Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie luz na bagnecie - nowy D80 kit (18-135)

    Witam serdecznie!

    Mam problem związany z (minimalnym) luzem na bagnecie (nie wiem, czy to problem obiektywu, czy body).
    Efekt jest taki, że od czasu do czasu aparat wyświetla informację o braku obiektywu (aparat mam 3 dni, problem pojawił się dwa razy).
    Dokładnie wygląda to tak, że obiektyw można minimalnie przekręcić w prawo - wtedy występuje błąd, po obruceniu go w lewo wszystko jest OK.
    Czy to normalne zjawisko? Czy nie grozi to uszkodzeniem sprzętu?

    Proszę o radę i pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Dziwna sprawa, prawidłowo zapięty obiektyw robi "klik" i nie wykonuje żadnych ruchów, może źle go zapinasz? odłączanie się obiektywu w czasie pracy? moim zdaniem grozi powaznymi kłopotami
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar jerryjola
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Częstochowa/Karczewice
    Posty
    235

    Domyślnie

    a powiedz, jak go zapinasz?Czy przypadkiem wtedy nie naciskasz jednocześnie przycisku zwalniającego obiektyw?
    Albercik wie lepiej...
    d300...N70-200 VRII + N:35-50-85 f/1.8 i reszta dupereli,

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MYSZ Zobacz posta
    Dziwna sprawa, prawidłowo zapięty obiektyw robi "klik" i nie wykonuje żadnych ruchów, może źle go zapinasz? odłączanie się obiektywu w czasie pracy? moim zdaniem grozi powaznymi kłopotami
    Potwierdzam ten klik. Zadnych luzow po kliku.

    Jak mozesz to zamien egzemplaz na nowy. Masz chyba na to 7 dni
    Nikt mnie nie rozumie ...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TiTeUF Zobacz posta
    Potwierdzam ten klik. Zadnych luzow po kliku.

    Jak mozesz to zamien egzemplaz na nowy. Masz chyba na to 7 dni
    Dzięki za odpowiedzi, być może powodem kłopotów faktycznie było trzymanie przycisku. Teraz nie wyświetla info o błędzie...
    Ale TEN LUZ pozostał (tak na oko obiektyw chodzi około 0,5 mm po obwodzie). Może jestem przewrażliwiony, ale skoro piszecie "żadnych luzów".
    W tej sytuacji rzeczywiście wolałbym wymienić na nowy, tylko czy mam ku temu podstawy?
    HELP!

  6. #6
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Po obwodzie 0,5mm to moim zdaniem nie problem, taki luz techniczny. Źle by było jak by sie kiwał.
    pozdrawiam Rafał
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Luz 0.5 mm po obwodzie to normalne. Tak mam w D80 i tak miałem w D70
    Śpij spokojnie
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  8. #8

    Cool ja bym wymienił

    ... a mz powinieneś go wymienić albo sprawdzić w sklepie na innym egzemplarzu... człowieku płacisz kupę kasy i ma być tak ja ma być a nie inaczej... potem się okaże po 2 tygodniach ze jednak błąd pozostał i będziesz musiał dać go do servisu i narażać na podróż, bo w sklepie już ci nie przyjmą... zasuwaj do sklepu....
    D700 z kitem 24-70 | Nikon 70-200 | Nikkor 35 f2 | Nikkor 85 f1.8 | SB600 | SB900

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •