Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Jasne "stałki" i AF w D800

    Na DPR pojawiły się dyskusje, których uczestnicy zwracają uwagę na nieprzewidywalne zachowanie się D800 z jasnymi obiektywami ( od 24, 35, 50, do 85 - o jasności 1,4 ). Gdy zdjęcia robione są przy sztucznym świetle, obiekt ma mały kontrast i odległość wynosi 3 lub więcej metrów, to działanie zestawu aparat-obiektyw jest nieprzewidywalne. Zasadniczo największym problemem jest ostrzenie na twarze, gdy skala odwzorowania jest taka, że pole af obejmyje tej twarzy spory fragment , lub wręcz ję całą.

    Oto linki do wątków:
    http://forums.dpreview.com/forums/post/50699273
    http://forums.dpreview.com/forums/post/50708460

    Jak to wygląda u Was? Bo ja niestety, potwierdzam problemy w nich opisane (ogniskowe 24, 35 i 50).

  2. #2

    Domyślnie

    Ja miałem poważne "jazdy" z 85/1,8 G AF-S z 800E
    Ale może to była wina moich sprzetow a nie generalna przypadlosc.
    Mam za mala wiedze by stawiac twarde wnioski.
    W kazdym razie praca AF w 800-setkach jak dla mnie jest a raczej już byla rozczarowująca

  3. #3

    Domyślnie

    Jak dla mnie to najlepszy AF (po kalibracji) z jakim miałem styczność.
    Porównuję do d600, d700, d3
    Moja d800 pracuje głównie z 28/1.8 czasem, S 85/1.4, 35/1.8DX, T 28-75, T17-35 (tutaj d800 i d600 mają problem na szerokim końcu i skrajnych punktach).

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Leśny Władek
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    156

    Domyślnie

    U mnie bez problemu z każdym szkłem a z jasnym N50/1,4G MariuszJ stwierdził że wyjątkowo dobrze.
    D800;N16-35/4;N24-70-200/2,8;TC-20EIII; SB700

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leśny Władek Zobacz posta
    U mnie bez problemu z każdym szkłem a z jasnym N50/1,4G MariuszJ stwierdził że wyjątkowo dobrze.
    Tak, Twoja 50-tka aż mnie zdziwiła, po tym jak pamiętałem dwie moje

    Ale dodam, żeby nie było różowo, że z moim 85/1.8g już tak dobrze nie było. A na D700 jest bardzo dobrze.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  6. #6

    Domyślnie

    28/1.8G, 50/1.4G i 85/1.4G - chodzilo identycznie na D3S (ktorego juz nie mam) i na D800 - bez problemow

  7. #7

    Domyślnie

    Mam u siebie w mieście taką sale bankietową , wielką zrobioną na bogato. Oświetloną bez oszczędności różnymi gatunkami świateł, fajna ładna i jasna sala, jakby idealna do zdjęć robienia. Na przesłonach rzędu 2.0 wystarcza spoko ISO 1600 i mamy czasy rzędu 1/80 ALE ALE af w D700 legnie w przedbiegach. Uzysk ostrych zdjęć to może max 10 % czyli 9 do kosza jedno ostre. Nie ważne czy ludzie w tańcu, czy nad bigosem przy stole. Kiedyś w nocy kolega dowoził mi swoje D700 bo mysłem, że moje 2 sztuki siadły od czegoś razem, jak kiedyś zawiechy dostały dwa aparaty w czasie przysięgi kościelnej. Taka karma
    Długość światła jednak chyba ma znaczenie dla dych naszych aefów i to w D800 pewnie też występuje.

    ps
    używam tylko 4 stałek, a w zasadzie ostatnio to dwóch: 24 i 50mm
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 22-01-2013 o 14:35
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Mam u siebie w mieście taką sale bankietową , wielką zrobioną na bogato. Oświetloną bez oszczędności różnymi gatunkami świateł, fajna ładna i jasna sala, jakby idealna do zdjęć robienia. Na przesłonach rzędu 2.0 wystarcza spoko ISO 1600 i mamy czasy rzędu 1/80 ALE ALE af w D700 legnie w przedbiegach. Uzysk ostrych zdjęć to może max 10 % czyli 9 do kosza jedno ostre. Nie ważne czy ludzie w tańcu, czy nad bigosem przy stole. Kiedyś w nocy kolega dowoził mi swoje D700 bo mysłem, że moje 2 sztuki siadły od czegoś razem, jak kiedyś zawiechy dostały dwa aparaty w czasie przysięgi kościelnej. Taka karma
    Długość światła jednak chyba ma znaczenie dla dych naszych aefów i to w D800 pewnie też występuje.

    ps
    używam tylko 4 stałek, a w zasadzie ostatnio to dwóch: 24 i 50mm
    Bardzo ciekawa historia.
    Ciekawe od czego to zależy.
    Na szczęście mnie to jeszcze nigdy nie spotkało.
    Zdarzyło się, że było tak ciemno że autofokus w d3/d700 nie domagał.
    Nawet w zeszłą sobotę miałem warunki 1/80 iso 6400 f1.8 i bez lampy fota jeszcze była niedoświetlona,a af w d800 nic sobie z tego nie robił i pracował sprawnie nawet na bocznych punktach.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Mam u siebie w mieście taką sale bankietową , wielką zrobioną na bogato. Oświetloną bez oszczędności różnymi gatunkami świateł, fajna ładna i jasna sala, jakby idealna do zdjęć robienia. Na przesłonach rzędu 2.0 wystarcza spoko ISO 1600 i mamy czasy rzędu 1/80 ALE ALE af w D700 legnie w przedbiegach. Uzysk ostrych zdjęć to może max 10 % czyli 9 do kosza jedno ostre. Nie ważne czy ludzie w tańcu, czy nad bigosem przy stole. Kiedyś w nocy kolega dowoził mi swoje D700 bo mysłem, że moje 2 sztuki siadły od czegoś razem, jak kiedyś zawiechy dostały dwa aparaty w czasie przysięgi kościelnej. Taka karma
    Długość światła jednak chyba ma znaczenie dla dych naszych aefów i to w D800 pewnie też występuje.

    ps
    używam tylko 4 stałek, a w zasadzie ostatnio to dwóch: 24 i 50mm
    Właśnie o czymś takim piszę. D700 u mnie zachowuje się niestety podobnie.
    Tyle, że lekka nieostrość w D700 to dla D800 masakra...
    W postach z DPR są portrety na zewnątrz, przy rozproszonym, zimowym świetle. Ostrość ustawiona na twarz, pole AF zajmuje 20..30% jej powierzchni. Wynik jest fatalny, ostrość pies wie gdzie.
    http://forums.dpreview.com/forums/post/50709607
    IMO trochę kiepsko.
    Ktoś ma lepsze wyniki w takich warunkach?

    Tu jeszcze jedna dyskusja z DPR:
    http://forums.dpreview.com/forums/post/50640552
    Ostatnio edytowane przez Marcin_gda ; 22-01-2013 o 16:54 Powód: uzupełnienie o link

  10. #10

    Domyślnie

    Mój D800 testowany na 28/1.8G, 35/1.8G, 50/1.4G nie wykazywał żadnych dziwnych przypadłości - standardowo cała puszka na -5 w korekcji i starcza, lewy AF nie robi różnicy.
    Ale już z 85/1.8G było fatalnie, taki BF że nie dało się go wyregulować.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •