Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    krzysztof.podbucki
    Gość

    Domyślnie jaka konfiguracja d200+18-135 czy D80+18-200 VR? (do zdjęć ślubnych)

    Witam serdecznie wszystkich
    Mam pewien dylemat. Mianowicie byłem posiadaczem świetnego D70, którym to wystrzeliłem sporo zdjęć(nigdy mnie nie zawiódł).Ostała mi się jedynie Lampa SB-600. Nie wiem czy inwestować w D80 + 18-200 VR czy D200 i 18-135 kitówkę z D80. Wiem, że do zdjęć ślubnych wystarczy D80, ale po zabawie w fotojokerze prześwietnym D200- zauroczyłem się... Proszę o porady
    Z gory wszystkim dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof.podbucki ; 07-11-2007 o 08:58

  2. #2

    Domyślnie

    zarówno 18-200 VR jak i 18-135 nie bardzo się nadają na śluby (za ciemne) ew. VR mogło by coś poradzić ale myślę że lepiej Jasnego Tamrona i stalka będzie lepszym (ekonomicznym) rozwiązaniem

  3. #3
    krzysztof.podbucki
    Gość

    Domyślnie

    masz jakies doświadczenie z Tamronem, zapewne, więc jak możesz to podaj jakieś modele. poczytam sobie o nich.
    Jakiej Ty uzywasz konfiguracji, przy takowych imprezach...???

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof.podbucki Zobacz posta
    Witam serdecznie wszystkich
    Mam pewien dylemat. Mianowicie byłem posiadaczem świetnego D70, którym to wystrzeliłem lekko ponad 47 tyś. zdjęć(nigdy mnie nie zawiódł).Ostała mi się jedynie Lampa SB-600. Nie wiem czy inwestować w D80 + 18-200 VR czy D200 i 18-135 kitówkę z D80. Wiem, że do zdjęć ślubnych wystarczy D80, ale po zabawie w fotojokerze prześwietnym D200- mam właśnie DYLEMAT. Cenowo wychodzi to podobnie.
    Proszę o porady
    Z gory wszystkim dziękuję.
    Robisz zawodowo śluby?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 31-03-2007 o 01:04
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MzMarcin Zobacz posta
    Robisz zawodowo śluby?
    no cóż - myślę że tak ...
    EOS

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Perthówek/Australia
    Posty
    58

    Domyślnie

    2x D200 + N17-55/2.8 + N50/1.8 + N70-200/2.8VR

    to powinno zalatwic sprawe...
    ;]

  7. #7

    Domyślnie

    ja osobiscie d200 + jakis jasniejszy obiektyw, fakt ze vr jest super co nie znaczy ze swieci.
    podobny dylemat mialem w grudniu,
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=15695 jak poszukasz znajdziesz duzo wiecej takich watkow.
    z tym ze nie robie slubow tylko 100% amatorki i wybralem d200 za namowa forumowiczow- pierwsze dwa miesiace walka z puszka i nauka foto od podstaw: a dlaczego tak jasno a dlaczegu teraz ciemno, k... skad to mydlo a dlaczego nie doswietla- poczatkowa zwalalem na puszke ale szybko uswiadomilem sobie ze to tylko moja nie-wiedza a teraz sie ciesze nadal sie uczac.
    zadecydowac musisz sam wiem ze ciezko bo z jedenj strony chcesz wydac jak najmniej a z drugiech chcesz miec lepszy sprzet. mi to spedzalo sen z powiek... iwec jeszcze raz sunujac ja powtarzam ja kupilbym d200+jasniejszy obiektyw albo ten o ktorym piszesz. powodzenia
    "Cos" optymistycznego

    D200+ 18-200 VR i jakis tam filterek

  8. #8

    Domyślnie

    Ja bym jednak polecał "gorszą" - może lepiej - tańszą puszkę i lepsze czyt. jaśniejsze szkła. Jasne szkła w kościele to podstawa. Takie megazoomy jak podałeś są fajne do fotografowania na wakacjach ale w kościele (w szczególności przy zastosowaniu komercyjnym to IMO szkoda na nie pieniędzy).
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Krapkowice
    Posty
    191

    Domyślnie

    Decydując się na D200 dolicz do zaplanowanych wydatków zapasowy akumulator
    Za Hahnela dasz jakieś 170 zł(2 lata gwarancji) - inne tańsze często szybko tracą swoje parametry, a oryginalne akumulatorki nikona zdaje się nie mają gwarancji.

    a jakość zdjęć z d80 i d200 jest moim zdaniem identyczna
    N.50 1.8D, N.85 1.8d, T.12-24, N.18-200VR, SB 800, mieszek, MF 55 PROB, T.17-50, Speedlite 55EX, 70-200 2.8L

  10. #10

    Domyślnie

    kup sigme 30 f 1.4 i masz z bani. Zastanawiam sie tez jakie zdjecia chcesz robic/robisz. To duzo mowi - jesli knociaki typowe to wystarczy to 18-200 VR... jesli chcesz cos wiecej dac od siebie szukaj jasniejszych szkiel i daj sobie spokoj z zoomami.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •