się. albo nie trzyma zgięcia), po drugie - papier foto jest drogi, dużo droższy np. od kredy.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •