Close

Strona 1 z 607 1231151101501 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 6065
  1. #1

    Domyślnie D7100 Opinie, testy posiadaczy tego body :)

    Witam.
    No i stało się , zanabyłem drogą kupna nowiutkiego D7100 w sklepie FJ, w cenie 4599 plus gratis- karta Sandisk 32 GB, oraz filtr Tiffen Haze-1. Długo się wahałem, a czy to na pewno aparat dla mnie, a czy nie za drogi, a może poczekać będzie tańszy,a może... a może... a może...
    Po czynnym śledzeniu wątku "D7100 oficjalny wątek", doszedłem do wniosku, że kupię ze względu na wszystkie negatywne i pozytywne wypowiedzi, choć większość osób które się tam wypowiadały, nie miało wogóle do czynienia z tym aparatem( widzieli go w necie )
    Z zakupu na chwilę obecną, jestem niezmiernie ukontentowany W porównaniu z D5100 jaki miałem wcześniej, D7100 dzielą lata świetlne jeśli chodzi o ergonomię, aparat trzyma się świetnie(a z gripem to już będzie rewelacja, jak go kiedyś podepnę), klawiszologia pod ręką, niczego nie muszę szukać w menu ja u poprzednika.
    Na razie nie wiele mogę powiedzieć o obrazku, AF i innych kwestiach, gdyż dlategoż że ponieważ, ładuję się bateria.
    Myślę, że najpóźniej jutro, zacznę wrzucać jakieś sample, filmiki itp.
    Mam również nadzieję, że włączą się do prezentacji swoich próbek inni posiadacze D7100. Nie ukrywam, że zależy mi na czynnym udziale Rafała vel. Fatman'a
    Mam nadzieje, że wątek pomoże niezdecydowanym-zdecydować, a malkontentom-rozwiać wszelkie wątpliwości.


    P.s. proszę nie przenosić narzekactwa, spekulacji cenowych, nie potrzebnych rozmów dotyczących marż i zmów cenowych, porównań do FX, wyimaginowanych problemów AF, itp. itd. Oraz głupich komentarzy nie wnoszących nic merytorycznego do rozmowy.
    Po prostu nie zaśmiecajmy tego wątku, jak to się stało w słynnym już "D7100 oficjalny wątek "
    Pozdrawiam Piotr.
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  2. #2

    Domyślnie

    Gratulacje zakupu świetnej puszki ach, jakbym chciał być teraz na Twoim miejscu... startuję z tej samej mniej więcej pozycji ale ze względów wiadomych muszę na swój egzemplarz "trochę" jeszcze poczekać. Czekamy więc na wszelkie informacje od świeżo upieczonego posiadacza d7100
    D5100, SB-910, N35 1.8G, N18-105, A500ex+BH2

  3. #3

    Domyślnie

    Coś czuję świetny wątek .. Tylko proszę tak jak picia78 już głosił nie gdybajmy, tylko mówmy o faktach..

  4. #4

    Domyślnie

    Z uwagi, że jestem niezwykle zainteresowany posiąściem D7100 drogą kupna, czekam niecierpliwie na sample

  5. #5

    Domyślnie

    Będą będą, dajcie nam świeżo upieczonym posiadaczom się trochę ogarnąć
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  6. #6

    Domyślnie

    Hmm tytuł brzmi jakby to posiadaczy poddawano owym testom Ja niedługo dostanę w łapy D7000, ale testów nie będę umieszczał, co najwyżej może jakieś super-foty.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  7. #7

    Domyślnie

    i co takiego wniosły Wasze posty do tematu?
    Ostatnio edytowane przez lucash ; 26-03-2013 o 22:08
    D Siedem Tysięcy Sto

  8. #8

    Domyślnie

    No i zrobiłem kilka pstryków, ot tak sobie aby pstryknąć
    Pierwsze wrażenia:
    -migawka bardzo fajnie chodzi, jakby ciszej i tak jakoś miękko-delikatnie
    -wizjer fajny duży jasny, podświetlenie w wizjerze takie jasne coś jakby błękit( chodzi o wyświetlanie wartości min. przysłony, migawki)
    -AF na razie bawiłem się centralnym punktem, wydaje się być bardzo szybki, jak na oświetlenie lampki nocnej( założony 35/1.8 )
    - taki trochę dziwny spust migawki, jakby nie było oporu między naciśnięciem aby złapać AF, a dociśnięciem żeby zrobić zdjęcie, tak jakby nie było czuć, że spust migawki jest dwustopniowy.
    - moim zdaniem nie potrzebna blokada pokrętła ustawień PSAM, żeby przekręcić trzeba wcisnąć taki pipek na górze pokrętła, zbędny gadżet

    I pojawił się pierwszy problem, wrzuciłem jedno zdjęcie do Opandy IExif, bo oczywiście nurtowało mnie czy aby na pewno ja pierwszy rozdziewiczyłem moje body i lipa. Opanda nie pokazuje dla tego zdjęcia, tej częsci info gdzie jest ilość zrobionych zdjęć. Dla porównania wrzuciłem zdjęcia z D5100 i jest wszystko ok. Czyżby Opanda nie przygotowana jest do nowego D7100, aczkolwiek rozpoznaje, że to nikon D7100. Jakieś sugestie ?
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  9. #9

    Domyślnie

    Na pewno Opanda wymaga aktualizacji.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez picia78 Zobacz posta
    I pojawił się pierwszy problem
    No tak nie pisz, bo ktoś dostanie zawału Ten "problem" nie dotyczy przecież samego aparatu.

Strona 1 z 607 1231151101501 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •