Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ayot
    Tylko popularna. Do "zacności" wiele jej jeszcze brakuje!
    Musi być zacna, bo ja taki mam
    I will not use abbrev.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mad Max
    Cytat Zamieszczone przez Ayot
    Tylko popularna. Do "zacności" wiele jej jeszcze brakuje!
    Musi być zacna, bo ja taki mam
    Sorry Mad Max, to nie moja wina...
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

  3. #23

    Domyślnie

    Wracając do wątku czyli statywów zacnej, włoskiej firmy.

    Macałem dzisiaj na giełdzie chińską podróbkę ManFrotto, wzorowaną na statywie 190pro i głowicy 141. Nawet się przez chwilę zastanawiałem bo był bardzo dobrze wykonany. Firmy niestety nie pamiętam.
    Statyw bardzo podobny do "oryginału", lepszy posiadanie kolców na wyposarzeniu. Możliwość podczepienia głowicy (aparatu) bezpośrednio od dołu bez potrzeby zmiany kierunku teleskopu. Głowica też nizła, płytka szybkiego montażu gorzej wykonana, ale też był wichajster zabezpieczający. Niestety brak namalowanego punkcika przy poziomym obrocie prawo-lewo psuł trochę efekt, za to dodana poziomiczka robiła dobre wrażenia. Do zapłacenia 400,- zł czyli całkiem nieźle.
    Dlaczego nie kupiłem?
    Ciężar: 4,9 kg. jednak wolę dozbierać te trzy stówy z hakiem i targac 2,7 kg bo to jednak wielka różnica. No i na pewno serwis części zamiennych lepiej dostępny bo to jednak standard.
    Aha, do ceny Manfroto będę musiał dodać jeszcze stówkę na torbę (pokrowiec) która u Chińczyka jest w zestawie oczywiście za free.

    A może polecicie jescze coś innego?
    Piotr
    fotoklamoty i ... koty

  4. #24

    Domyślnie

    Raczej nie polecam tego chincvzyka a wiem co pisze bo sam sie dalem na niego nabrac. Na poczatku bylem bardzo zadowolony, ale dosc czybko okazalo sie ze ta bestia jednak strasznie szybko sie zuzywa. Glowica lapie luzy, caly statyw zaczyna klekotac, plytka sie wyrabia i rusza w mocowaniu (kupilem nowa manfrotto bo pasuje i to rozwiazalo problem). Generalnie po jakims roku uzywania przymierzam sie do kupna Manfrotto 190 Pro albo 055 Pro z glowica kulowa albo joystikowa.
    Pozdrawiam Karol

  5. #25

    Domyślnie

    ddMON, moglbys napisac o swoim statywie Velbon 600n. Moze jakies fotki

    zblizajace na glowice oraz ogolnie statyw. Na necie strasznie skape jego

    zdjecia. Niestety po czesci musze kupowac (prawdopodobnie jego) w

    ciemno. Ale chcialby wiedziec wiecej. Z tego co wyczytalem to ma on

    wymienna glowice .. tylko jeszcze sie nie spotkalem z innymi do kupienia.

  6. #26

    Domyślnie

    poszukaj w arch pl.rec.foto bylo naprawde sporo o tym statywie. Generalnie ze te pieniadze raczej nic lepszego nie ma, chyba ze trafisz na uzywany w dobrej cenie i w dobrym stanie.
    Pozdrawiam Karol

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Dzieki bardzo ... o duzy rozmiar najbardziej sie rochodzilo

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •