Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Co do G1X: aparat w bardzo dużym stopniu konfigurowalny do potrzeb użytkownika. Pytanie czy dla osoby początkującej to wada czy zaleta? Żona mając zrobić zdjęcie sięgnie po komórkę, 7 letni syn cytuje ojca "telefony są do dzwonienia" i weźmie swojego Canona G7.
    Naprawdę przyzwoita jakość obrazu na jpg prosto z aparatu. Robię z przyzwyczajenia w rawach i nigdy jeszcze z nich nie skorzystałem. Również z tej przyczyny, że "pracują" inaczej niż te z lustrzanek nikona. Przy ISO do powiedzmy 3200 rezultaty mnie zadowalają. Tu jest wyraźnie lepiej niż w G12. Dobry pomiar ekspozycji. W 99% pracuję w automatyce przysłony.
    Obiektyw cieeeemny na długim końcu, bardzo przecięty tryb macro - w porównaniu z np. G12 którego miałem wcześniej.
    Przy minimalnej odległości fotografowania - jeśli np. chcesz na długim końcu zooma zrobić ciasny portret należy przełączyć się w tryb macro. Jedna z bardziej irytujących sytuacji.
    Pokrętło wybieraka na tylnej ściance zmniejsza się systematycznie od modelu G9. Jeśli chodzi o męskie ręce i grubszą skórę jest wg. mnie za małe. Łatwo niechcący uaktywnić niechcianą funkcję.
    Szybkość AF nie rzuca na kolana - porównuję z wcześniejszym G12. Aparat jest też zauważalnie większy od G12 - ja bym go już kompaktem nie nazywał.
    Brak automatycznej osłony na obiektyw. trzeba pamiętać o dekielku, albo dokupić adapter na filtr bo przednia soczewka jest niemal na wierzchu.
    G1X mam po G12. Zmieniając brałem pod uwagę przede wszystkim poprawę jakości obrazu na wyższych czułościach i się nie zawiodłem. Poprawa innych cech użytkowych w porównaniu do G12 nie jest już tak oczywista.

    G1X szczególnie jako pierwszy aparat, może / nie musi onieśmielić początkującego użytkownika. Daje możliwość jeśli będzie taka potrzeba posmakowania wielu aspektów fotografowania cyfrą. Pozwala uczyć się techniki fotografii, pozwala na obserwowanie wpływu na zdjęcia takich elementów jak czas naświetlania, przysłona. Ma jak każdy aparacik swoje wady. Komuś, kto miał kompakcików już kilka łatwiej te wady dostrzec. Początkującemu nie przyjdzie do głowy, że może być lepiej, inaczej
    NIe wiem czy jest optymalnym wyborem dla kogoś oczekującego prostej radości z łapania obrazków bez potrzeby, chęci wnikania "jak to się robi"
    Gdybyś przed zakupem był we Wrocławiu mogę udostępnić G1X do dłuższego macania.
    myślę co piszę

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remos Zobacz posta
    Dzięki chłopaki za dyskusję, to po pierwsze,

    po drugie ja zrobiłem poniższą listę z tego co udało się mi poczytać na nacie. Kolejność moich propozycji:

    1. CANON G1X
    2. Fuji X10
    3. SONY RX100
    4. Panasonic DMC-LX7 3D
    5. Nikon COOLPIX P7700
    6. Canon Powershot G15
    Można by się długo zastanawiać, który warto, bo każdy ma zalety i wady. Radzę jednak teraz brać Nikona P7700, bo ten aparat naprawdę nikonowi się udał, ma jasny obiektyw f2-4 i pokaźną ogniskową 28-200 mm, a zdjęcia o dziwo są dobrej jakości. ISO 400-800 spokojnie da sie wykorzystać, a mając tak jasny obiektyw, nie często będziesz korzystał z dużych iso. Ja mam m.in. też EX1 i gdybym go nie miał to ten nikon byłby już mój. Nowy aparat z 2 letnią gwar. - 1249 zł (nawet nie ma co się zastanawiać, jeśli potrzebny podobny aparat)
    http://allegro.pl/nowy-nikon-p7100-2...032492028.html
    Mi się nie opłaca wymieniać bo straciłbym na tym około 600 zł, a mam jeszcze NX10. Ta propozycja z allegro jest bardzo dobra. P7700 ma mnóstwo przycisków i pokręteł, więc mozna się nieźle bawić ustawieniami.
    Ostatnio edytowane przez mrawi ; 15-02-2013 o 11:26

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrawi Zobacz posta
    Można by się długo zastanawiać, który warto, bo każdy ma zalety i wady. Radzę jednak teraz brać Nikona P7700, bo ten aparat naprawdę nikonowi się udał, ma jasny obiektyw f2-4 i pokaźną ogniskową 28-200 mm, a zdjęcia o dziwo są dobrej jakości. ISO 400-800 spokojnie da sie wykorzystać, a mając tak jasny obiektyw, nie często będziesz korzystał z dużych iso. Ja mam m.in. też EX1 i gdybym go nie miał to ten nikon byłby już mój. Nowy aparat z 2 letnią gwar. - 1249 zł (nawet nie ma co się zastanawiać, jeśli potrzebny podobny aparat)
    http://allegro.pl/nowy-nikon-p7100-2...032492028.html
    Mi się nie opłaca wymieniać bo straciłbym na tym około 600 zł, a mam jeszcze NX10. Ta propozycja z allegro jest bardzo dobra. P7700 ma mnóstwo przycisków i pokręteł, więc mozna się nieźle bawić ustawieniami.
    Witam,

    Ale ta cena dotyczy chyba modelu P7100 - P7700 to już ok. 1800PLN (nowy)

    Pozdrawiam,

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remos Zobacz posta
    Obecnie chyba i tak jest tendencja do patrzenia przez tylny wyświetlasz (aczkolwiek ja osobiście sobie tego nie wyobrażam :P ).
    Z własnego doświadczenia powiem ci ze takie nie wyobrażam sobie czesto nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistosci, ja tak mialem po kolei z mniejszym zoomem po przejsciu na lustrzanke i kit 18-55 z zooma 12x, potem przy przejsciu na stałkę z zooma, potem przy przejsciu na aparat bez AF, bylo kilka takich momentów i zawsze wszystkie te wyobrażenia bylo mocno jak nie całkowicie przesadzone. Teraz jako jedyny aparat mam GRD4 i korzystam z lcd, a wczesniej korzystałem pomijając LF wylącznie z lustrzanek i trochę ich bylo przez kilka lat. Nie zaprzeczę ze wolałbym dobry optyczny wizjer (moze dokupię taki zewnętrzny), ale bez niego spokojnie da się życ. Jakby tak nie było to kupiłbym zamiast konwertera szerokokątnego wizjer, a nawet chyba tego na poważnie nie rozpatrywalem.

    Poza tym zwróć uwagę na takie cos - teraz przeciętna osoba nie majaca aparatu wie ze zdjecia robi się raczej kadrując na LCD, raz nawet prosilem kogoś ozrobienie mi zdjecia analogiem, to sie zdziwił ze nie ma obrazu na lcd, ktorego tez w sumie nie bylo. Dla kogoś kto ma dostać pierwszy aparat i nie jest jakimś fascynatem fotografii, lcd bedzie oczywistą opcją, bo tak się robi zdjecia amatorskimi aparatami. Jesli ktos wczesniej długo nie korzystał z wizjera, i zacznie zabawe z aparatem od lcd, tobedzie to dla niego naturalne inormalne, wiec nie ma co się tym przejmować.

    Trochę się rozpisałem, ale zeby niebyłoze to tylko o wizjerze/lcd - to samo mozna rozciagnąć na inne cechy, jak ktoś nie zna wysokiego iso czy szerokiego kąta itp. to mu nie bedzie ich brakowało - w myśl powiedzenia czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.
    Völkchlor

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Ja sobie kupiłem kiedyś Olympusa XZ-1 jako sprzęt bardziej mobilny. Niestety żona mi podbiera. W każdym razie masz systemową TTL-ową lampę na podczerwień, jak chcesz coś dużego. Podłączałem w sklepie taka normalną lampę do stopki i tego się nie da trzymać w ręce, więc uwaga na ten pomysł LX z zapiętą FL50.
    1. Kto Ci każe zakładać FL50 bezpośrednio na stopkę? (ja używam szyny lub bracketa)
    2. Nawet jeśli XZ-1 może bezprzewodowo sterować zewnętrzną lampą, to co Ci to pomoże jak zewnętrzną lampę chcesz wykorzystać w reporterce? (Sam znam problem bo mam E-3 i FL50R, i wiem że sterowanie bezprzewodowe to raczej tylko praca w studiu. FL50R w trybie wireless i reporterka to raczej nieporozumienie, chyba że z kumatym asystentem).

    PS 1
    No i komunikacja body a FL50R nie odbywa się ani za pomocą podczerwieni ani fal radiowych

    PS 2
    Wizjer vs. LCD
    Każde rozwiązanie ma swoje zalety, ma też wady.
    Dobrze jak aparat ma oba. Ale wtedy i tak jedno z nich preferujemy, a z drugiego korzystamy jak się wybitnie do czegoś nada (albo ten ulubiony sposób się wybitnie do czegoś nie nadaje).
    Osobiście myślę, że tak na ponad 90% jeden i drugi dobrze spełnia swoje zadanie i może być jedynym "wizualizerem" jaki jest w body.
    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 15-02-2013 o 13:57

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    PS 2
    Wizjer vs. LCD
    Każde rozwiązanie ma swoje zalety, ma też wady.
    Dobrze jak aparat ma oba. Ale wtedy i tak jedno z nich preferujemy, a z drugiego korzystamy jak się wybitnie do czegoś nada (albo ten ulubiony sposób się wybitnie do czegoś nie nadaje).
    Osobiście myślę, że tak na ponad 90% jeden i drugi dobrze spełnia swoje zadanie i może być jedynym "wizualizerem" jaki jest w body.
    Bo to jest teoria vs praktyka, dywagacje na forum i planowanie zakupu kontra rzeczywistosć w terenie. To na co w życiu codziennym nikt prawie nie zwraca uwagi - bo szybko weryfikuje to rzeczywistość - w teoretycznych rozważaniach osiąga jakieś niebotyczne znaczenie, bo nie ma tej rzeczywistosci która by szybko je ukróciła.
    Völkchlor

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Bo to jest teoria vs praktyka ...
    w około 90% przypadków.
    - mając inną lustrzankę, nie mającą takiego LCD jaki ma E-3, nie zrobił bym wielu zdjęć które zrobiłem E-3, ale ilość tych zdjęć spokojnie mieści się w moim 10% marginesie.
    - mając NEX-3 (absolutny brak możliwości podłączenia EVF wizjera) nie zrobiłem iluś tam zdjęć, które zrobiłby w ogóle, albo zrobiłbym lepiej mając wizjer. Uwaga o procentach taka sama.
    itp ... itd ... można by rozwijać kolejne sytuacje z życia wzięte.

    Człowiek się po prostu adaptuje, czyli mając np. tylko aparat z LCD, zaczyna robić tylko takie kadry na jakie ten LCD mu pozwala, o innych kadrach nawet nie myśli.
    Ale np. dajmy mu LCD z możliwością odchylania / obracania ... ojjjjj ... ojjjj i wyobraźnia zaczyna już działać ... i nowy typ kadrów zaczyna pojawiać się w naszym portfolio.

    A jeszcze lepiej mechanizm adaptacji można przeanalizować mając do dyspozycji aparat foto na kliszę vs. aparat cyfrowy.
    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 15-02-2013 o 14:43

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomik123 Zobacz posta
    Witam,

    Ale ta cena dotyczy chyba modelu P7100 - P7700 to już ok. 1800PLN (nowy)

    Pozdrawiam,
    Faktycznie. Z pośpiechu dałem się nabrać. No to lepiej nie kupować na tej aukcji.

  9. #29

    Domyślnie

    A oto przestroga przed LX z dużą lampą na gorącej stopce czy ramce Do kobiecej torebki w sam raz

    Ostatnio edytowane przez ropusz ; 15-02-2013 o 21:32

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •