Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Eizo S1932 - łatwa rozbiórka?

    Witam.
    Tuż po gwarancji na Eizo S1932 padł mi w nim prawy głośniczek. Sprawa mało ważna i nie chcę wysyłać go na serwis, żeby nie uszkodzili matrycy. Ale jeśli dostęp do głośniczka jest prosty, to sam bym go naprawił (podejrzewam zimny lut). Czy dysponuje ktoś service-manualem lub innym przewodnikiem jak bezpiecznie dostać się do głośniczka i całego toru audio?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Trochę nie na temat, ale zapytam, bo i ja mam ten model do przeglądania sieci, naprawdę używasz tych pipsztoczków, przecież to horror jakiś, a nie głośniki?
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Domyślnie

    Używam. Do muzyki nie za bardzo się nadają, ale do filmów mi wystarczają.

  4. #4
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GLaF Zobacz posta
    Używam. Do muzyki nie za bardzo się nadają, ale do filmów mi wystarczają.
    Brrr, filmy bez porządnych głośników tudzież subwoofera, są przynajmniej dla mnie nie do zaakceptowania, więc te guziczki 0,5 są z gatunku Krainy Uśmiechu.

    ps.
    Przeszukałem sieć, nawet w Japonii i nie naszedłem serwisowego manuala do tego modelu.
    Medice, cura te ipsum.

  5. #5

    Domyślnie

    kup lepiej głośniki z marketu za 15 zł, lepiej na tym wyjdziesz
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  6. #6

    Domyślnie

    Rozbiera się łatwo. 4 śrubki podstawka, 4 w obudowie i schodzi tylna ścianka. Potem widać co i jak. Konstrukcja pancerna ciężko coś popsuć.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Odświeżam temat, bo po długim czasie plątaniny kabelków od dodatkowych głośników w końcu znalazłem czas i ochotę na naprawę głośniczka w monitorze.
    Gdzie jest ta czwarta śrubka w obudowie? Znalazłem tylko 3 na dolnej krawędzi. Odkręciłem je, ale tylna ścianka trzyma się po bokach. Próbowałem podważać boki plastikową szpatułką, ale bez rezultatu. Są tam jakieś zatrzaski? Gdzie i jak je podważać, żeby niczego nie połamać?

  8. #8
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Tak z czystej ciekawości obejrzałem sobie tył S1932 i rzeczywiście, widać tylko 7 śrubek, 4 w podstawce i 3 na dolnej krawędzi obudowy.

    Okręcałeś podstawkę, nie ma tam pod nią dodatkowej śrubki?
    Medice, cura te ipsum.

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli nie mam pomroczności jasnej, to pod zaczepem podstawy nie było śrubki. Naklejki też obmacałem i niczego nie wyczułem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •