Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Grip (zamiennik) do Nikona D7000

    Witam.
    Mam prośbę do was. Czy możecie mi polecić jakiś dobry, sprawdzony grip ( zamiennik) do mojego aparatu model to D7000. Nie chciałbym się pakować w oryginał, bo mam ograniczony budżet.

    Pozdrawiam
    marcin

  2. #2

    Domyślnie

    u góry strony, po prawej stronie jest takie coś co się szukajka nazywa...
    LINK - a to jej wynik.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Najbardziej polecane zamienniki to te od Meike, aczkolwiek ja nigdy bym sobie nie kupił podróby gripa, bo lubię mieć pełne uszczelnienia i metalowy szkielet. ^^
    "Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykasz ich na każdym kroku."

  4. #4

    Domyślnie

    Mam Aputure i na tą chwilę nie narzekam, wygląda jak bliźniak Meike.
    Wypijmy za blendy...

  5. #5

    Domyślnie

    http://allegro.pl/photoolex-grip-pro...031743284.html

    A czy ktoś z Was miał do czynienia z tym wynalzakiem? Meike od dłuższego czasu nie ma w sprzedaży, a ten ma bardzo dobre recenzje. W teście na światobrazu.pl dostał 5/6 i ponoć nie różni się prawie niczym od oryginału... Mógłbym prosić o opinie?

  6. #6

    Domyślnie

    De Camtrois Ja mam i używam od dłuższego czasu zamiennik Meike nie narzekam, działa świetnie polecam. Ten który podałeś w linku pewnie niczym się nie różni od Meike, będziesz zadowolony.
    Nikon - przybora
    "Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
    Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć."
    -M.Maliński

  7. #7

    Domyślnie

    Coś mi mówi, że ten zamiennik jest produkowany na tej samej linii co Meike i Aputure.
    Różni się tylko nadrukiem na naklejce i pudełkiem.
    Wypijmy za blendy...

  8. #8

    Domyślnie Grip Meike MB-D11

    Po 3 tygodniach poszukiwań gripa do mojego D7000 w końcu się udało. W tym czasie w różnych sklepach podczepiałem do aparatu gripy Pixel Vertax, Aputure, Meike i oryginalny Nikon MB-D11. Kupiłem meike!

    Szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego aputure i Pixel są droższe, z moich porównań wynika, że prezentują podobną jakość, ale nie była ona dla mnie zadowalająca - plastik taki sobie, w pixelu przednie pokrętło było za bardzo schowane i czasem ciężko się przełączało, a w aputure nie działał krzyżak. Co więcej oba były skandalicznie niedopasowane (po lewej stronie body grip był jakby za długi i zbyt zaokrąglony przez co wkurzająco wystawał.

    Następnie udało mi się dorwać grip Meike i muszę potwierdzić wszystkie pozytywne opinie na jego temat - plastik jest plastikiem, ale o wiele przyjemniejszym i lepiej spasowanym, niż w droższych gripach konkurencji. Czuć różnicę między nim a oryginałem ale tylko, gdy się w niego "postuka" - wizualnie i dotykowo właściwie nie odbiega od oryginału. Pokrętła działają w dobrą stronę, są dobrze ułożone i chodzą z właściwym oporem (bardzo podobnie jak w body!) Także przełącznik AF działa we wszystkich kierunkach, działa bardzo płynnie i szczerze mówiąc dzięki konstrukcji joystickowej dla mnie jest wygodniejszy niż w body. Kolejnym genialnym elementem są gumy, które różnią się delikatnie od tych w body, ale moim zdaniem dają lepszy chwyt i są przyjemniejsze w dotyku niż te w oryginale. Zobaczymy jak z trwałością, ale pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Oczywiście grip przekazuje wzystkie dane do body. Zasilanie działa we wszystkich kombinacjach, natomiast mam go za krótko żeby odnieść się do problemu pobierania energii w stanie spoczynku. Co do kwestii uszczelnienia proponuję wszystkim użytkownikom delikatnie podkleić grip przy krawędziach czarną taśmą izolacyjną - znikają wszelkie "prześwity", które na oko i tak są niezauważalne, a przy okazji grip nabiera jeszcze większej sztywności. Po tym zabiegu właściwie nie stwierdziłem różnicy między meike a oryginałem w sztywności konstrukcji.

    Oczywiście oryginał to oryginał, ale różnica w cenie 200 - 1000 zupełnie nie oddaje różnicy jakościowej. Gdybym miał skupić się tylko na jakości i zapomniał o cenie Pixeli, Aputure itp. ustaliłbym akceptowalny stosunek ceny do jakości 200 - 350. Czy warto dopłacić 650 zł, za lepsze samopoczucie i nieco spokojniejszą głowę przy zakupie (bo w użytkowaniu pewnie i tak na co dzień użytkownik Meike nie dostrzeże różnicy). Myślę, że większość posiadaczy d7000 to amatorzy fotografii, którzy dlatego mają ten aparat, że potrafią lub chcą wykorzystywać w pełni możliwość fotografii cyfrowej i mają duże ambicje, ale nie stać ich na d600, d700, albo praktyczniejszy jest dla nich DX. Jeśli 650 zł nie robiłoby mi różnicy, dozbierałbym trochę i kupił mało używanego d700. A jeśli ktoś chce zostać przy d7k to osobiście wolałbym zainwestować w szklarnie.

  9. #9

    Domyślnie

    Odpowiedni temat na rozmyślania o gripach do D7000 jest tutaj: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=169406
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Odpowiedni temat na rozmyślania o gripach do D7000 jest tutaj: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=169406

    ok, przepraszam - przerzucę do głównego wątku

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •