Close

Strona 233 z 236 PierwszyPierwszy ... 133183223231232233234235 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 321 do 2 330 z 2357
  1. #2321
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aparaciarz Zobacz posta
    mam dylemat. Kupuje pierwszy aparat w życiu i zalezy mi na super jakosci. Bede robic zdjecia w kaliforni gdzie jest slonecznie. CO wybrac? LX100 czy cos z fuji x100s/T czy cos innego ? LX100 ma super video w 4k pytanie jak wypada to w x100 ? no i jakosc zdjec... gdzie lepsza?
    Na pewno z x100s/t będziesz miał lepszą jakość zdjęć. Większa fizycznie matryca i bardzo dobre jpgi prosto z puszki. Za to pod względem filmowania LX100 bije fuji na głowę. Pamiętaj tez że w x100 jest stałoogniskowy obiektyw 23mm, czyli ekwiwalent 35mm dla pełnej klatki, dla mnie to zaleta, ale dla kogoś innego może być to wada.

  2. #2322

    Domyślnie

    Jako pierwszy w życiu aparat Panas może być łatwiejszy do okiełznania.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #2323

    Domyślnie

    Instrukcja do mojego X100S ma zaledwie 128 stron, nie licząc spisu treści i europejskich standardów o recyklingu itd., więc nie ma wielkiego strachu. Nie jest to wprawdzie aż tak prosty aparat jak Leica M10 (112 stron ze wszystkim), że o M-D (54 strony) nie wspomnę, ale w sumie dość łatwy do ogarnięcia jak na dzisiejsze czasy.

  4. #2324

    Domyślnie

    Instrukcja nie ma tu nic do rzeczy. X100 to aparat dla ludzi, którzy wiedzą konkretnie czym i jak chcą fotografować. Nie sądzę, aby ktoś, kto jeszcze nie miał aparatu, mógł to wiedzieć.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #2325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    X100 to aparat dla ludzi, którzy wiedzą konkretnie czym i jak chcą fotografować.
    A to jest święta racja, jeżeli mówimy poważnie. Gdybym chciał kupić pierwszy aparat w życiu, to zdecydowanie bardziej uderzałbym na przykład w rodzinę X10/20/30 niż w X100.

  6. #2326

    Domyślnie

    Tradycyjnie pozostanę przy swojej opinii i powtórzę - uwielbiam serię x100, miałem przez długi czas ale przy obecnej linii aparatów ekonomiczny bezsens nad którym pochyliłbym się ponownie jedynie w przypadku oszczędności każdego centymetra miejsca. W przeciwnym wypadku w cenie zbliżonej do x100t/f mamy xt10/xt20 z 18/2 czy 23/2. Sprzęt lepiej wykonany, znacznie funkcjonalniejszy i w razie potrzeby dający szansę na rozwój. Ale to oczywiście moje zdanie i z góry uprzedzam, że nie będę brał w przepychance, jaka miała miejsce w podobnej dyskusji całkiem niedawno...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #2327

    Domyślnie

    To jest jakby to samo, tylko od przeciwnego końca powiedziane.
    Ja mam wręcz odwrotnie. Nie po to świadomie zrezygnowałem z lustrzanki i wziąłem X100S, żeby myśleć o jakimś rozwoju systemu, sprowadzającym się do kupowania kolejnych obiektywów i targania ze sobą całego tego majdanu. Jeden przyzwoitej klasy uniwersalny obiektyw, aparat do kieszeni kurtki, wizjer optyczny i dziękujemy państwu, można wyruszać na miasto z podręcznym notatnikiem. A i w górach też daje radę.
    Do rozwoju to ja mam stare Leiki, Contaxy i skrzynkowe Rolleiflexy, tańsze i lepsze od superwypasionych nowych lustrzanek i bezlustrzanek.
    Ostatnio edytowane przez JacekB ; 20-03-2017 o 13:16

  8. #2328

    Domyślnie

    X-T10/X-T20 + XF 23 f/2 wykona dokładnie taką samą robotę, jak X100T/X100F przy niższej cenie i niewiele większym rozmiarze. Ale seria X100 nie została stworzona dla ludzi, którzy kierują się wyłącznie rachunkiem ekonomicznym, tylko dla tych, którzy chcą mieć akurat taki aparat, jakim jest X100. Fotografia ma dawać frajdę, a gdy sprzęt jest dokładnie taki, jaki ma być, to frajda jest jeszcze większa. Oczywiście wskazany jest przy tym umiar podyktowany ograniczoną zasobnością portfela.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #2329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
    Do rozwoju to ja mam stare Leiki, Contaxy i skrzynkowe Rolleiflexy, tańsze i lepsze od superwypasionych nowych lustrzanek i bezlustrzanek.
    Faktycznie, niemal identyczny profil użytkownika jak autor zapytania, który kupuje "pierwszy aparat w życiu"...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  10. #2330

    Domyślnie

    Toteż się zgodziłem, że zdecydowanie nie brałbym X100 na "pierwszy aparat w życiu". Jednakże równie zdecydowanie nie brałbym rodziny XT-10/20 ani niczego podobnego z wymiennymi obiektywami. Za to doskonale pasowałoby mi w takim charakterze coś w stylu X10/X20/X30, jeżeli pozostajemy przy porównaniach na poletku Fuji.

Strona 233 z 236 PierwszyPierwszy ... 133183223231232233234235 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •