Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Nie wiem jak działa AF w RX100, ale AF z LX5 rozkłada na obie łopatki to co jest w NEX-3 (mam i widzę różnicę w działaniu, a przede wszystkim w efektach).
    Nic dziwnego, w takim LX5 to by wystarczyła wajcha z 3ma pozycjami, makro, blisko i nieskończoność.

  2. #12

    Domyślnie

    koniecpolska; jeśli chcę się bawić w podpinanie czegoś do aparatu, to biorę lustrzankę. Co do reszty to nawet nie chce mi się z Tobą dyskutować; wiadomo że nie dojdziemy do porozumienia.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Nic dziwnego, w takim LX5 to by wystarczyła wajcha z 3ma pozycjami, makro, blisko i nieskończoność.
    Jednemu wystarczy obiektyw typu zatyczka do obiektywu (patrz 15mm/f8 dla m4/3), inny swoją ignorancję musi przysłaniać 85mm/1.2 na korpusie FF ....

    http://www.dezsantana.com/lumix/h4365bf32#h4365bf32 ... Gieniusiu

    http://www.youtube.com/watch?v=4EnjsBmBy_k

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak
    koniecpolska; jeśli chcę się bawić w podpinanie czegoś do aparatu, to biorę lustrzankę.
    Zwróć jedynie uwagę, że autor wątka nie kupuje kompletu "kompakt + lustrzanka", a z treści jednoznacznie wynika że będzie to jedyny aparat obdarowanej .... więc ograniczmy się do tego co może dać ten jeden jedyny aparat. Przecież łatwiej kupić zewnętrzną lampę za 200zł, niż pakować się w lustrzankę po to tylko aby zrobić porządne zdjęcia we wnętrzach, prawda?
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak
    Co do reszty to nawet nie chce mi się z Tobą dyskutować; wiadomo że nie dojdziemy do porozumienia.
    I wcale nie musimy dochodzić do porozumienia ...
    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 14-02-2013 o 14:19

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Jednemu wystarczy obiektyw typu zatyczka do obiektywu (patrz 15mm/f8 dla m4/3), inny swoją ignorancję musi przysłaniać 85mm/1.2 na korpusie FF ....

    http://www.dezsantana.com/lumix/h4365bf32#h4365bf32 ... Gieniusiu


    No... wajcha na blisko
    Ostatnio edytowane przez qbic ; 14-02-2013 o 16:24

  5. #15

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za dyskusję, to po pierwsze,

    po drugie ja zrobiłem poniższą listę z tego co udało się mi poczytać na nacie. Kolejność moich propozycji:

    1. CANON G1X
    2. Fuji X10
    3. SONY RX100
    4. Panasonic DMC-LX7 3D
    5. Nikon COOLPIX P7700
    6. Canon Powershot G15

    Jak możemy podyskutować jeszcze to super.

    tak przy okazji byłem dzisiaj w Media Expert i macałem SX50 HS - powiem tak, nie wiem jakie zdjęcia to robi, ale z wizjera to mogliby zrezygnować, dawno takiego BADZIEWIA to nie widziałem, być może ktoś jest się do tego w stanie przyzwyczaić ale dla mnie to jest wręcz odpychające. Żeby nie było, ze tylko lustrzanki bo z cyfrówek to zaczynałem od Coolpixa 880.
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  6. #16

    Domyślnie

    Według mnie to bardzo podobne aparaty, o wyborze pomiędzy nimi decydować mogą tylko szczegóły. Jeden jest malutki, drugi ma wizjer, trzeci gibany ekranik, czwarty retro design....pod względem jakości wszystkie oferują już tyle, że tylko sprawność operatora jest ograniczeniem.
    ps. ponieważ każda pliszka swój ogon chwali, to powiem tylko, że wybrałem RX100 i jestem bardzo zadowolony.

  7. #17

    Domyślnie

    Proponuję po prostu ten który jest najbardziej user friendly pod kątem ergonomi, wygody uzytkowania i wyglądu, te wszystkie róznice ze ten moze to, a tamten to, są moim zdaniem w tym przypadku naprawdę drugorzędne, bo wszystkie te aparaty i tak będą robiły fajne zdjecia (wątpię by ta dziewczyna oglądała zdjecia na 100%, analizowała winietowanie i ostrość lub szumy na iso 6400). Takie wnikanie w szczegóły ma sens jak się szuka czegoś konkretnego lub ma jakieś wymagania. Jak się dziewczyna wciągnie to się wtedy bedzie warto zastanawiać jakie parametry są istotne - a teraz proponuję wybrać taki który bedzie po prostu fajny
    Völkchlor

  8. #18

    Domyślnie

    Ja sobie kupiłem kiedyś Olympusa XZ-1 jako sprzęt bardziej mobilny. Niestety żona mi podbiera. W każdym razie masz systemową TTL-ową lampę na podczerwień, jak chcesz coś dużego. Podłączałem w sklepie taka normalną lampę do stopki i tego się nie da trzymać w ręce, więc uwaga na ten pomysł LX z zapiętą FL50.

    Z tych co wymieniłeś to RX-100 chyba najfajniejszy, zwłaszcza dla kobiety.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    Proponuję po prostu ten który jest najbardziej user friendly pod kątem ergonomi, wygody uzytkowania i wyglądu, te wszystkie róznice ze ten moze to, a tamten to, są moim zdaniem w tym przypadku naprawdę drugorzędne, bo wszystkie te aparaty i tak będą robiły fajne zdjecia (wątpię by ta dziewczyna oglądała zdjecia na 100%, analizowała winietowanie i ostrość lub szumy na iso 6400). Takie wnikanie w szczegóły ma sens jak się szuka czegoś konkretnego lub ma jakieś wymagania. Jak się dziewczyna wciągnie to się wtedy bedzie warto zastanawiać jakie parametry są istotne - a teraz proponuję wybrać taki który bedzie po prostu fajny
    Masz Ty i pozostali oczywiście rację, stąd również ten wątek jak i moje typy.
    Niestety nie ma jak w sklepach wszystkiego dotknąć i sprawdzić, bo tutaj jeszcze faktycznie rodzi się kwestia wielkości samego aparatu.

    Obecnie chyba i tak jest tendencja do patrzenia przez tylny wyświetlasz (aczkolwiek ja osobiście sobie tego nie wyobrażam :P ).
    No i druga sprawa wizjer jeżeli już jest, to dla mnie nigdy elektroniczny i to będę odradzał.
    Też pierwsza myśl przyszła mi RX100 bo czytałem w FOTO-VIDEO i całkiem całkim był tam opisany.
    No ale "Mama" na wstępie on tego SX50HS to musiałem zrobić rekonesans bo te zoomy to zazwyczaj są nieporęczne, a jak już sam sprawdziłem dodatkowo ten wizjer no to nie bardzo.

    Myślę, że również wśród ludzi dalej jest przekonanie że tylko Canon ewentualnie Nikon, a Sony to raczej nie, stąd pierwszy typ nie był przyjęty entuzjastycznie.
    Stanęło na razie na tym G1x zobaczymy jak z dostępnością.

    Teraz doczytałem, że X20 Fuji ma się jakoś pokazywać ale nie wiadomo kiedy i za ile.
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  10. #20

    Domyślnie

    Nikon to tylko lustrzanki ma sensowne, Sony zaczął robić bardzo porządne aparaty (NEX, RX-100, RX-1) a Canon poza lustrzankami zawsze robił dobre kompakty, które w trybie Auto dają niezłe zdjęcia. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach to video też jest przydatne, więc na to zwróciłbym uwagę.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •