Close

Strona 589 z 607 PierwszyPierwszy ... 89489539579587588589590591599 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 881 do 5 890 z 6065
  1. #5881

    Domyślnie

    Sigmę 17-50 kalibruje się do konkretnego korpusu. Wysyłka samego obiektywu to strata czasu.
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  2. #5882
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Glowa Zobacz posta
    Sigmę 17-50 kalibruje się do konkretnego korpusu. Wysyłka samego obiektywu to strata czasu.
    Pytalem o to, bo tez tak slyszalem. Odpowiedziano mi, ze sam obiektyw wystarczy, w zgloszeniu jednak trzeba zaznaczyc pod jaki korpus ma byc kalibrowany. Dla swietego spokoju moze oddam razem z body, zeby nie bylo.

  3. #5883

    Domyślnie

    O to dziwne, bo jak ja dzwoniłem to mówili, że musi być korpus, inaczej nie skalibrują
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #5884
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    O to dziwne, bo jak ja dzwoniłem to mówili, że musi być korpus, inaczej nie skalibrują
    Zaznaczam, ze to sa informacje z Saturna, nie z serwisu Sigmy.

  5. #5885

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norad Zobacz posta
    Zaznaczam, ze to sa informacje z Saturna, nie z serwisu Sigmy.
    Najlepiej szukać u źródeł http://foto-service.pl/index.php?mode=2 .
    "dołącz bezwzględnie:
    - ...
    - ...
    - korpus współpracującego aparatu (niezbędny w przypadku kalibracji - więcej o kalibracji)"
    Ja wysyłam prawdopodobnie w tym tygodniu.
    Ostatnio edytowane przez gzyms ; 08-10-2016 o 18:27
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  6. #5886
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzyms Zobacz posta
    Najlepiej szukać u źródeł http://foto-service.pl/index.php?mode=2 .
    "dołącz bezwzględnie:
    - ...
    - ...
    - korpus współpracującego aparatu (niezbędny w przypadku kalibracji - więcej o kalibracji)"
    Ja wysyłam prawdopodobnie w tym tygodniu.
    Chyba tak zrobie, pomimo tego co mi dzisiaj powiedzieli w Saturnie.

  7. #5887

    Domyślnie

    Kalibrował będzie serwis Sigmy a nie Saturn, więc nie słuchaj "porad" pracowników sklepu.
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  8. #5888

    Domyślnie

    Wysyłasz body i obiektyw.
    w moim przypadku przestrzelali z 80 fotek i kalibracja wyszła bez zastrzeżeń.
    w serwisie sprzęt spędził 3 dni, więc licząc z wysyłką w obie strony zajęło to trochę ponad tydzień.
    no i oczywiście przesyłki ubezpieczone.

  9. #5889

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo, jeżeli szkło jest z dystrybucji K-Consult to kalibracja ma gwarantowane trzy dni.

  10. #5890
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    6

    Domyślnie

    Można samodzielnie skalibrować szkła. Jest na ten temat sporo tutoriali. Sam przeprowadziłem taką kalibrację dla swojego kompletu szkieł. I stety/niestety co mogę rzec z własnych doświadczeń, niezależnie od producenta szkieł, Tamron/Nikkor/Sigma zawsze miałem do czynienia z ff lub bf. Skrajnie dla jednego obiektywu w zależności od ustawienia ogniskowej i odległości, punkty ostrzenia potrafią się przesuwać od wartości ujemnych do dodatnich i trzeba by w korpusie wgrywać kilka punktów korekcyjnych dla danego szkła.
    Najlepsze doświadczenia mam z Sigmą serii art. Od września używam kompletu 18-35 i 50-100. Kalibracja wielopunktowa z parametrami wgranymi do obiektywu więc nie mam teraz najmniejszych kłopotów z ostrzeniem. Metodyka pomiaru oraz obróbki plików testowych pokazana jest na youtube https://www.youtube.com/watch?v=dpkDJhiid8c i https://www.youtube.com/watch?v=1142RuOTfGQ.
    Takie pliki do wydruku z siatkami pomiarowymi można wyszukać w necie. Ja na swój użytek stworzyłem siatkę którą po wydrukowaniu usztywniłem i zamocowałem na stojaku. Dodatkowo stworzyłem sobie arkusz exela z siatką pomiarową dla każdego z obiektywów. Ułatwił mi on wprowadzanie danych i wyliczanie korekty.
    Czas poświęcony na kalibrację z pomocą usb-docka to kilka godzin(2-3), a nie dni.

Strona 589 z 607 PierwszyPierwszy ... 89489539579587588589590591599 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •