Close

Strona 549 z 607 PierwszyPierwszy ... 49449499539547548549550551559599 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 481 do 5 490 z 6065
  1. #5481

    Domyślnie

    josem32
    Fakt, że problem występuje na wszystkich szkłach posiadanych przez Ciebie, każe szukać problemu w korpusie - to taka "oczywista oczywistość" - niestety sama w sobie nie pomagająca.
    Aparaty i szkła, to urządzenia elektro-mechaniczne, zawsze może się coś popsuć i nic w tym dziwnego - gorzej, iż po regulacji nie widzisz poprawy :/ Warto, w takiej sytuacji sprawdzić, porównać "wadliwe" body z innym wykonując coś w rodzaju "testu porównawczego". Mamy wówczas większą pewność i determinację w dochodzeniu swojego.

    Co do serwisu, to w tym wypadku sklep jest raczej wyłącznie pośrednikiem - a aparat i tak powędrował do serwisu Nikona.
    Kto wystawił kwity z naprawy ?
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  2. #5482

    Domyślnie

    Papiery wystawił serwis sprzedawcy, nie Nikon. Stąd też moje pytanie o jakość obu serwisów. Sprawdzałem na starym d3100 i stara puszka dużo lepie wypada. Czy mogę zadać wymiany aparatu na nowy?

  3. #5483

    Domyślnie

    Jak mi się wydaje, to wszystkie naprawy gwarancyjne powinny być wykonywane przez serwis Nikona, a nie jakiś serwis sprzedawcy, chyba że serwis sprzedawcy ma autoryzację Nikona, co raczej jest niemożliwe. Jak robisz te zdjęcia porównawcze D3100 i D7100? Czy to są NEFy czy JPGi? Jeżeli robisz JPGi to puszki muszą mieć identyczne ustawienia szczególnie wyostrzanie. Jeżeli robisz NEFy, i są zauważalne różnice, to spakuj D7100 po raz drugi dołącz do niego te przykładowe zdjęcia i wyślij do regulacji AF. Dołączone zdjęcia z D3100 i D7100 powinny być w identycznych ustawieniach body i zawierać te same kadry. Jeżeli dobrze pamietam to po drugiej nieudanej naprawie gwarancyjnej można żądać wymiany sprzętu.

  4. #5484

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josem32 Zobacz posta
    Papiery wystawił serwis sprzedawcy, nie Nikon. Stąd też moje pytanie o jakość obu serwisów. Sprawdzałem na starym d3100 i stara puszka dużo lepie wypada. Czy mogę zadać wymiany aparatu na nowy?
    To znaczy gdzie konkretnie kupiłeś ? Pytam choćby o to w jakiej sieci, o ile to była jakaś sieciówka.
    Na zdjęciu masz klasyczny zestaw dokumentów, które dostajesz razem z aparatem, obiektywem względnie lampą Nikona (zdjęcie pozwoliłem sobie zaczerpnąć z internetu)
    Na karcie gwarancyjnej sklep w którym kupowałeś aparat przybija swoją pieczęć + wpisuje datę zakupu, a do tego wszystkiego masz jeszcze oczywiście paragon vel fakturę.
    O kwestiach prawa zwrotu, wymiany etc, było wiele razy, ja pamięci nie mam, to może koledzy skierują Cię do właściwych wątków co by nie dublować się w nieskończoność.

    W kraju mamy tylko jeden autoryzowany serwis Nikona - w Warszawie. I tam zgodnie z gwarancją sklep powinien podesłać sprzęt.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  5. #5485

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie.

    Mam zamiar kupić opisywanego w tym wątku Nikona D7100 (używanego) i sporo o nim czytałem ale chciałbym doprecyzować pewne sprawy, które mnie nurtują (a 550 stron wątku czytam sobie powoli ale jeszcze długo mi z tym zejdzie).

    1. Czy ten model przez nagrzewającą się matrycę jest narażony na hot pixele? Dodam, że mam zamiar robić zdjęcia i filmów tym aparatem raczej nie mam zamiaru nagrywać (ewentualnie jak się ma sprawa matrycy do dłuższych czasów naświetlania?).

    2. jakiś czas temu wypłynęło oprogramowanie serwisowe Nikona. Czy jest możliwość żeby w tym modelu cofnąć ilość użyć migawki? (Pytam jako osoba chcąca kupić ten model i chciałbym wiedzieć, czy przebiegi w opisach aukcji są realne czy jednak podrabiane).

    3. Jako, że ten model nie ma filtra na matrycy to czy są jakieś problemy z czyszczeniem matrycy? Wiem, że trzeba to robić delikatnie itp. ale co w przypadku matrycy bez filtra? Są jakieś inne metody?

    4. Wiem jeszcze, że są jakieś problemy z bandingiem ale to mi nie przeszkadza. Czy są z tą puszką jakieś jeszcze problemy? (Ja nie znalazłem ale już mam taki mętlik w głowie od czytania o tym aparacie, że mogło mi coś umknąć.


    Może moje pytania wydają się banalne, ale naprawdę dużo się naczytałem i te kwestie są dla mnie dalej niejasne.

    Proszę o pomoc i życzę wesołych świąt

  6. #5486

    Domyślnie

    A jakie zdjęcia robisz lub zamierzasz? Czym robiłeś zdjęcia do tej pory? Mam d7100 od prawie roku, przesiadka z d50 - z problematyczną sigma 17-50 jest super.
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  7. #5487

    Domyślnie

    Ad 1. U siebie nie zauważyłem i raczej się o tym nie słyszy, ale oczywiście hoty,deady mogą się pojawić. Jeśli nie filmujesz to raczej nie masz się czym przejmować.
    Ad 2. Z tego co pamiętam to dotyczyło to wcześniejszych modeli ale mogę się mylić.
    Ad 3. Matrycę D7100 szoruj dokładnie w ten sam sposób jak te w innych puszkach. D7100 nie ma filtra OLPF (lub jest on mocno osłabiony) ale na bank przed matrycą znajdują się jakieś warstwy.
    Ad 4. Co do bandingu to się dopiero okaże czy Ci to przeszkadza, choć większość osób potwierdza że nie ma z tym problemów. Co do innych przypadłości to czasami potrafi się zawiesić, trochę nie lubi się z Sigmą 17-50OS i chyba z 17-70OS oraz niektóre egzemplarze plują olejem po matrycy.

    Za to, że tak bardzo się wysiliłem zobowiązuję Cię do uratowania życia jednemu karpiowi. Pozdrawiam.

  8. #5488

    Domyślnie

    Narazie robię zdjęcia nikonem D3200. Fotografuję różnie, co mi się spodoba portrety, krajobrazy, budynki, zachody słońca itp. Chciałbym kupić ten konkretny model, ale boję się trochę tych rzeczy o które pytam i chciałbym się o nich więcej dowiedzieć

  9. #5489

    Domyślnie

    koko887 Niepotrzebnie się tym wszystkim przejmujesz. Używam od ponad roku i czasami tylko banding przeszkadza, ale wtedy klnę na siebie, bo wiem, że to moja wina. Przecież prawidłowo naświetlone zdjęcie nie wymaga wyciągania o 6 EV. Na razie wszystko działa bezproblemowo, czasem trafi się trochę pyłków na matrycy, zaś oleju nie stwierdziłem. Śmiało polecam, tym bardziej że pojawienie się następcy obniżyło cenę 7100. Życzę zadowolenia z fotografowania i Wesołych Świąt!

  10. #5490

    Domyślnie

    Kupuj, aparat i rób foty!
    A tak serio to nie wiem, czy cofają klapnięcia migawki w d7100, ale wiem że jak kupisz u porządnego człowieka to nie ma tym mowy. Szukaj u nas na forumowej giełdzie (raczej na 100% nie natniesz się na bubel). Sam kupiłem używany na All..., tylko dlatego że dostałem org. grip i akumulator w cenie jaką musiałbym zapłacić za nowe body. Bandingu nie uświadczam zbytnio, więc mi nie przeszkadza.
    Wesołych świąt
    Nikon D500, D810 -N50/1.8, N17-55/2.8, N70-200/4, Samyang 85/1.4, Sigma 500/4.5, YN-565EX
    https://czapajew24.wixsite.com/rafalbieroza --- https://500px.com/czapajew24

Strona 549 z 607 PierwszyPierwszy ... 49449499539547548549550551559599 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •