Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Aparat - NIE Lustrzanka - wybór.

    Witam, pewnie wątków znalazło by się, przyznaję bez bicia, ale czas nagli, bo ma to być prezent.
    Kwota ~2000PLN dla kobiety na 18'stke.

    Podajcie proszę co jest Waszym zdaniem wartego zakupu.

    Ja ze swojej strony znalazłem i zaproponowałem Sony RX100,
    jest jeszcze rozważany Canon PowerShot SX50 HS - wiem wiem, zupełnie różne aparaty ale jak widzicie takie rozterki i dylematy.
    Podpowiedzcie coś proszę.

    Dodam jeszcze, że najwięcej "gwiazdek" jest za dobrą optykę.
    A może coś z wymienną optyką właśnie?
    Ostatnio edytowane przez remos ; 13-02-2013 o 12:02
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  2. #2

    Domyślnie

    Jak zwykle za mało danych o obdarowywanej.
    Jakie ma doświadczenia foto, oczekiwania?

  3. #3
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Jak dla kobiety, której (nie napisałeś) jest obojętne dorzucę Nikona 1 w kolorze białym, czerwonym, jakim tam chcesz,
    dodatkowko fuji x10 - do rozpatrzenia (jako stylizowany na dawne czasy aparat, jeśli biały nikoś może być zbyt stylowy )
    oraz sony F3 z kitem 18-55 - fajny aparat z wbudowaną, odchylaną lampą z martycą APS-C... (zapomniałem - też są wersje kolorowe)

    Osobiście proponowałbym (jęzeli nie interesuje się fotografią, lub tylko trochę) wziąć coś stylowego, co się spodoba - da więcej radości z robienia zdjęć niż coś co jest genialne w swoich założeniach, ale na tyle skomplikowane w użyciu, że się nie chce.
    Praktycznie byle kompakt lub smartfon wystarczy do zdjęć wywoływanych w 99,99% przypadków w formacie 10x15cm.
    Ostatnio edytowane przez matys ; 13-02-2013 o 12:16 Powód: skleroza
    .

  4. #4

    Domyślnie

    Co do większych informacji to ciężko tak określić które są przydatne.
    Doświadczenie znikome, będzie być może pasja, wiadomo młody wiek czyli wszystko przed.
    Nie lustrzana bo ciężka, kto wie potem może się to zmieni.
    Na pewno jeżeli to ma być prezent i to dla płci pięknej to sam sprzęt powinien być jakiś tam ładny (aczkolwiek to jest subiektywne).

    Ten SX50 Canona to chyba jakiś większy taki jest - ja osobiście nie mam przekonania do tego typu aparatów.

    Natomiast z tego co doczytałem zrobiłem poniższą listę. Być może ktoś miał podobne dylematy, być może są użytkownicy poniższych sprzętów.
    Generalnie zgadzam się, że każdy z tej listy się nada, no ale może ktoś ma wiedzę i coś podpowie?

    Panasonic DMC-LX7 3D
    Sony Cyber-Shot DSC-RX100
    Nikon COOLPIX P7700
    Fujifilm FinePix X10
    Canon Powershot G15

    No jeszcze taki zawodnik się dostał do peletonu:

    Olympus E-PL3 - tutaj normalnie pasują szkła 4/3? czy też jakiś osobny system?
    Ostatnio edytowane przez bognik ; 13-02-2013 o 17:22 Powód: Łączenie postów
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  5. #5

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Bolesławiec
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ja kupiłem ostatnio RX100 i sobie chwalę. Powiem więcej - po zobaczeniu efektów z tego maleństwa już trójka moich znajomych zamierza nabyć ten model.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja może trochę namącę: LX7. Znam, używam, chwalę. Prosta obsluga, dobre efekty. Jedyne co mnie irytowało na początku to zdejmowanie osłony obiektywu - poprzednio miałem TZ gdzie nie było takiej osłony.
    RX100 - być może fajny, ale przynajmniej ja się do guzikologii nie moglem przekonać. Ale jeśli nie ma się przyzwyczajeń/uprzedzeń - z pewnością też będzie dobrym wyborem.

  8. #8

    Domyślnie

    Kilka uwag odnośnie LX7 i RX100. Oba dobre bo nie zajmą dużo miejsca w torebce (nawet takiej małej) wiem bo żona używa LX5.
    Z mojej perspektywy przewaga LX7 nad RX100:
    - kilka setek PLN w zakupie (a jeszcze więcej jak byłby to LX5),
    - stopka na lampę zewnętrzną, bo jeśli już ktoś będzie chciał robić we wnętrzach, to na własnym przykładzie zestaw LX5 + FL50 daje kolosalne możliwości,
    - 24mm vs. tylko 28mm to dla mnie bardzo duża zaleta,
    - możliwość podłączenia wizjera EVF.

    Tu masz link do fotek z LX3/5/7 http://www.dezsantana.com/lumix

    PS
    Bezlustrowca też można brać pod uwagę, ale trzeba brać z małym obiektywem ... uniwersalnie zoom kit naleśnik - jest coś takiego dla NEX i m4/3 ( ale moim zdaniem i tak to będzie duże). No i trochę mniej uniwersalnie (bo jest ograniczenie do jednej ogniskowej) z obiektywem typu naleśnik, tu polecałbym system m4/3 (14mm, 17mm, 20mm), NX (Samsung) (16mm, 20mm, 30mm) i NEX (ale tylko ze względu na zapowiadany 20mm/2.8 choć jest też kontrowersyjny 16mm/2.8 , nie ma niestety nic co dawałoby ogniskową w okolicy ekwiwalentu 50mm).

    Można się też zastanowić na kompaktami Sigmy z serii Merill: DP1, DP2, DP3 ale to nieco (o ile nie znacznie) więcej niż 2000PLN. Np. ja, gdybym nie był obarczony balastem sprzętu foto, który posiadam, to wszedłbym w którąś z tych Sigm, a najchętniej we wszystkie trzy, bo takich właśnie ogniskowych używam najczęściej.
    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 14-02-2013 o 13:19

  9. #9

    Domyślnie

    Flesza w RX100 można wyginać do góry i bez problemu uzyskać błysk odbity - nigdy nie potrzebowałem zewnętrznej lampy.
    Poza tym, RX100 ma możliwości fantastyczne video, które w zastosowaniach pamiątkowych pozwala całkowicie zapomnieć że jest coś takiego jak kamera, albo że D600 czy D800 ma tryb video
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Flesza w RX100 można wyginać do góry i bez problemu uzyskać błysk odbity - nigdy nie potrzebowałem zewnętrznej lampy.
    Poza tym, RX100 ma możliwości fantastyczne video, które w zastosowaniach pamiątkowych pozwala całkowicie zapomnieć że jest coś takiego jak kamera, albo że D600 czy D800 ma tryb video
    No i co z tego że lampeczkę z RX100 można wygiąć do góry? W LX3/5/7 można użyć "wizytówki" do skierowania oświetlenia w górę. Tyle, że w obu przypadkach lampeczka o LP w okolicy 7 pomaga jak umarłemu kadzidełko.

    Lampa typu LP50 ma taki wygar, że ja odbijam wyłącznie światło od ściany za mną lub z boku (ograniczam nawet odbijanie wprost od sufitu), dzięki temu na fotkach zupełnie nie ma cieni typowych dla sytuacji dopalania lampą.

    Często zapinam na LX5 wyzwalacz radiowy i mogę sterować dowolną kombinacją lamp zewnętrznych, niestety z RX100 tak łatwo już nie ma ... a szkoda.

    Jeśli chodzi o filmowanie, to LX7 też nie ma się czego powstydzić, czego należy się spodziewać po produktach Panasonic.

    Nie wiem jak działa AF w RX100, ale AF z LX5 rozkłada na obie łopatki to co jest w NEX-3 (mam i widzę różnicę w działaniu, a przede wszystkim w efektach).

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •