Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Question

    ... a mnie podoba się idea zakupu Tamron 70-300 USD. Oczywiście zanim podejmę decyzję, pozmagam się z materią tego obiektywu w sklepie, podpinając go do D 7000. Fotki SerU są więcej jak poprawne dla szkła budżetowego, a przecież można jeszcze wycisnąć co nie co przez obróbkę. W moim przypadku prawie każda fotka taki proces przechodzi. Proszę o podpowiedź czy ten obiektyw "kręci mordką" i czy ma blokadę " antygrawitacyjną " ?

  2. #12

    Domyślnie

    Ze swojego skromnego doświadczenia - czyt. jednego dłuższego spaceru z tym szkłem mogę powiedzieć, że jest lekkie, szybkie i obrazek z okolic końca ogniskowej nie jest wyraźnie gorszy od obrazka z reszty zakresu. Jak za te pieniądze, o niczym lepszym bym nawet nie marzyła, zresztą lepsze mi tak naprawdę nie jest na te moje spacerki potrzebne.

  3. #13

    Domyślnie

    Podpisuje się pod powyższym... Dla wycieczek, gdzie nie ma czasu na zmiane szkieł, obiektyw ten jest super rozwiązaniem.
    D90, N35, T90, T70-200

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leonart Zobacz posta
    ... a mnie podoba się idea zakupu Tamron 70-300 USD. Oczywiście zanim podejmę decyzję, pozmagam się z materią tego obiektywu w sklepie, podpinając go do D 7000. Fotki SerU są więcej jak poprawne dla szkła budżetowego, a przecież można jeszcze wycisnąć co nie co przez obróbkę. W moim przypadku prawie każda fotka taki proces przechodzi. Proszę o podpowiedź czy ten obiektyw "kręci mordką" i czy ma blokadę " antygrawitacyjną " ?
    Nie kręci mordą, nie ma też blokady, ale jest ona nie potrzebna. Zoom chodzi z lekkim oporem, a i konstrukcja jest taka, że polega on na przemieszczaniu ciężkiego fragmentu, więc nie ma obaw, o samoczynne wysuwanie się.
    Jedynie przy 300mm i ustawieniu pionowo w górę powoli cofa się do 200mm. Natomiast aby wysunął się z pozycji 70mm trzeba nim mocniej potrząsnąć.

    Z tego co wiem, to żadem z zoomów 70-300 nie ma blokady.

    Co do porównania z 18-270 - nic nie mogę powiedzieć. Nigdy nie miałem do czynienia z tym szkłem, ale od osoby, która miała ten obiektyw wiem, że ma zdecydowanie wolniejszy AF od 70-300 USD.

    Co do optycznego porównania 18-270 i 70-300 USD - to tylko wiem to co można zobaczyć np. tu:
    http://www.the-digital-picture.com/R...mp=0&APIComp=1


    Co do wyboru Nikkor 70-300 vs Tamron - Jak nowe, to nie widzę aż takiej różnicy, aby dopłacać do Nikkora, szczególnie, że ludzie narzekają na jego solidność - chyba coś z luzowaniem się soczewki w środku nawet przy nie za mocnych uderzeniach. Poza tym Tamron trzyma jednakową ostrość w całym kadrze (szczególnie w obszarze DX), czego nie można powiedzieć o Nikkorze.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 10-04-2013 o 00:40
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Tamron 70-300 VC USD ma jeszcze tę użytkową przewagę nad 18-270 VC PZD, że napęd USD zapewnia "full time manual", tzn. ostrość można w każdej chwili przestawić pierścieniem bez konieczności wyłączania AF. PZD na to nie pozwala.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #16

    Domyślnie

    Należało by pamiętać że 18-270 to szkło DX, a 70-300 VC podepniesz do dowolnej puszki także FF i analog.
    Na temat różnic się nie wypowiem bo mam tylko 70-300....

  7. #17

    Domyślnie

    Na temat T18-270 Juz sie wypowiedziałem w innym temacie o T 18-270 PZD - porównywałem go do N70-300 i aż takiej znaczacej róznicy w jakości nie widac .
    Porównywałem co wziąć na treking w Islandi i raczej zdecyduję się na T18-270 niż N70-300 z tego względu że Nikor jest o wiele cieższy .

  8. #18

    Domyślnie

    A ja sobie dziś dostałem od Cichego 70-300 - zastanawiałem się długo nad jakimś wyjściem ponad 70 mm. Ostatecznie stwierdziłem, że skoro szkło ma być czysto rekreacyjne i nie zarobkowe, to warto spróbować - zanim wyda się 5-6 k PLN. Pierwsze wrażenia mocno pozytywne. Stabilizacja działa ciekawie. Zobaczymy co powie jutro na testach w plenarze.
    N

  9. #19

    Domyślnie

    Ja także jestem zadowolony z Tamrona. Co prawda koło 300 już nie jest tak ostro, choć w miarę zadowalająco. Tym bardziej za taką cenę. Z góry mówię, że na ptaszki się nie nadaję no chyba że są wilkości gołębia i w miarę blisko. Stabilizacja działa dobrze. Też obawiałem się tych opowieści o nieostrościach T ale kupiony w sieci, nie testowany naprawdę fajnie ostrzy. Ja ze swojej strony polecam.
    D5100, N10-24, N18-105, N35, S17-50, T70-300, 44M-4, Metz 50

  10. #20

    Domyślnie

    A ja zrobiłem tak, jak mówiłem - 300 sprzedana, bo 270 w zupełności mi wystarcza - lekko przymknąć i jest gitara Kolejne 2 sample obiektów w dość żwawym ruchu z 270-ki prosto z puszki ode mnie na max ogniskowej. EXIF-y do wglądu.

    SUBARU

    MINI

    Czy oby na pewno to jest optyczna klasa niżej od 300? Oceńcie sami.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •