Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Moim zdaniem dwustronne maty były by ładne do ulotek, i tanie. Ciekawe jak by się spisał ten papier z pierwszej mojej propozycji, satyna, czyli nie 100% matowe, piszą że daje radę rozdzielczości druku 5700, tani jak barszcz, z pewnością da lepszy wydruk jak na zwykłym.
    W następnym zamówieniu kupuję mat jednostronny na portalu papierdozdjec, 100szt, A4 za 26zł, też taniutko, ale na nim nie da się drukować dwustronnie w żadnym razie, gdyż jest na podłożu PE.

  2. #12

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o papiery do atramentówki to jest jeszcze jedna opcja. Ja pracuje na atramentówce HP Officejet 8100. W tej drukarce zastosowano tusze pigmentowe. Drukuję na tej drukarce na zwyczajnym papierze kredowym - szczególnie polecam matowy. Taki sam papier jak stosuje się w druku offsetowym. Trzeba jednak zastosować mały myk. Jeżeli Twoja drukarka potrafi wydrukować obraz w tym samym miejscu (wydrukuj go dwa razy na tej samej stronie) to będzie dobrze. Myk polega na tym, że robisz projekt w Corelu a następnie na całej jego stronie robisz prostokąt z wypełnieniem białym tak aby zakrył obraz. Potem nadajesz wypełnieniu przezroczystość 50%. W ustawieniach drukarki wybierasz Papier do broszur matowy i drukujesz dwa razy na tej samej stronie. Jeśli drukarka drukuje krzywo i dubluje obraz to trzeba zwiększyć przezroczystość do 70 - 75 % i wydrukować tylko raz. Efekt murowany. Sam kiedyś zastanawiałem się jak ugryźć problem i pokombinowałem. Problem tkwił w ilości podawanego atramentu. Papiery broszurowe i fotograficzne są mikroporowane i mają zwiększoną chłonność. Papier kredowy zawiera dużo klejów i nie absorbuje takiej ilości atramentu więc trzeba ją ograniczyć zmniejszając nasycenie kolorów. Pozostaje jeszcze kwestia ścieralności - papier matowy jest idealny, gorzej na błyszczącym ale da się wytrzymać. Zachęcam do testów bo się opłaci. Zwykły papier kredowy jest dużo tańszy od fotograficznego czy broszurowego a przy tym zaoszczędzisz na tuszu bo zmniejszasz nasycenie w przypadku jednorazowego przelotu 70% przezroczystości maski.

  3. #13
    karolinka
    Gość

    Domyślnie

    @Camel to co napisałeś brzmi bardzo interesująco.

    Ja mam teraz krede glass 250g i na atramentówce brother dcp-j315w wszytko się dobrze drukuje. Około 100 stron już za mną.
    Kupuje dokładnie ten http://allegro.pl/show_item.php?item=4970152783
    Może powinnam mat?
    Jedyny problem w tym że wydruk trochę blednie po kilku minutach. Nadal jest akceptowalny ale nie tak ładny jak po samym wydruku.
    Wydruk na papierze foto jest o niebo lepszy, nawet na zwykłym lub wizytówkowym papierze także.
    Ale niestety foto oraz wizytówkowy sztywny kosztuje dużo.
    Ten kredowy kupuje 50 szt. za 6 PLN. No i 250g jest całkiem sztywna.
    Potrzebuje drukować karty do gry. Może znacie inny sposób jak w tej cenie kupić lepszy papier do tej atramentówki.

    Co do opisanego przez Camela sposobu to gdybyś trochę (lub ktoś) inny napisać o co chodzi. Bo jakoś nie mogę tego procesu zrozumieć.
    Wydaje mi się że w 1 kroku robisz wydruk o przezroczystości 50%, a w drugim taki sam też 50%? Czy jak?
    Bo jeśli jak pisałeś ograniczę w ten sposób zmniejszając nasycenie kolorów to czy wydruk nie będzie właśnie wtedy blady?

    Wiele forum przeczytałam szukając rozwiązania i to wydaje mi się najsensowniejsze ale muszę to wypróbować.

    Wszędzie ludzie pisali że na kredzie nie da się drukować ale ja i Camel jesteśmy przykładem że nic zupełnie się nie rozmazuje.

    Nie wiem czy moja drukarka jest pigmentowa.

    Z góry dziękuje za sposób.

  4. #14

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •