Close

Strona 18 z 21 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 205

Wątek: 1 z 10

  1. #171

    Domyślnie

    Lubi - w tej sytuacji można rozumieć dwojako. I fascynację i inspirację.

  2. #172

    Domyślnie

    Zatem w tym drugim znaczeniu nie widzę jakoś masowej inspiracji Hopperem. Zdaje się, że obecny trend jest dokładnie odwrotny: nacisk kładzie się głównie na akcję i bycie w jej środku (szerokie kardy, ekspresja, często oderwanie od otoczenia)

  3. #173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Zatem w tym drugim znaczeniu nie widzę jakoś masowej inspiracji Hopperem. Zdaje się, że obecny trend jest dokładnie odwrotny: nacisk kładzie się głównie na akcję i bycie w jej środku (szerokie kardy, ekspresja, często oderwanie od otoczenia)
    Może są to trendy najłatwiej dostępne, ale czy dominujące ? Masz np fot. Aftermath czyli "po akcji" lub duze projekty gdzie " otoczenie" jest bardzo ważne jak np. This Place o Izraelu itd.

  4. #174

    Domyślnie

    Przyznasz chyba, że nie jest to jakiś fotograficzny mainstream?

  5. #175

    Domyślnie

    "Przyznasz chyba, że nie jest to jakiś fotograficzny mainstream?"

    Niewiem. Też publikują, wystawiają , zarabiają i to może nawet wiecej niż przedstawiciele tzw. mainstreamu. Na świecie jest dużo Macdo, ale czy to jest jedzenie mainstreamowe ? Może ...

  6. #176

    Domyślnie

    Nie pisałem nic polemicznie, ani ironicznie, raczej fatycznie. Dobrze, że nie ma masowej inspiracji. Tak się składa, że czytałem niedawno ciekawy esej o malarstwie Hoppera (świeży czasowo), a też zupełnie niedawno natknąłem się na wywiad z jednym z polskich fotografików, który wspominał coś o podróży do Stanów w celu "szukania" Hoppera - nijak nie mogę sobie przypomnieć kto to (Franek na pewno wie ). Ale to tak marginalnie tylko wspominam.

  7. #177

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Ergo, Panie Franciszku, prawo przechodniości implikacji zdaje się sugerować faktycznie, że zdjęcie Hopperowe ma dużą szansę być również zdjęciem Abellowym!
    Fiu fiu.
    Ha!


    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Zatem w tym drugim znaczeniu nie widzę jakoś masowej inspiracji Hopperem. Zdaje się, że obecny trend jest dokładnie odwrotny: nacisk kładzie się głównie na akcję i bycie w jej środku (szerokie kardy, ekspresja, często oderwanie od otoczenia)
    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Przyznasz chyba, że nie jest to jakiś fotograficzny mainstream?
    +1


    Cytat Zamieszczone przez Alkinoos Zobacz posta
    (...) zupełnie niedawno natknąłem się na wywiad z jednym z polskich fotografików, który wspominał coś o podróży do Stanów w celu "szukania" Hoppera - nijak nie mogę sobie przypomnieć kto to (Franek na pewno wie
    Wojtek Wieteska. Zapewne miałeś na myśli jego 'Far West':
    http://fototapeta.art.pl/fti-wwiet.html

  8. #178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    Wojtek Wieteska. Zapewne miałeś na myśli jego 'Far West':
    http://fototapeta.art.pl/fti-wwiet.html
    Oczywista, coś mi zaczęło świtać, kiedy już popełniłem posta .

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Zatem w tym drugim znaczeniu nie widzę jakoś masowej inspiracji Hopperem. Zdaje się, że obecny trend jest dokładnie odwrotny: nacisk kładzie się głównie na akcję i bycie w jej środku (szerokie kardy, ekspresja, często oderwanie od otoczenia)
    Jeszcze wrócę do tego, bo mnie intryguje. Poważnie zapytam, bo nie mam czasu wszystkiego śledzić w fotografii, kto wyznacza te trendy?
    Druga sprawa, może nie ma masowej inspiracji, ale kiedy wrzucimy w wyszukiwarkę na flickrze... małpowania będzie sporo.

  9. #179

    Domyślnie

    Ale my kolego jestesmy w watku o fotografii ulicznej. W kwestii wyznaczania trendow, mysle, ze coraz wiecej pojawia sie nasladowcow Harveya, Webba, Winogranda czy Gildena.

    Patrzac po Flickrach, portfoliach, Magnumach, ksiazkach w bibliotece latwo mozna sie przekonac, ze fotografia w stylu Hopperowym nie jest w tej dyscyplinie nurtem dominujacym.

    Innymi slowy: malpowania scenek z obrazow Hoppera jest wystarczajaco wiele aby to zauwazyc, ale jednoczesnie niewiele widzialem fotografii, ktore by trzymaly sie podobnych paradygmatow w streecie.

    Mam nadzieje, ze ma to sens. Moze sie myle i po prostu duzej czesci swiatowej tworczosci nie widze...

  10. #180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Ale my kolego jestesmy w watku o fotografii ulicznej. W kwestii wyznaczania trendow, mysle, ze coraz wiecej pojawia sie nasladowcow Harveya, Webba, Winogranda czy Gildena.

    Patrzac po Flickrach, portfoliach, Magnumach, ksiazkach w bibliotece latwo mozna sie przekonac, ze fotografia w stylu Hopperowym nie jest w tej dyscyplinie nurtem dominujacym.

    Innymi slowy: malpowania scenek z obrazow Hoppera jest wystarczajaco wiele aby to zauwazyc, ale jednoczesnie niewiele widzialem fotografii, ktore by trzymaly sie podobnych paradygmatow w streecie.

    Mam nadzieje, ze ma to sens. Moze sie myle i po prostu duzej czesci swiatowej tworczosci nie widze...
    No wiem, że jesteśmy w wątku o fotografii ulicznej. Nie rozumiem dlaczego o tym wspominasz.
    Nie do końce Cię rozumiem, bo przede wszystkim nic nie pisałem o jakichkolwiek dominacjach, po drugie, Hoppera z reguły lubią fotograficy, bo jego twórczość jest w jakiś sposób blisko fotografii (mniejsza o inspiracje i inne naśladownictwa), to była pierwotnie luźna uwaga.

    Pytałem o 'trendy', bo wnioskowałem (pewnie niesłusznie), że istnieją jakieś mniej lub bardziej jawne manifesty (bywają takie zjawiska w filmie, literaturze), więc myślałem, że może istnieje jakaś deklaracja fotografików.
    Mam jednak wrażenie, że pytanie wywołało irytację, zatem odpuszczam.

Strona 18 z 21 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •