Close

Strona 19 z 21 PierwszyPierwszy ... 91718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 205

Wątek: 1 z 10

  1. #181

    Domyślnie

    Nie no, zadnych zbednych emocji. Mam na mysli to, ze na moj post:

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Kupiłem sobie kolejny album Sama, który to okraszony został dość szerokim komentarzem. Można przeczytać:

    "Exposure to art, especially American realism, marks Sam's way of seeing. Like Hopper he expresses this through portraiture of people in their settings. Within these settings individuals are shown to be emotionally within themselves. Neither happy, nor sad ..."

    Dalej, cytując już Abella: "Edward Hopper is one of the painters I knew about from weekly childhood visits to the Museum of Art. Over the time Hopper's hold on my immagination has grown. (...) Remove the people from the painting and there;s still a work of art on the wall"

    Ergo, Panie Franciszku, prawo przechodniości implikacji zdaje się sugerować faktycznie, że zdjęcie Hopperowe ma dużą szansę być również zdjęciem Abellowym!

    Fiu fiu.
    Odpowiedziales:

    Cytat Zamieszczone przez Alkinoos Zobacz posta
    No, lepiej powiedz, który fotograf nie lubi Hoppera .
    .. co w moim rozumieniu sugerowalo, ze moj poprzedzajacy post Ameryki nie odkryl.

    Ja zauwazam tylko, ze nie chodzilo mi (albo autorowi tych slow) o lubienie, a o inspiracje w fotografii streetowo/reportazowej, ktora to nie jest w moim odczuciu wcale powszechna - pomimo mozliwie powszechnego lubienia prac Hoppera.

    Odnosilem sie natomiast bardziej do trafnego Franka komentarza o tym, ze zdjecie nie jest jedynie Hopperowe, a rowniez Abellowe. Powyzsze cytaty mialy ten komentarz potwierdzic i wykazac, ze podobienstwo nie jest najwyrazniej przypadkowe.

    Mam nadzieje, ze przez te zawile zdania temat zrobil sie jasniejszy

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Ale my kolego jestesmy w watku o fotografii ulicznej. W kwestii wyznaczania trendow, mysle, ze coraz wiecej pojawia sie nasladowcow Harveya, Webba, Winogranda czy Gildena.

    Patrzac po Flickrach, portfoliach, Magnumach, ksiazkach w bibliotece latwo mozna sie przekonac, ze fotografia w stylu Hopperowym nie jest w tej dyscyplinie nurtem dominujacym.

    Innymi slowy: malpowania scenek z obrazow Hoppera jest wystarczajaco wiele aby to zauwazyc, ale jednoczesnie niewiele widzialem fotografii, ktore by trzymaly sie podobnych paradygmatow w streecie.

    Mam nadzieje, ze ma to sens. Moze sie myle i po prostu duzej czesci swiatowej tworczosci nie widze...
    Przy tak sformulowanym podejściu, zgodzę się ochoczo że Hopper, ma mało kontynuatorów. Dodam tylko, że byłbym bardzo zaskoczony, gdyby było inaczej.

    PS
    Dobra, spójna seria, pozostaje tylko czekać na "ciąg dalszy".

    Pozdrawiam

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta

    Odpowiedziales:

    .. co w moim rozumieniu sugerowalo, ze moj poprzedzajacy post Ameryki nie odkryl.
    Istotnie, tak mogłeś zrozumieć. Zbyt nonszalancko to napisałem, a de facto chciałem zwrócić uwagę na interesujący temat inspiracji malarstwem Hoppera, a że przy okazji niedawno natknąłem się na mówienie o Hopperze, to jeszcze bardziej mnie nakręciło. Moja wina, za bardzo dwuznaczny był ten tekścik.
    Na marginesie; Twoja fota podoba mi się, nawet gdyby wokół aż roiło się od hopperowszczyzny, to akurat Twoje zdjęcie byłoby niewątpliwie warte wyróżnienia, dlatego pisałem o małpowaniu, bo sadzanie kobity przed oknem i pstrykanie niewiele ma wspólnego z inspiracją... (to tak w kontekście materiału z flickrów i innych netów).
    Ostatnio edytowane przez Alkinoos ; 30-09-2015 o 23:23

  4. #184

  5. #185
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Krosno/Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    łał.

    nr 50 jest jednym z lepszych zdjęć jakie widziałem od dawna.
    Chylę czoła - bardzo nisko.

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plastus Zobacz posta
    łał.

    nr 50 jest jednym z lepszych zdjęć jakie widziałem od dawna.
    Chylę czoła - bardzo nisko.
    To teraz odplyniesz


  7. #187

  8. #188

    Domyślnie

    52. Niewiele ostatnio wstawiam, bo i niewiele poza synalkiem fotografuje. Byłem ostaatnio w Kanadzie i mimo że za dnia raczej na zdjęcia czasu nie było, w nocy coś tam pospacerowałem..

    Poniżej dwa dość charakterystyczne dla Kanady elementy.


  9. #189

  10. #190
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Dowcipne i fajne 52
    Takie kanadyjskie

Strona 19 z 21 PierwszyPierwszy ... 91718192021 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •