Close

Strona 235 z 236 PierwszyPierwszy ... 135185225233234235236 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 341 do 2 350 z 2357
  1. #2341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Zależy mi na jak najbliższym podglądzie tego co mam w aparacie do tego co na "dzień dobry" wyświetla mi LR.
    No to wtedy DR100.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #2342
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Dzięki, a czy dużo w tedy tracę szczegółów w światłach? Wydaje mi się że jestem w stanie to odzyskać w LR. Używam praktycznie tylko i wyłącznie pomiaru punktowego i naświetlam zazwyczaj na "jaśniejszy średni ton", czy nawet na światła. Mam tak w pracy ze wszystkimi aparatami ze spotem, takie już zboczenie...

  3. #2343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Dzięki, a czy dużo w tedy tracę szczegółów w światłach? Wydaje mi się że jestem w stanie to odzyskać w LR. Używam praktycznie tylko i wyłącznie pomiaru punktowego i naświetlam zazwyczaj na "jaśniejszy średni ton", czy nawet na światła. Mam tak w pracy ze wszystkimi aparatami ze spotem, takie już zboczenie...
    Ustawiając DR 400, w LR więcej wyciągniesz w światłach.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  4. #2344
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Pewnie tak, tylko przy moim sposobie naświetlania, przy dr400 na dzień dobry muszę rozjaśniać z 1 EV, więc nie wiem, czy nie mija się to z celem. Mogę jeszcze jakieś ustawienie zrobić w x100, żeby mieć mniej więcej to samo w LR co w poglądzie? Mam ten aparat kupę lat ale oprócz ustawienia AdobeRGB, trybu cichego, pomiaru punktowego i przypisanie blokady AF i AL, mam wszystko na auto...

  5. #2345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Pewnie tak, tylko przy moim sposobie naświetlania, przy dr400 na dzień dobry muszę rozjaśniać z 1 EV, więc nie wiem, czy nie mija się to z celem. Mogę jeszcze jakieś ustawienie zrobić w x100, żeby mieć mniej więcej to samo w LR co w poglądzie? Mam ten aparat kupę lat ale oprócz ustawienia AdobeRGB, trybu cichego, pomiaru punktowego i przypisanie blokady AF i AL, mam wszystko na auto...
    To naświetlaj na matrycowym, w DR 200/400 regulując +/- EV. Jakoś tak dziwnie się uparłeś na pomiar punktowy. Kiedy trzeba to trzeba, ale ja używam matrycowego pomiaru z +/- EV.
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  6. #2346

    Domyślnie

    Tryb DR400 nie wpływa na pomiar ekspozycji. Jeśli używając go zdjęcie wychodzi Ci za ciemne, to w trybie DR100 też takie wyjdzie.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #2347

    Domyślnie

    Wczoraj mój X100S po niespełna czterech latach użytkowania przestał robić zdjęcia. Całkiem dosłownie. Już dość dawno pisałem o tym, że główny włącznik sam z siebie zaczął chodzić luźno, ale przez dobre dwa lata dawało się z tym żyć. Teraz nie dość, że włącznik jest luźny, to jeszcze przycisk spustu migawki się zblokował, a może zaklinował. Włączyć i wyłączyć aparat można, podgląd ekranu jest, ale ani nie da się ustawić ostrości, ani tym bardziej zrobić zdjęcia. Na siłę cisnąć nie chcę, żeby całkiem nie zepsuć. Bez wizyty w serwisie nie obejdzie się.

    Nie świadczy to dobrze o jakości sprzętu. Nie ma jeszcze czterech lat, zdjęć zrobionych w tym czasie raptem nieco ponad 11 tysięcy, nie chroniłem go przesadnie, ale też żadnych akcji mechanicznych typu lądowania na betonie nie zaliczył, a tu taki klops. Pisałem w pierwszym roku użytkowania, że aparat fajny i poręczny, zdjęcia ładne, ale nad jakością wykonania porównywalną do 60-letniej Leiki Fuji musi jeszcze solidnie popracować. Nie pomyliłem się.

    Chrzanić półśrodki. Jeżeli kiedykolwiek jeszcze kupię nowy aparat, będzie to Leica, która moim wnukom posłuży, o ile takowych się dorobię.

  8. #2348

    Domyślnie

    Serwis Leiki pewnie świeci pustkami, żadnych aparatów tam nie naprawiają, bo nic się nie psuje
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #2349

    Domyślnie

    Psuje się wszystko, ale w razie potrzeby Leica gwarantuje mi doprowadzenie do używalności jak nowy nawet 60-letniego sprzętu. Mam poważne wątpliwości, czy ktokolwiek inny podoła analogicznemu wyzwaniu.

    W danym przypadku raz zapewne się zdecyduję naprawić u Fuji, ale jeśli za następny rok albo dwa przyjdzie znów korzystać z serwisu, to co wtedy? Klapka od baterii na początku miała skłonność do otwierania się sama w kieszeni, trzymała dość luźno, a teraz odwrotnie, klinuje się i trzeba kombinować paznokciem albo czymś ostrym. Czyżby następny słaby punkt? Nie widzę oznak, aby któraś z moich obu M3 miała cierpieć na tego rodzaju przypadłości po ponad 50 latach od wyprodukowania.

  10. #2350

    Domyślnie

    u mnie wczoraj samoistnie zdechła mozliwośc zmiany przysłony o części działki. To przesuwane pod kciukiem. Pacjent to również X100s. Na szczęście zdjęcia jeszcze robi

Strona 235 z 236 PierwszyPierwszy ... 135185225233234235236 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •