Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Miałem podobny objaw. Napierałem kciukiem tubus - raz wysunięty, a raz schowany i ustąpiło. Co najlepsze to miałem taki objaw kilka razy gdy np. zahaczyłem szkłem o futrynę przechodząc przez drzwi mając aparat na ramieniu - każdy mocniejszy kontakt kończy się takim objawem - wtedy delikatny masaż kciukiem i mu przechodzi.
    wywar-niewiem jak to się stąło,ale Twoja rada pomogła
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Undertaker Zobacz posta
    Witam.
    Witam Wszystkich jako, że to mój pierwszy post na forum.
    Mam takie pytanie. Kupiłem 24-70/2.8 i nie wiem czy pierścień zooma chodzi poprawnie. Między 50-70mm oraz 24-28mm ma jakby mniejszy opór. Nagrałem szybko filmik na którym mam nadzieję, że to widać. Czy to normalne w tym szkle? Czy powinienem je oddać? Kupowałem używkę w bdb stanie (i też taki jest) nic nic nie było o źle działającym pierścieniu zooma.
    http://www.youtube.com/watch?v=0wJ23...ature=youtu.be
    On ma różny opór, dodatkowo to zależy od tego, czy trzymasz szkło poziomo czy pionowo. A czy Twój jest "poprawny", toby trzeba było pomacać chyba... To nie powinno być mocno wyczuwalne i nie powinno wpływać na komfort zoomowania. Ale wyczuwalne jest.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Undertaker Zobacz posta
    Witam.
    Witam Wszystkich jako, że to mój pierwszy post na forum.
    Mam takie pytanie. Kupiłem 24-70/2.8 i nie wiem czy pierścień zooma chodzi poprawnie. Między 50-70mm oraz 24-28mm ma jakby mniejszy opór. Nagrałem szybko filmik na którym mam nadzieję, że to widać. Czy to normalne w tym szkle? Czy powinienem je oddać? Kupowałem używkę w bdb stanie (i też taki jest) nic nic nie było o źle działającym pierścieniu zooma.
    http://www.youtube.com/watch?v=0wJ23...ature=youtu.be
    A obraca się płynnie, bez odczuwalnego szarpania i jest ostro na 70 mm na f/2.8?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Każda awaria tego szkła, o jakiej słyszałem i mogłem zweryfikować, dotyczyła egzemplarza, który upadł na beton/podłogę/względnie śnieg (jak wyżej). Tak się tworzą legendy (że 28-70 bardziej wytrzymały - rzuć o glebę i zobaczymy).
    No tak, 24-70 nie wytrzymał w tym temacie upadku z małej wysokości na śnieg - uwaga - będąc w plecaku. Mój znajomy załatwił go przechodząc pomiędzy pokojami chacząc lekko o drzwi. Ja nie mówię, że 28-70 z "rzucania o glebę" z 1.5m na beton wyjdzie bez szwanku, ale jest solidniejszą konstrukcją.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar Undertaker
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Trick Zobacz posta
    A obraca się płynnie, bez odczuwalnego szarpania i jest ostro na 70 mm na f/2.8?
    Ostrość w całym zakresie bez zastrzeżeń. Szarpania czy niepokojących dźwięków nie ma nie tylko opór był trochę inny na początku i końcu. W innych moich szkłach tak nie było stąd mój niepokój.
    Czyli jednak szkło jest w porządku, wolałem się upewnić. Dzięki wielkie Panowie za pomoc.

  6. #16

    Domyślnie

    trzeba już przy zakupie uważać,żeby nie trafić na jakiekolwiek dziwne luzy między ogniskowymi.. w moim było to samo.. minimalnie miedzy pewnymi ogniskowymi,ale też w swoim szkle to czułem.. dopiero teraz po ostatnim wyczynie zdałem sobie sprawę z tego,że już przy kupnie musiałem mieć ukrytą wadę.. Ale na szczęście szkło znów chodzi poprawnie
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markes1987 Zobacz posta
    wywar-niewiem jak to się stąło,ale Twoja rada pomogła
    hehe, no widzisz

    Ja swojego uwaliłem przez jakiegoś ciecia który zawinął kratkę od studzienki kanalizacyjnej, położył tekturę, zarzucił liści, a ja robiąc kroki do tyłu z puszką przy oku naglę straciłem grunt i ratując się ręką uderzyłem zestawem w kostkę brukową - pierścień zooma praktycznie stanął w miejscu - od razu załamka, gdyż byłem pewien, że szkło do wywalenia. Masaż tubusa przywrócił go do świata żywych

    A co do kolegi, który pokazał filmik - miałem podobnie, ale tydzień przed końcem gwarancji wysłałem do serwisu i mi to poprawili. Teraz nie pamiętam co było robione, ale po tej naprawie te objawy już nie wróciły.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Teraz nie pamiętam co było robione, ale po tej naprawie te objawy już nie wróciły.
    Prawdopodobnie wystarczyło smarowanko.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Prawdopodobnie wystarczyło smarowanko.
    Z tego co próbuję sobie przypomnieć to wymieniali jakąś cząstkę w środku, ale za chiny nie mogę sobie przypomnieć, a nie wiem gdzie walnąłem papiery z tej naprawy. Jak mi wpadnie w łapy to napiszę co tam było grzebane.

  10. #20

    Domyślnie

    Wywar, jak zrobić masaż tego tubusa??? mam podobny objaw upadek z pozycji kucącej zoom stawia opór w jednym miejscu dosyć mocny - tubus naciskać z każdej strony w kierunku środka??? czy tak, żeby się schował w kierunku szkła???


Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •