Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 142
  1. #1

    Domyślnie Ricoh GRD IV czemu nie ma w Polsce?

    Umyśliłem sobie kupić ten aparat. Jest tylko jeden problem - mimo iż aparat miał premierę we wrześniu zeszłego roku to w Polsce go ciągle nie ma... Jest w sprzedaży u Niemców i Czechów, a u nas ni ma. Pisalem parę dni temu do dystrybutora aparatow Ricoha - FotoTechniki, ale mi nie odpisali, przedwczoraj do Ricoh Polska, ale tez cisza. Z cyfrowe.pl odpisali, że nie mają informacji od producenta. Miałem zadzwonic do FotoTechniki dziś ale mi się przypomnialo pod wieczór..

    Orientuje się ktoś jak to jest z Ricohem u nas (ogólnie lub tym konkretnym modelem), czemu nie ma go w Polsce, a jest normalnie w Europie? Poprzedni model GRD III jest dostępny. Czy to moze być kwestia np. braku menu/instrukcji po polsku?

    Mogę kupić w Niemczech, ale wolalbym instrukcję po angielsku lub polsku od niemieckiej..
    Völkchlor

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Mogę kupić w Niemczech, ale wolalbym instrukcję po angielsku lub polsku od niemieckiej..
    kup w Londynie. Różnica w przesyłce nie będzie chyba znacząca?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Umyśliłem sobie kupić ten aparat. Jest tylko jeden problem - mimo iż aparat miał premierę we wrześniu zeszłego roku to w Polsce go ciągle nie ma... Jest w sprzedaży u Niemców i Czechów, a u nas ni ma. Pisalem parę dni temu do dystrybutora aparatow Ricoha - FotoTechniki, ale mi nie odpisali, przedwczoraj do Ricoh Polska, ale tez cisza. Z cyfrowe.pl odpisali, że nie mają informacji od producenta. Miałem zadzwonic do FotoTechniki dziś ale mi się przypomnialo pod wieczór..

    Orientuje się ktoś jak to jest z Ricohem u nas (ogólnie lub tym konkretnym modelem), czemu nie ma go w Polsce, a jest normalnie w Europie? Poprzedni model GRD III jest dostępny. Czy to moze być kwestia np. braku menu/instrukcji po polsku?

    Mogę kupić w Niemczech, ale wolalbym instrukcję po angielsku lub polsku od niemieckiej..
    nie ma w polskiej dystrybucji z polską instrukcją bo Ricoh to dość słaba marka w PL (jeśli chodzi o aparaty) i jeśli dystrybutor sprzeda powiedzmy 20 szt aparatu w rok to mało mu się opłaca tłumaczyć instrukcję - kiedyś za czasów pierwszych aparatów cyfrowych zajmowałem się przygotowywaniem instrukcji dla aparatów Premier i Ricoh właśnie i koszt takowej instrukcji (koszt samego tłumaczenia i składu) oscylował w granicach 500-3000 zł w zależności od skomplikowania aparatu, a 3000 zł podzielone na 20 szt daje bardzo dużą kwotę zwiększającą koszt pojedynczego aparatu, a jeszcze parę złotych na sam wydruk trzeba

    skontaktuj się z Fototechniką (oni są dystrybutorem) to Ci powiedzą czy wogóle mogą ściągnąć ten aparat, w jakiej cenie i na kiedy jeśli się da
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    nie ma w polskiej dystrybucji z polską instrukcją bo Ricoh to dość słaba marka w PL [...] skontaktuj się z Fototechniką (oni są dystrybutorem) to Ci powiedzą czy wogóle mogą ściągnąć ten aparat, w jakiej cenie i na kiedy jeśli się da
    Ano nie są w polsce popularni.. No w poniedziałek zadzwonię, bo mail albo nie doszedł, albo zaginał w akcji, albo olali.. No chyba ze odpisują kilka dni..

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    kup w Londynie. Różnica w przesyłce nie będzie chyba znacząca?
    Ale w Niemcach by mi brat go sprawdził z grubsza czy wsio gra i jest jak nalezy odpukać..
    Völkchlor

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Ale w Niemcach by mi brat go sprawdził z grubsza czy wsio gra i jest jak nalezy odpukać..
    ale jak kupisz nowy, to co w nim sprawdzać?

  6. #6

    Domyślnie

    Znajomy kupował D80 i miał martwego piksela, i mu wymienili, nie mam ochoty bawić się w wysyłanie spowrotem do UK paczki z aparatem bo cos bedzie nie teges. Nie zakladam ze cosbedzie nie teges, no ale hmm.. ALe jeszcze zobaczę.
    Völkchlor

  7. #7

    Domyślnie

    Tak trochę obok tematu: co jest wyjątkowego w tym Ricohu, że taki pożądany?

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Tak trochę obok tematu: co jest wyjątkowego w tym Ricohu, że taki pożądany?
    Mi osobiscie lezy w nim głównie: wielkość i płaskość, brak zoomu a co zatym idzie lepsze szkło, ergonomia, brak pierdół i wodotrysków, szybki af, szeroki jasny kąt.. generalnie wszystko mi w nim wielce pasuje, taki ideal for me

    ps. do wyboru dwa zewnętrzne wizjery i całkiem-całkiem konwerter zmniejszający 28mm do 21mm
    Völkchlor

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Mogę kupić w Niemczech, ale wolalbym instrukcję po angielsku lub polsku od niemieckiej..
    W razie wojny - przetłumaczę.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anja_G Zobacz posta
    W razie wojny - przetłumaczę.
    Mam juz angielską w wersji PDFowej, ale co ksiązka to ksiązka..
    Völkchlor

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •