Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia z lotu ptaka.

    Witam .Niedawno kupiłem kamerkę go pro hero 3 black edition.Chciałem spytać czy ktoś z was wie do czego najlepiej podczepić taką kamerkę aby zrobić zdjęcia z góry .Myślałem o samolocie lub helikopterze rc ale to za dużo kasy chyba aby kupić coś z dobrym udźwigiem.Teraz zastanawiam się nad balonem z helem ale nie wiem nawet gdzie taki kupić noi trochę się boję że nad miastem poleci mi nie tam gdzie chce .idealnie po prostu kupić lot widokowy bo mogę pstrykać lustrzanką i samemu kadrować ale to kilka stówek za godzinę a raczej chciałbym parę razy powtórzyć ujęcia z różną scenerią .Do balonu dla jakości można podpiąć jakiś kompakcik ale nie wiem jak to skadrować poprawnie jak zbudować stabilizację aby się nie kręcił jak fryga .Sama ochrona od upadku ze styropianu .

  2. #2

    Domyślnie

    ile waży to GoPro ? bo zakładam że rc za 250 pln (średniej wielkości) to pociągnie.
    D90|D700|35|85|18-105|70-300|SB-700| |EM-5|12-50|45| |Manfrotto|MBPr 13"|

  3. #3

    Domyślnie

    tani RC pociągnie albo i nie pociągnie, ale może byc problem ze sterownością bo tam jednak każdy gram ma znaczenie

    pamiętam jak w latach 80-tych ludzie kombinowali ze sporymi latawcami
    to były czasy
    jeden lot jedno zdjęcie
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar JacKill
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Okolice Kielc
    Posty
    177

    Domyślnie

    Niedawno, w trójce chyba słuchałem audycji o gościu, który robił zdjęcia z powietrza właśnie za pomocą latawcy. A kiedy nie było wiatru to balonem na hel.

  5. #5

    Domyślnie

    Popatrz sobie na ten filmik w pierwszym poscie, http://heli-team.pl/forum/viewtopic....nix+park#p6894

    Tam moj kolega lata czyms w rodzaju takiego szybowca http://hobbyking.com/hobbyking/store...ft_Radio_.html

    i wlasnie z kamerka GoPro, ale chyba pierwsza generacja, nie wiem czy jest roznica w wadze.

    Czyli mozna za calkiem nie duze pieniadze pobawic sie w ala "FPV".
    Jest tylko jeden problem, czy ty umiesz latac? lub czy kiedys latales? bo zapewniam Cie, ze jak bedzie to twoj pierwszy raz, to szkoda kamerki. Latanie to bardzo ciezka sprawa, sam rozbijalem sie tysiace razy. Fakt, ze samolotem jest latwiej niz helikiem, ale wciaz trudno dla poczatkujacego.

    W razie czego pytaj, cos doradze.
    Ostatnio edytowane przez cry5t4l ; 02-04-2013 o 01:21
    Cry5t4l
    _______
    Nikon D90

  6. #6

    Domyślnie

    Latać latałem samolotem i helikopterem.Samolotem jest spoko o wiele prościej niż helikopterem.Oba modele po pierwsze nie są moje i nie mam do nich dostępu oraz jak już nawet to są za słabe.Kamerka raczej nie ucierpi bo spadła mi z auta przy 180km/h nic jej nie rozjechało więc tylko rysy na obudowie ma .Nie sądzę aby upadek jej zaszkodził.Go pro waży z obudową około 150gram. Z samolotu chyba były najfajniejsze ujęcia ze względu na dynamikę oraz stabilność ale weź tu z mieście nie rozbij się o coś zwłaszcza że mam opanowane nie rozbicie się na polu bez przeszkód.Latawiec nie zbytnio stabilny o wiele lepiej wypada balon.Balon byłby niezły bo można do niego dać żyłkę aby nie uciekał za daleko i wypuścić go np z dachu w śródmieściu .Do paru mam dostęp a ujęcia mogłyby być naprawdę ciekawe.

  7. #7

    Domyślnie

    o udźwig nie masz co się martwić. Go Pro można powiedzieć że do góry podniesie wszystko. To lekki sprzęcik.
    A za te kilka stówek kupisz gotowy model który bez problemu to uniesie. Podejrzewam, że z aparaturą i sprzętem (czy to będzie jakiś samolot czy nawet copter) zmieścisz się w 1000zł.
    Nikon system...

  8. #8

    Domyślnie

    bardziej myślałem o 500 zł .Sporo jest na 2,4 ghz szybowców o rozpiętości ponad metra .Obawiam się tylko jednego że w mieście mi coś zakłóci aparaturę .Daleko raczej nie odlecę pewnie ze 100m 150 max
    w tym da radę kamerkę włożyć do środka
    http://allegro.pl/pc-cessna-480-rtf-...092197786.html
    Ostatnio edytowane przez terron696 ; 07-04-2013 o 22:15

  9. #9

    Domyślnie

    Do takiego czegoś nie ryzykowałbym podwieszać gopro. A tym bardziej jeszcze latać czymś takim po mieście...
    Nikon system...

  10. #10

    Domyślnie

    Takie urządzenie będzie dla Ciebie odpowiednie, udźwignie dobrą lustrzankę.

    I jeszcze jedna fotka
    Ostatnio edytowane przez Wojteksw ; 08-04-2013 o 20:41
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •