Close

Strona 592 z 607 PierwszyPierwszy ... 92492542582590591592593594602 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 911 do 5 920 z 6065
  1. #5911
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Koleżanki i Koledzy pytanie:
    Co lepiej kupić: Nikona D7100 czy Nikona D5500 ?
    (wcześniej byłem posiadaczem NIKONA D5100 - nie jestem profesjonalista a aparat służył mi zazwyczaj do zdjęć w pomieszczeniach i przy słabym oświetleniu).

  2. #5912

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzykcb Zobacz posta
    Koleżanki i Koledzy pytanie:
    Co lepiej kupić: Nikona D7100 czy Nikona D5500 ?
    (wcześniej byłem posiadaczem NIKONA D5100 - nie jestem profesjonalista a aparat służył mi zazwyczaj do zdjęć w pomieszczeniach i przy słabym oświetleniu).
    Potrafią się mocno różnić, przykładowo 7100 z gripem (a jest on już w pełni funkcjonalny, w przeciwieństwie do 5xxx) jest już jako tako wygodnym zestawem nawet dla posiadacza nie najmniejszych dłoni, natomiast 5500 ma specyficzny grip, będzie premiował niewielkie dłonie (jeszcze bardziej niż poprzednicy z tej serii). Dodatkowo różnice w klawiszologii/ekranach (które wymuszają ciut inną filozofię obsługi), wizjer (lustrzany i pryzmat). Zasilanie, sloty kart, bardzo istotne kwestie, tak jak i mikroregulacja. Video i jako takie osiągi matrycy lepsze w nowszym. Różnica wagi... Myślę, że warto zacząć od organoleptycznego zapoznania się z jedną i drugą konstrukcją (5500 pewnie w większości elektromarketów od ręki, 7100 może już nie być, ale można z czystym sumieniem porównać do 7200). Do fotografowania tylko i wyłącznie w większości sytuacji jednak wolałbym wyższą serię, chociaż z pewnymi wyjątkami (makro,astro,wnętrza).

  3. #5913

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzykcb Zobacz posta
    Koleżanki i Koledzy pytanie:
    Co lepiej kupić: Nikona D7100 czy Nikona D5500 ?
    (wcześniej byłem posiadaczem NIKONA D5100 - nie jestem profesjonalista a aparat służył mi zazwyczaj do zdjęć w pomieszczeniach i przy słabym oświetleniu).
    Miałem ten sam problem, finalnie kupiłem D7200, ale jako że różnice z D7100 są symboliczne w obsłudze, mogę się wypowiedzieć.

    Generalnie jak teraz biorę do ręki D5500 to nie zamienił bym d7200 za nic, d5500 wydaje się przy nim wręcz zabawkowy, to naprawdę malutka puszka, na dodatek w całości z plastiku (d7100/7200 jest częściowo z magnezu) co pewnie dla niektórych będzie plusem, ale d7200 daje moim zdaniem dużo lepszy i pewniejszy chwyt.
    Druga sprawa która dla mnie była kluczowa, d7xxx posiada silnik autofokusa, teraz co prawda większość obiektywów ma własny silnik ale mimo wszystko, moim zdaniem lepiej mieć ten śrubokręt np. do starszych Nikkorów czy Tokin.
    Kolejna rzecz, D5500 jest wykastrowany z przedniego pokrętła, co znacznie ogranicza jego ergonomię i wygodę użytkowania, szczególnie w trybie manualnym.
    W D5500 masz co prawda odchylany dotykowy ekran co jest fajnym gadżetem, D7200 posiada za to górny ekranik monochromatyczny który moim zdaniem przy fotografowaniu jest dużo przydatniejszy (odchylany ekran przydaje się głównie w trybie LV, co niemiłosiernie żre baterie i ogranicza możliwości autofokusa).
    Podwójny slot na kartę SD jest również bardzo fajnym rozwiązaniem, raz że drugi slot może służyć jako backup lub do podziału JPG/RAW, dwa że można np. zgrać wszystkie zdjęcia na drugą kartę np. dla znajomego bez konieczności odpalania komputera.

    Wiem że opisałem to moze mało profesjonalnie i dokładnie, ale to są takie różnice które były istotne dla mnie, laika. Ja bym brał D7100/D7200, poczujesz znaczną różnicę na plus jeśli chodzi o ergonomie użytkowania w stosunku do D5xxx.

  4. #5914
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Dzięki za informację.
    W moim przypadku za D5500 przemawia: odchylany ekran oraz mniejszy ciężar, natomiast za D7100 po prostu wyższy model co jak mi się wydaje (a nie jestem profesjonalistą i zapewne zdjęcia będę wykonywał zazwyczaj w automacie) lepsza jakość zdjęć w pomieszczeniach i wieczornych sceneriach.
    Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.

  5. #5915
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Do zdjęć w pomieszczeniu ze słabym oświetleniem i do tego w automacie obawiam się że jakość będzie podobna jak z fona

  6. #5916

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Do zdjęć w pomieszczeniu ze słabym oświetleniem i do tego w automacie obawiam się że jakość będzie podobna jak z fona
    Ja nawet myślę, że w automacie w pewnych warunkach może być gorsza niż z fona... Jeżeli planem jest robienie zdjęć w trybie auto, to lustro jest niepotrzebną stratą kasy...

  7. #5917

    Domyślnie

    Dla mnie największą przewagą D7100 (pomijając solidność budowy) to obecność przycisków na korpusie umożliwiających szybką zmianę wszystkich istotnych parametrów bez konieczności grzebania w menu ekranowym LCD. Na górnym wyświetlaczu można weryfikować ustawienia. No i łatwo dostępne z poziomu pokrętła ustawienia osobiste U1 i U2. Ergonomia D7100 bije na głowę serię D5xxx.

  8. #5918
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jochen Zobacz posta
    Dla mnie największą przewagą D7100 (pomijając solidność budowy) to obecność przycisków na korpusie umożliwiających szybką zmianę wszystkich istotnych parametrów bez konieczności grzebania w menu ekranowym LCD. Na górnym wyświetlaczu można weryfikować ustawienia. No i łatwo dostępne z poziomu pokrętła ustawienia osobiste U1 i U2. Ergonomia D7100 bije na głowę serię D5xxx.
    Zgadzam sie calkowicie! Lecz ja mam jeden, maly problem... Nie da sie podpiac ISO pod jakis bardziej poreczniejszy przycisk - Fn, albo przycisk podgladu? Albo ja nie potrafie tego znalezc, choc czytalem instrukcje i sprawdzilem juz chyba wszystkie mozliwe kombinacje, albo jest to niemozliwe.

  9. #5919

    Domyślnie

    Nnniiieee
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  10. #5920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norad Zobacz posta
    Zgadzam sie calkowicie! Lecz ja mam jeden, maly problem... Nie da sie podpiac ISO pod jakis bardziej poreczniejszy przycisk - Fn, albo przycisk podgladu? Albo ja nie potrafie tego znalezc, choc czytalem instrukcje i sprawdzilem juz chyba wszystkie mozliwe kombinacje, albo jest to niemozliwe.
    Nie widzę problemu. Ja ISO ustawiam tylnym kółkiem (kręcąc płynnie zmieniam), a przełączenia na auto-ISO > wciśnięty przycisk ISO i przekręcenie przednim kółkiem. I to wszystko.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

Strona 592 z 607 PierwszyPierwszy ... 92492542582590591592593594602 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •